Post Reply 
 
Thread Rating:
Dialog z administracją
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #1
Dialog z administracją
Z tego forum będzie się odbywać rządzenie Hetmanatem i negocjacje z ententą. Chcesz jakieś jawne?
08-21-2011 12:50
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #2
RE: Dialog z administracją
W sumie się przyda jawne, ale teraz na forum Wojska to dostęp oprócz mnie ma jedynie Wulf więc nie wiem co z tamtym zrobić.

1)Jak tam powstanie Tatarskiej Rady Ocalenia Narodowego?(TRON) Smile

2) jak nastroje ludności? Perspektywa pokoju i działalność ZPiP św. Józefa, daje nam jakieś poparcie?

3)Oraz pytanie do Entanty, pomogli by w zajęciu Wilna? To jest ostatni umocniony punkt w regionie, po jego zajęciu droga do granicy Szwdzkiej stanie otworem.

4) Co Entanta chce zrobić z Chanatem?
(This post was last modified: 08-21-2011 13:18 by Ogar.)
08-21-2011 12:59
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #3
RE: Dialog z administracją
Ogarnij podległą ci armię w oddzielnym temacie.
1. będzie o tym event potem.
2. tereny zajęte dotąd znajdują się pod dominacją szlachty, której jest sporo - również drobnej. Póki co niektórzy trochę się wściekają, że zdrada, ale kiedy RTN upadnie, powinno być miło.
3. Wilno zostanie niedługo zajęte przez Francuzów. Napisałem, że to kwestia dni.
4. dotąd planowano, że zostanie docelowo anektowany przez NRP, ale z różnych źródeł można się dowiedzieć, że Rogowski ma skłonności kombinatorskie i sobie grabi u ententy trochę.
08-21-2011 16:48
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #4
RE: Dialog z administracją
Armia ogarnięta
1) Co do Chanatu, to Hetman się pyta Chana czy wobec upadku RTN i przejścia terenów na które planował wyprawę na stronę truymfującej Ententy, a także biorać pod uwagę sytuację w Tatarstanie- Chan nie chciałby się wycofać ze swego wsparcia dla RTN?
Jakby nie chciał, to Hetman chętnie pomoże jakiemuś ambitnemu wodzowi, powtórzyć jego model ustrojowy Wink, który zakłada obalenie Chana i współpracę z Entantą oraz wyparcie Anglików.
2) Czy Dowódca Wojskowy Nowego Polsesia wobec upadku rządu RTN nie zechciałby przejsć na stronę Hetmana? Na pewno zmniejszyłoby to zagrożenie ze strony inwazji JApończyków czy chęci przejacia terenu przez inne państwo, bo ostatnio Magnat Pilawa handlował nimi jak workiem kartofli.
3)Obrońcom Wilna proponuje honorowe przejscie na stronę Hetmana i kontynuowanie walki razem, skoro rząd już upadł a upadek samego miasta jest pewny. Powitam ich jak równych, ze wszystkimi honorami wojskowymi. Tak też uratujemy miasto i żołnierzy przed bezsensowną, bratobójczą walką. Jak ktoś by się martwił o los ochranianego rządu/króla to zapewniam, że potraktuje ich z należytą godnością.
(This post was last modified: 08-21-2011 18:00 by Ogar.)
08-21-2011 17:53
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #5
RE: Dialog z administracją
1. jak rozumiem, próbujesz nawiązać dobre stosunki z Chanatem i przeciągnąć go na stronę ententy? Cóż, obecnie istotnie rosną wpływy młodokrymian, a im bycie brytyjską kolonią się nie uśmiecha...
2. obecnie to on jest u siebie otoczony zewsząd przez układ haski i woli nie fikać. Ale sympatyzuje z hetmanem i postara się postać o zachowanie neutralność N. Polesia.
3. pewnie przynajmniej część się zgodzi - znowu: będzie event.
08-21-2011 18:49
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #6
RE: Dialog z administracją
1. Tak chciałbym by Chanat pozostał w wojnie conajmiej neutralny, a jeżeli nie da się z tego załatwić z Chanem to chętnie wesprę ruch młodokrymian-nacjhętniej jakiś ambitniych oficerów którzy chcieliby się przejąć włądzę. Jestem im w stanie zaoferować wsparcie jakiego potrzebują, no ale zamach to muszą przeprowadzić sami- ja mogą załatwić wszelkie materiały, propagande itp.
2. Wspaniale, tyle wystarczy.
3. W sumie to jak u mnie stoi administracja państwowa, istniej na tych terenach jakakolwiek władza poza moimi dywizjami? Tongue
4. Czy dowódca oddziałów z Moskwy(teraz chyba idą do Smoleńska) nie zechciałby przejsć na stronę Hetmana i uratować swoich ludzi przed groźbą wojny z Ententą, a te tereny przed rewoltą?

EDIT Tvar twierdzi, że mu Francuzi obiecali ode mnie odszkodowanie? To prawda jest? A jeżeli tak to czas przystapić do licytacji jego majatków i zainteresowanych magnatów-będzie tego te 100 mln?
(This post was last modified: 08-22-2011 10:56 by Ogar.)
08-22-2011 07:29
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #7
RE: Dialog z administracją
1. to młodokrymianie czekają na pomoc.
3. poza Polską administracja jest zapuszczona, i istnieje tylko luźno. Policji jak na lekarstwo. Tak naprawdę władza opiera się na miejscowej szlachcie, w miastach na samorządach.
4. czekamy na wulfa, dajmy mu szansę coś zadziałać Smile Ale przyjmuję.
Co do editu - Francuzom chodzi o to, żebyś mu odpalił jakąś królewszczyznę na własność, nie o pieniądze :>
08-22-2011 11:09
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #8
RE: Dialog z administracją
Franczui byliby w stanie dać jakieś gazy bojowe, samoloty itp o których kiedys wspominali bo bym ruszył na ZRL jak tylko przejmiemy tereny dawnego WKL/WKM w większym stopniu?

A no i kiedys chcieli dać czołgi z 1916, zezłomowali to czy jeszcze stoi bo bym przejął na jakiś sensownych warunkach?

EDIt Dobra to chce zlicytować jakąś królewszczyznę i oddać kasę Tvarowi- uda się to w obencych warunkach? Np jakieś korporację z NRP byłyby zainteresowane kupnem?
(This post was last modified: 08-22-2011 11:30 by Ogar.)
08-22-2011 11:27
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #9
RE: Dialog z administracją
1. mogliby dać z 50 samolotów i gazy+maski dla dwóch dywizji.
2. oferta może być nadal aktualna. Można też rozmawiać o nowoczesnej artylerii itd.
3. można by z tego uzyskać jakieś 5 milionów w tych warunkach.
08-22-2011 13:49
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #10
RE: Dialog z administracją
1) Biorę, jak można to niech to będą dywizję z Kijowa i tam też niech stanie lotnisko
2)To dzisiaj jeszcze rozpiszę propozycję
3)To jednak ja poczekam, aż korporację będą ciut bogatsze Tongue


Zgodnie z prośbą o nowy sposób działania przedstawiam event dla Tatarstanu A co do szczegołów przedstawiam trzy warianty tego(po wyborze zmienię szczegóły)

1)Optymistyczny: odziały rebelii zwabione hasłem zjednoczenia Azji Środkowej masowo przystępują do nowych sił, udaje się zmobilizować ok 80 tys żołnierzy i porozumieć z zdecydowaną większością pprzywódców plemiennych. Kontrolujemy większosć regionu w tym najważniejsze miasta jak Taszkent, Snopek czy Byszkek. Ententa wprost wyraża poparcie dla nowego tworu iwspiera nowe władze.
2)Średni: hasła porywają ale głównie i tak przekonanych, jednak dużo ma stosunek pozytywno-obojętny. Udaje się formować 45 tys byłych żołnierzy rebelii, porozumienie jest z umiarkowaną ilością przywódców plemiennych. Udaje się kontrolować kilka ważniejszych ośrodków jak Snopek albo Taszkent i tereny wokół nich. Ententa jest oficjalnie obojętna, jednak po cichu wyraża poparcie dla nowych sił i obiecuje zakulisowe wsparcie.
3)Pesymistyczny: wojsku nikt nie wierzy, udaje się zmobilizować 20 tys wojska, TRON popieraja jedynie Niebiescy i Biali, ludnosć jest obojętna. Kontrolujemy Samarkandę i najbliższą okolicę, wodzowie pleminni są obojętni jak nie wrodzy jedynym miastem który popiera jest Snopek(ze względu na bliskosć garnizonu w Astrachaniu). Ententcie sie nowy twór nie podoba, jednak skoro już powstali to niech będa.

Quote:Tatarstan dla Tatarów

Pod tym hasłem TRON ogłosił program reform które zamierza przeprowadzić po dojściu do władzy. Zamierza oddać całą władzę w ręce Tatarów i wprowadzić cenzus etniczny przy obejmowaniu stanowisk państwowych, znacjonalizować i uwłaszczyć majątki magnatów którzy uciekli z kraju, rozliczyć siepaczy, stworzyć armię a potem zjednoczyć Azję Środkową pod zieloną flagą proroka i przywództwem Tatarów. Po okiem oficerów armii Hetmana i byłych oficerów z armii powstańczej zaczęto na nowo formować pułki które poddały się w Samarkandzie oraz tworzyć nowe małe oddziały których zadaniem jest utrwalić władzę na prowincji. Wodzami armii zostali przedstawiciele „niebieskich” i „białych”, a także cześć byłych „zielonych” którzy upatrzyli w tym sposób nową kampanię wojenną i łupy.
(This post was last modified: 08-23-2011 10:29 by Ogar.)
08-23-2011 08:58
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)