Post Reply 
 
Thread Rating:
Prudential
bodek Offline
kill for love
*****

Hsueh-ji Jasieński-Ye
chińska kariera [5]

Protegowany: Maria Eliza Poniatowska
Protegowany (2):
Poglądy: suprematyzm radziecki
Przynależność:

Posts: 1,298
Post: #1
Prudential
[Image: 5roeM.jpg]

Prudential

Zbudowany w latach 1931-1933, uważany za najwybitniejszy przykład stylu art déco w Polsce. W momencie oddania do użytku był drugim najwyższym budynkiem w Europie. Przed wojną służył jako siedziba brytyjskiej firmy ubezpieczeniowej Prudential Insurance plc.

W czasie wojny przemianowany na "Hotel Moskwa", służył głównie oficjelom PZPR. Po odbiciu Warszawy hotel nie przerwał funkcjonowania, jednocześnie idąc na wartą 200 tys. - i zawartą przy pomocy jednego z przebywających na emigracji polskich biznesmenów - ugodę z Prudential Insurance plc w sprawie własności budynku. Hotel zmienił nazwę na "Hotel Prudential", zaś znajdująca się na parterze budynku restauracja wraz ze znanym na całą Warszawę Kabaretem Siedem Kotów jest głównym miejscem spotkań co bogatszej warszawskiej bohemy i burżuazji snobującej się na bohemę.
(This post was last modified: 02-28-2012 16:13 by bodek.)
02-28-2012 16:12
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #2
RE: Prudential
<Wyraźnie wkurwiony Śmiechowski wchodzi do lokalu. Pod nosem mruczy.>

Takie duże miasto, a lokale albo jakieś komunistyczne albo jakieś spedalone...

<Podchodzi do baru, zamawia piwo jasne i siada w rogu by kontemplować ścianę.>

Wielki Książę Syberii Jan I.
(This post was last modified: 03-05-2012 14:04 by AmaD.)
03-05-2012 14:04
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #3
RE: Prudential
Przed wejściem do hotelu można było chwilę słyszeć jakieś śmiechy i niemieckie krzyki. Po chwili do lokalu weszło dwóch mężczyzn, jednym z nim był Wojnar. Rozejrzał się po lokalu po czym powiedział do towarzysza. - Dobrze, to jest pan wolny von Szmer! Miłej nocy życzę! - Oficer podał teczkę generałowi , tupnął obcasami i wyszedł. Wojnar raz jeszcze obrzucił salę wzrokiem podszedł do siedzącego Śmiechowskiego. - Wieczór się zaczyna, a tutaj pusto, komunizm do reszty musiał zniszczyć nocne życie. Można się dosiąść? Nazywam się Jan Wojnar.

Szewc zabija szewca.
03-05-2012 14:13
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #4
RE: Prudential
<Spoglądając znad piwa, Śmiechowski po krótkiej chwili zaskoczenia przedstawił się.>

Śmiechowski. Grzegorz Śmiechowski. Proszę usiąść.

<Upiwszy łyk piwa, doszedłszy do wniosku, że dłuższa kontemplacja ściany mogłaby zostać odczytana za nietakt, Śmiechowski zagadnął Wojnar.>

Pan z wywiadu, prawda? Jaki stopień?

Wielki Książę Syberii Jan I.
03-05-2012 14:23
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #5
RE: Prudential
Okazało się, że to, że Wojnar przyszedł od razu do Śmiechowskiego było tylko fatamorganą, tak na prawdę jeszcze poszedł po piwo i dopiero dosiadł się do nowego rozmówcy. - Tak, z wywiadu. Jestem też oficerem WP w stopniu generała brygady. - Wojnar upił łyk piwa, po pół sekundzie stwierdził, że noc jeszcze długa i wziął kolejne dwa. - Śmiechowski. Pańska rodzina jest z Małopolski tak? Gdzieś już słyszałem to nazwisko.

Szewc zabija szewca.
03-05-2012 16:32
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #6
RE: Prudential
Gromiński przyszedł do hotelowej restauracji, zamówił butelkę wina, a widząc Śmiechowskiego i Wojnara podszedł do nich.

No proszę, kogo ja widzę. Może skosztują Panowie dobrego wina, oczywiście na mój koszt?
03-05-2012 17:40
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #7
RE: Prudential
<Przechodząc w okolicy Prudentialu głośno myśli:>

Przydałby się w tym mieście jakiś porządniejszy lokal, bo to kolorowe coś przecież nie jest miejscem na proszone przyjęcia, koktajle i rauty w dobrym towarzystwie i przy inteligentnej rozmowie...

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
03-05-2012 17:51
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #8
RE: Prudential
(03-05-2012 16:32)PakaPikiPoko Wrote:  Okazało się, że to, że Wojnar przyszedł od razu do Śmiechowskiego było tylko fatamorganą, tak na prawdę jeszcze poszedł po piwo i dopiero dosiadł się do nowego rozmówcy. - Tak, z wywiadu. Jestem też oficerem WP w stopniu generała brygady. - Wojnar upił łyk piwa, po pół sekundzie stwierdził, że noc jeszcze długa i wziął kolejne dwa. - Śmiechowski. Pańska rodzina jest z Małopolski tak? Gdzieś już słyszałem to nazwisko.

<>Śmiechowski uśmiechnął się nieznacznie.>

Generał brygady? No, no, to Pan szycha jest, Panie generale. Pana zdrowie.

<Upił łyk piwa.>

Tak, pochodzę z Małopolski, z Krakowa. Przed wojną prowadziłem praktykę adwokacką, dorobiłem się całkiem niezgorszej renomy, muszę przyznać. A czym Pan sobie zasłużył na bycie generałem?

(03-05-2012 17:40)Nerkare Wrote:  Gromiński przyszedł do hotelowej restauracji, zamówił butelkę wina, a widząc Śmiechowskiego i Wojnara podszedł do nich.

No proszę, kogo ja widzę. Może skosztują Panowie dobrego wina, oczywiście na mój koszt?

Witam.

<Śmiechowski skinięciem głowy pozdrowił Gromińskiego.>

Za wino dziękuję. Pozostanę przy tym złocistym trunku.

<Śmiechowski wskazał wzrokiem na piwo, które powoli sączył.>

Wielki Książę Syberii Jan I.
03-05-2012 18:59
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #9
RE: Prudential
Gromiński się przysiadł i zawołał kelnera, który nalał jemu wina.

Co Panowie sądzą o pomyśle na zorganizowanie konkursu Miss Polonia? To by było wielkie wydarzenie pozwalające ludziom choć na chwilę oderwać się od tej pokomuszej rzeczywistości, w której jest dużo do posprzątania.
03-05-2012 19:01
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #10
RE: Prudential
Popatrzył się na swój kufel z piwem i skinieniem głowy odmówił wina - Witam, Jan Wojnar. A co do pana, panie Śmiechowski, służyłem w Legionach Polskich, później w WP w oddziale II. Wywiązywałem się ze swoich obowiązków i inne takie, wie pan, siedzenie pod ukryciem itd. - U kelnera zamówił od razu piwo dla siebie i Śmiechowskiego.

Szewc zabija szewca.
03-05-2012 19:06
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: