I) To biorę te Tanki od Franczuów za 30 mln(chyba wtedy tyle było) pakiety baterii artylerjskich też by się przydały. bo jak rozumiem te 50 samolotów i 2 dywizje gazów bojowych to dotarły?
II)Kolejna propozycja co do sytuacji w Tatarstanie(szczegóły do uzupełnienia po wyborze wariantu)
1) Optymistyczny: Uwłaszczenie przebiega sprawnie, biedota zyskując ziemię obdarza coraz większym zaufaniem TRON, a Rady Okręgu zaczynają powoli kontrolować sytuację. Pobór idzie powoli, jednak dopływ rekruta jest stały i regularna armia powinna przekroczyć 40 tys wojska. Pomysł WOKu zyskał popularność i zapisało się do niego kilanaście tysięcy paryzantów, dzięki czemu problem bezhołowia na prowincji zmalał. Udało się przejąć Nukusz i tatarzy nadwołżańscy coraz przychylniej patrzą na sytuację w Tatarstanie, sprawiajać coraz większe problemy ZRL.
Wojsko spuszcza łomot komunistom
2) Średni: Uwłaszczenie napotyka na problemy i lokalne spory, jednak posuwa się naprzód co przekonuje powoli biedotę do TRONu. Rady Okręgu przynajmiej w najbliższej okolicy wiedzą co się dzieje i mają wpływ na wydarzenia. Pobór idzie powoli do przodu i Armia liczy 30 tys żołnierzy. WOK jest traktowany z umiarkowanym zaufaniem zapisało się kilka tysięcy partyzantów-reszta patrzy co z tego wyniknie, jednak przynajmiej na kontrolowanych terenach jest spokojniej. Udało się opanować okolice Nukusza, a tatrzy nadwołżańscy pomimo coraz lepszej opini o Tatarstanie na razie zachowują się spokojnie. Oddziały TRONu powoli stabilizują sytuację, wypierajać partyzantów jednak sytuacja nadal jest napięta.
3)Pesymistyczny: uwłaszczenie idzie jak krew z nosa grzeznąć w lokalnych wojenkach i sporach, przez co wzrost popracie biedoty dla TRONu jest minimalny. Rady Okręgu ledwo kontrolują same siebie i nie mają większego wpływu co się dzieje w okolicy. Pobór idzie słabo, armia liczy obecnie 25 tys żołnierzy. WOK nie cieszy popularnościa i zapisało się kilkuset partyzantów, reszta odnosi się nieprzychylnie. Przejęto nieco terytoriów plemiennych w stronę Nukusza, a Tatarzy Nadwołżańscy odnoszą się do Tatarstanu z umiarkowanym sceptytyzmem. Wojska TRONu w ogóle sobie na radzą z przeciwnikiem, chaos trwa.
Quote:TRON przeprowadza reformy
Na terenach kontrolowanych przez TRON odbywa się uwłaszczenie majątków magnackich miedzy tatarską biedotę, a także powoływane są Rady Okręgu złożone z przedstawicieli lokalnych plemion które maja za zadanie tworzyć powoli administrację państwową. W dużych miastach otwarto nowe punkty poboru do powiększającej się Armii Tatarstanu, która zyskuje kolejne tysiące rekrutów jednak ze względu na rozproszenie ludności proces ten przebiega powoli. Z tego powodu TRON podjął decyzję o powołaniu pomocniczych „Wolnych Oddziałów Konnych” o dość mało sformalizowanej strukturze jak na wojsko i której poszczególne jednostki posiadają dużą samodzielność. Siły „WOKu” tworzą przede wszystkim lokalni dowódcy oddziałów powstańczych którzy wraz ze swoimi oddziałami w zamian za dostęp do zaopatrzenia, lepszej broni i obietnicę łupów przysięgli wierność Tatarskiej Radzie.
III) Propozycja powstanie Policji Państowej w Hetmanacie(szczegóły po akceptacji wersji wydarzeń)
1) Optymistyczny: Polcja i Straż działają nieźle, w większych miastach udaje się opanować sytuację i w miarę sprawnie łapać przestępców. Wiekszosć kraju jest strzezona przez siły państwowe i sytuacja szybko się poprawia, zwłaszcza w większysch ośrodkach i okolicach.
2) Średni: Policja działa nawet, nawet, ale Straż słabiej i niezbyt chetnie chce się podporządkować jednak jakoś idzie. Powoli sytuacja się uspokaja i coraz większe regiony są chronione.
3) Pesymistyczny: Policja nie działa, a Straż istnieje na papierze. Lokalne oddziały nie chcą się podporządkowac, a Komendy strzega głównie siebie i co najwyżej ważniejszych budynków.
Quote:Powstaje Policja Państwowa
Na podstawie wydanego dziś dekretu Hetmana Stokłosy na terenie WLK Litewskiego i Moskiewskiego powstała Policja Państwowa. Główny podział administracyjny będzie 3 stopniowy: szczebel województwa, powiatu i komendy. Na razie policja najsilniejsza jest w większych miastach i miasteczkach, gdzie powoli stara się zaprowadzać porządek. Hetman sformalizował też struktury prywatnych sił porządkowych szlachty i lokalnych sił obronnych włościan, tworząc podporządkowaną Policji „Straż Obywatelską”. Straż musi przestrzegać prawa Hetmanatu, nosić jednolite czapki oraz opaski w czasie służby i jej działalność jest koordynowana przez Komendantów powiatowych Policji- jednak posiada sporą niezależność organizacyjną oraz finansową.