Post Reply 
 
Thread Rating:
Dialog z Czerwonym
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #1
Dialog z Czerwonym
Rozmowy kata z Czerwonym zarządcą świata Smile
09-02-2011 12:46
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #2
RE: Dialog z Czerwonym
I) Koalicje po-wyborcze z Tobą ustalać?
II) Reformy socjalne i wprowadzenie bezpłatnego nauczania. Nie wiem jakiego poziomu szczegółowości oczekujesz, jednak reformy te bliżej są łagodne państwa opiekuńczego z odchyłem korporacyjnym niż jakiegoś twardego socjalu Smile Co do szkół, ta podstawa to ma być naprawdę "podstawa" i dyrektorzy o ile nie będą wpajać nienawiści do Hetamana Wink to mają dość wolną rękę w ułożeniu reszty programu. Liczę, że przynajmniej Kościół będzie zainteresowany finansowaniem swych szkół, KDR według mnie niechętnie ale przynajmniej częściowo może się zgodzić biorąc pod uwagę, że daje dość wolną rekę poza minimum.

Quote: Pakiet reform socjalnych

Hetman Stokłosa ogłosił dziś w dekrecie pakiet reform socjalnych, które stanowią realizacją programu ZPiP św. Józefa z drobnymi zmianami. Wprowadzono 8 godzinny dzień pracy, płatne urlopy macierzyńskie, okresy ochronne dla kobiet w ciąży, nieobowiązkowe państwowe ubezpieczenia emerytalne i renty, przepisy o bezpieczeństwie i higienie pracy. Od 1 września zapowiedział też uruchomienie obowiązkowego bezpłatnego szkolnictwa elementarnego, obejmującego na razie 3 lata i dobrowolne, bezpłatne kursy dokształcające dla dorosłych. Po ukończeniu 3 klas możliwa jest kontynuacja dalszego bezpłatnego kształcenia, przez kolejne 3 lata. Rozpoczęły się także rozmowy z środowiskami które już prowadzą szkoły, rząd przyzna im "bony oświatowe" na każdego ucznia jeżeli zgodzą się realizować podstawę opracowaną przez urzędników- w innych aspektach dyrektorzy mają dowolność w kształtowaniu programu.
(This post was last modified: 09-02-2011 13:26 by Ogar.)
09-02-2011 13:24
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #3
RE: Dialog z Czerwonym
I) A będą jakieś? Przecież nie potrzebujesz samorządów do rządzenia.
II) Konserwy i liberałowie są przeciwni socjalowi. Szkoły były prowadzone głównie przez Litwinów i chadeków, którzy raczej cię nie kochają Wink Nawet jeśli na zajęciach nie będzie "seansów nienawiści" to Litwini dalej będą budzić tożsamość narodową a chadecy zbierać poparcie na zasadzie "to nauczyciel/dyrektor więc na niego zagłosuję". Ech, ten przedwojenny etos edukacji Big Grin

W większych miastach były też prywatne gimnazja, te są bardziej chętne do współpracy. Większa część Białej Rusi pozostaje do zagospodarowania.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
09-02-2011 13:34
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #4
RE: Dialog z Czerwonym
I) Tak, ale ja jestem miłym dyktatorem i jak się mogę ułożyć, to czemu by nie.
II) A co do przeciwności socjalowi, to trudno wszyscy mnie kochać nie mogą- a akurat jedynego liberała w rządzie kropnęli terroryści Wink a uzasadnienie brzmi: nie mogą zdzierać wysokich podatków i nic poza tym. Ale też niech liberałowie/konserwy zauważą, że socjal poza ukłonem w stosunku do kobiet i przepisami BHP, jest w znacznej mierze dobrowolny tylko po prostu gwarantowany przez państwo- de facto to poziomu takich Węgier czy Szwecji jest nam daleko. A wizja komunistów z ZRL powinna podziałać orzeźwiająco, jak my nie chcemy mieć u siebie tego samego.

A co dyrektorów, rozumiem, że cudów nie będzie ale też jak popuszczę śrubę to nie można się buntować przeciw braku represji i to na tej zasadzie jest pomyślane- jak dyrektorzy nie będą przeginać pały, to oferta współpracy jest aktualna. Zresztą akurat do chadeków to jest mi blisko. Jak będą przeginać to trudno, rąbniemy im konkurencyjną bezpłatną szkołę pod bokiem.
A co do Białej Rusi, to my tam bardzo chętnie założymy sieć szkół Smile

III) Jak tam opinia o uwłaszczeniu?
09-02-2011 13:45
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #5
RE: Dialog z Czerwonym
I) Zgodnie z dekretem jeszcze z czasów królewskich, samorządy mogą regulować przepisy porządkowe, budżety, wykonywanie ustaw i inwestycji. Co ZPiP proponuje w tych obszarach? Wink

II) Wizja komuchów za rogiem działa na liberałów, ale wizja korporacjonizmu również. Konserwy niestety są zbyt twardogłowe by taka argumentacja do nich dotarła Wink Szkoły litewskie i chadeckie chętnie przejdą na państwowy garnuszek. Co do tych drugich to bliżej ci do "cha" niż do "de" Big Grin Sieć szkół - proszę bardzo. Wielu Białych Rusinów to "tabula rasa".

III) Zasadniczo ok, ale chłopi czynszowi mieli swoje spółdzielnie wcześniej i nie bardzo widzą dla siebie miejsce w twojej.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
09-02-2011 14:34
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #6
RE: Dialog z Czerwonym
I) Jutro Wink

II)Dobra, to w takim razie poprawiłem eventa zgodnie z sugestią.

Quote:Pakiet reform socjalnych

Hetman Stokłosa ogłosił dziś w dekrecie pakiet reform socjalnych, które stanowią realizacją programu ZPiP św. Józefa z drobnymi zmianami. Wprowadzono 8 godzinny dzień pracy, płatne urlopy macierzyńskie, okresy ochronne dla kobiet w ciąży, nieobowiązkowe państwowe ubezpieczenia emerytalne i renty, przepisy o bezpieczeństwie i higienie pracy. Od 1 września zapowiedział też uruchomienie obowiązkowego bezpłatnego szkolnictwa elementarnego, obejmującego na razie 3 lata i dobrowolne, bezpłatne kursy dokształcające dla dorosłych. Po ukończeniu 3 klas możliwa jest kontynuacja dalszego bezpłatnego kształcenia, przez kolejne 3 lata. Rozpoczęły się także rozmowy z środowiskami które już prowadzą szkoły, rząd przyzna im "bony oświatowe" na każdego ucznia jeżeli zgodzą się realizować podstawę opracowaną przez urzędników- w innych aspektach dyrektorzy mają dowolność w kształtowaniu programu. Na współpracę chętnie poszło wiele prywatnych gimnazjów i część szkół prowadzonych przez Kościół, mniej chętnie zareagowały środowiska chadeckie i nacjonalistyczne z Litwy jednak wielu dyrektorów się w końcu zgodziło po zapewnieniach o możliwości kształtowania programu. Na Białej Rusi Hetamant rozpoczął budowę sieci szkół od zera, co przebiega dosyć sprawnie i powinno pomóc zdobyć poparcie Rusinów.

III) Hmm jak dla mnie mogą te Spółdzielnie trzymać własne, tylko wyznaczać im "opiekuna" z centrali- nie, żeby ich jakoś ich cisnął tylko kontrolować czy jakiś seansów nienawiści do Hetmana nie robią i nie handlują na lewo. Zgodziliby się na taki układ?
09-02-2011 21:44
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #7
RE: Dialog z Czerwonym
II) Sprawność zależy od środków jakie wyasygnujesz w budżecie. Tyle mojego Smile
III) Zgodziliby.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
09-02-2011 21:50
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #8
RE: Dialog z Czerwonym
I) ZPiP proponuje by jak najwięcej kasy zostawało na miejscu. Ja chcę stworzyć spore budżety wojewódzkie/powiatowe by jak najwięcej kasy zostawało na miejscu. Inwestycje chce zrobić przede wszystkim zbudować infrastrukturę socjalną i techniczną, by rozwinąć te regiony oraz stworzyć tam poważniejszą administrację zamiast totalnej samowoli lokalnych baronów.

II) Wrzuciłem
III) Poprawiłem zgodnie z sugestiami

Quote:Uwłaszczenie w Hetmanacie
Po konsultacjach przeprowadzonych wewnątrz rządu, zdecydowano się ogłosić uwłaszczenie znacjonalizowanych wcześniej majątków magnackich i królewszczyzn, które do tej pory nie zostały sprzedane. Ziemię dostali wszyscy chłopi, proporcjonalnie do wcześniej użytkowanych areałów, jednak z pewnym wyjątkiem. 10% ziemi przeznaczono dla chłopów bezrolnych, którzy posiadali co najmniej dwójkę dzieci, by mogli otrzymać własny kawałek ziemi pod gospodarstwo. Z uwłaszczenia wyłączono część "dworską" majątków, a także młyny, tartaki, gorzelnie itp które nadal pozostają własnością państwa. W zamian za uwłaszczenie chłopi muszą uiszczać roczny 4% podatek od wartości gruntu otrzymanego gruntu-przysługują jednak różnego rodzaju ulgi między innymi od liczby posiadanych dzieci i faktu przynależności do Spółdzielni. Byli chłopi czynszowi mogą działać w dotychczasowych Spółdzielniach, które zostały uznane za równoprawne pod warunkiem przyjęcia wysłannika z administracji państwowej, który będzie odpowiadał za sprawdzanie bilansów finansowych i zapewniał bezpośredni kontakt z administracją-zdecydowana większość Spółdzielni zgodziła się na taki układ. Sam proces uwłaszczenia nadzoruje policja i SBP, dzięki czemu pomimo sporów proces realizacji przebiega sprawnie. Dodatkowo rząd zniósł "darmochy" wśród chłopów nieobjętych uwłaszczeniem, poza tymi dotyczącymi zwalczania zagrożenia powodziowego- jednak te muszą być wykonywane pod nadzorem starosty, po wcześniejszym zgłoszeniu.
(This post was last modified: 09-03-2011 08:13 by Ogar.)
09-03-2011 08:03
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #9
RE: Dialog z Czerwonym
I) A ja sądziłem, że będziesz się dogadywał z konserwami Big Grin Tak to poprą ciebie socjaliści i chadecy, o ile będą mieli wpływ na obsadzenie tych instytucji. Zauważ, że daje ci to większość 50%+1 tylko w jednym powiecie (pomijając te gdzie ZPiP i tak może rządzić sam), o ironio w Brześciu Litewskim Big Grin
III) Przyklepuję.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
09-03-2011 10:10
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #10
RE: Dialog z Czerwonym
II) To zmieniamy front i daje dokładniejszą strategię, na zasadzie w każdym dogadujemy się oddzielnie Wink

Litwa i Żmudź- Mój Wojewoda, Marszałek konserwatystów. Kasa wojewódzka(skoro i tak są państwowe podatki) będzie przeznaczona głównie na infrastrukturę techniczną, w mniejszym stopniu na socjalną- wesprzemy odpowiednio Uniwerek. Chcemy też nawiązać współpracę z Kościołem/Cerkwią w kwestiach lokalnych. W kwestii przepisów lokalnych, raczej nie chcemy mieszać się do zastałych stosunków, byle szlachta przestrzegała prawo.

Powiat Grodzieński, Miński, nowogródzki- też chcemy dogadać się z konserwatystami. Możemy im dać w dwóch stanowisko Starostów i podzielić się resztą administracji w powiecie. Priorytety w budżecie to infrastruktura techniczna i kultywowanie lokalnych tradycji(czyli stawiamy na rozwój materialny, socjalu nie ruszając w powiecie)

Brzeski i Piński- jak nacjonaliści/liberałowie by się zgodzili to byśmy dali Nacjonalistą Starostę, podzielili jakoś resztą stanowisk i postawili na rozwój socjalno-techniczny w regionie. Postaramy się tez ukrócić nieco wpływy szlachty i dać większy głos Białym Rusinom.

Wileński- chce zmontować koalicję z Chadekami i Konserwatystami. Byłby nasz Starosta, do podziału byłaby reszta stanowisk. Polityka w miarę neutralna, rozwój infrastruktury technicznej i nieco socjalnej by wszyscy byli to w stanie zaakceptować.
(This post was last modified: 09-03-2011 11:08 by Ogar.)
09-03-2011 11:06
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: