1) Dodałem do armii te 100 czołgów francuskich, wybrałem model Renault FT-17 z 1916.
2)Propozycja na temat powstania dwóch partii na terenie Chanatu. Nie wiem czy tu można dawać warianty w sumie, co najwyżej jakieś korekty w programie czy na temat tego gdzie zdobywają poparcie.
Quote:Rozkwit życia partyjnego
W Samarkandzie odbył się zjazd założycielski Tatarskiej Partii Narodowej, w którą przekształciło się dotąd niesformalizowane stronnictwo „niebieskich”. TPN w swym programie nakreśliło wizję Tatarstanu jako demokratycznego Chanatu, z obieranym w wyborach Chanem który będzie pełnił władzę wykonawczą i dwuizbowym parlamentem, izba niższa pochodzić będzie z wyborów, a w wyższej zasiądą przedstawiciele plemion, miast, duchowni oraz wojskowi. Opowiadają się także za korporacyjną wizją gospodarki, z pewnym udziałem państwa jednak pozostawiającym wolność gospodarczą. Prawa oparte ma być na Koranie i tatarskiej tradycji, co gwarantować ma jego odpowiedni poziom moralny. Partia cieszy się sporym poparciem, gdyż postrzegana jest jako przedstawicielstwo TRONu w terenie czyli po prostu partia władzy, z kolei biedota ciesząc się z przeprowadzanego uwłaszczenia często po otrzymaniu ziemi zapisuje się do TPN.
Tydzień później w Taszkencie powołano do życia Tatarską Unię Rozwoju, którą założyli „biali” i część stronnictwa „zielonych” niezgadzających się na podział Tatrstanu i sojusz z komunistami. ciągłym brakiem powrotu Rezemłaja z Persji. Partia popierana głównie w miastach i przez rodzącą się klasę średnią. TUR postuluje by Tatarstan stał się republiką parlamentarną z Chanem jako prezydentem wybieranym przez parlament, który ma być z kolei jednoizbowy i pochodzić z wyborów powszechnych. W ich wizji gospodarka ma być wolnorynkowa, jednak państwo powinno pomagać najuboższym i korygować rozwarstwienie społeczne. Prawo powinno czerpać w równej mierze z lokalnej tradycji, co z wzorców zachodnich by być dostosowane do światowych trendów.
3)No i wybory samorządowe w Hetmanacie, też nie wiem czy jest tu jak pisać warianty- opróćz pytania czy jest na tyle stabilnie, by możn to jakoś sensownie zorganizowac?
Quote:Zapowiedź wyborów samorządowych
Po uspokojeniu się sytuacji w kraju Hetman Stokłosa zapowiedział przeprowadzenia wyborów samorządowych według zasad ostatniej ustawy o podziale administracyjnym kraju, przyjętej jeszcze w RTN. Wybory mają się odbyć we wszystkich województwach, jednak wyłączone będą te powiaty gdzie przeprowadzane są działania wojenne. Data wyborów została wyznaczona na za miesiąc- 1 czerwca 1925, komitety na rejestrację maja tydzień czasu. Do wyborów mogą stanąć wszystkie partie, stowarzyszenia i inicjatywy osób prywatnych, o ile legalnie działają na terenie Hetmanatu i nie odwołują się w programie do działań rewolucyjnych, pochwały nienawiści klasowej lub posiadają tajne struktury.
4) Tu odpowiedź na działania czerwonych Tatarów , która uważam, powinna wyjątkowo pójść Optymistycznie dla TRONu, a nie tylko średnio. Po prostu wizja podziału kraju, która nawet jeszcze dobrze nie odzyskał niepodległości o której marzą mieszkańcy Tatarstanu powinna podziałać na wszystkich jak zimni prysznic i odstraszyć od Rezemłaja większość zwolenników. Nikt nie chce by podziału, tylko raczej budowy imperium- zwłaszcza jak jest na to realna szansa. Tym bardziej, że TRON jest „na fali” przeprowadzając uwłaszczenie, budując administrację, armię i struktury oraz przyłączając największe ośrodki miejskie podczas gdy komuniści z Ałmaty nie zrobili w tym czasie nic poza siedzeniem w mieście i kiszeniem się.
A)Optymistycznie: Jak pisałem wyżej, a skutki to rozbicie ruchu Zielonych i ofensywa polityczno-militarna gdzie stawiając sprawę na ostrzu noża, TRON ostatecznie przeważa i zajmuje z marszu Byszkek, a po krótkich walkach następuje poddanie Ałmaty gdyż obrońcy nie widzą zbytniego sensu w obronie wobec regularnej Armii podczas gdy komuniści nic nie robili, a mieszkańcom jest chyba wszystko jedno.
B)Średnio: Zieloni są lekko rozbici, TRON rozpoczyna ofensywę i zajmuje z marszu Byszkek, podczas gdy droga do Ałmaty zostaje otwarta. Obrona jest dłuższa, ale nie broni się tyle całe miasto co raczej dzielnice rządowe i opanowane przez komunistów.
C) Pesymistycznie: Zieloni nie zostają rozbici, a Byszkek zostaje po prostu zajęty siłą i rozpoczyna się regularne oblężenie Ałmaty odcinające ją od świata.
Quote:Ofensywa TRONu
TRON postanowił szybko odpowiedzieć na sojusz podpisany przeciwko niemu i rozpoczął przyspieszenie procesu jednoczenia kraju wykorzystując swój potencjał polityczny i militarny. Oddziały Armii po wcześniejszym porozumieniu z władzami miasta, wjechały tryumfalnie do Byszkeku witane entuzjastycznie przez mieszkańców, przyłączając kolejne miasto do Tatarstanu. W tym czasie oddziały WOKu przeprowadziły rajd w kierunku Ałmaty pod hasłem „Nie dla podziału Tatarstanu!” torując drogę do samego miasta. Zadanie było o tyle łatwiejsze, że Rezemłaj Chan podpisując porozumienie oznaczające podział kraju na dwie części skutecznie odstraszył do siebie część zwolenników i utwierdził wielu w przekonaniu, że to TRON zapewni zjednoczenie kraju. Tak samo wobec takiego zagrożenie, skutecznie ucichły spory wewnątrz TRONu gdyż wszyscy członkowie uznali, że najpierw rozwiążą problem zewnętrzny.