Post Reply 
 
Thread Rating:
Dyskusje nad scenariuszem post-Ante VI
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #1
Dyskusje nad scenariuszem post-Ante VI
Na razie to wstępne niezobowiązujące rozważania, wciąż działa ankieta: klik

Proponuję taki stan byłej RTN, powiedzmy, 1 września 1925 roku.
http://img194.imageshack.us/img194/2944/rzpneoante0.png (mapka orientacyjna, nie czepiać się estetyki)
Może warto zaznaczyć, że Ochudzki ma do głowy przystawiony pistolet szwedzki, NRP i Hetmanat - francuski, zaś Syberia - japoński. Trochę się zdziwiłem, że Syberia nie ma granicy z Hetmanatem, ale cóż Tongue Myślę, że uda się ją niedługo osiągnąć.

Jak widać, nie było eventu ze zdradą Hetmanatu, co jest o tyle logiczne, że Hetmanat jest protektoratem wojskowym, do cholery i Stokłosa w ciągu dwóch godzin zostałby wymieniony na posłuszniejszy model. Natomiast odbyła się ofensywa hetmana z Astrachania na Wołgograd i rozbicie Armii Czerwonej na południu. Obecnie ZRL ma na głowie głód, niepokoje po wymordowaniu demokratów, niedomiar wojska i przeżarcie przez imperialistyczną siatkę w rządzie, by przedstawić tylko najpoważniejsze problemy. To oznacza, że prawdopodobnie będzie się rozsypywać dalej przynajmniej do zimy.

O innych potencjalnych atrakcjach jeszcze napiszę, na razie wypowiedzcie się w kwestii granic, bo nie jestem ich pewien. Opierałem się na ostatniej mapce Czerwonego: http://img269.imageshack.us/img269/2851/ante.png i eventach.
(This post was last modified: 06-17-2013 23:30 by Szmer.)
06-13-2013 17:31
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Wisznu Offline
Pierwsza Dama
*****

szpilki
mało znana [2]

Protegowany: kozaczek
Protegowany (2): baletka
Poglądy: estetyczne
Przynależność: WOMAN

Posts: 858
Post: #2
RE: Ante VI: ciąg dalszy nastąpił
Początkowo mówiliśmy o grze od początku, a nie o kontynuacji.
06-13-2013 18:00
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #3
RE: Ante VI: ciąg dalszy nastąpił
Może lepiej zagrajmy w Goeringante, tutaj jest aż 6 grywalnych państw, to trochę jakbyśmy grali w Dynie. Chyba, że ograniczymy wszystko do dwóch państw: Hetmanatu i NRP.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
06-13-2013 18:05
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #4
RE: Ante VI: ciąg dalszy nastąpił
Wisz: Mhm, ale zaczęto mówić także o kontynuacji. Zdecydowałaby o tym kolejna dyskusja/ankieta po ewentualnym wybraniu szóstki w obecnej ankiecie. Natomiast nikt nie zabronił wcześniej podyskutować na sucho Tongue Zresztą nie ja zacząłem te rozważania w ostatnim temacie kowalskiego.
kowalski: Grywalne byłyby Syberia i Hetmanat + założenie ich zjednoczenia w grze po dalszym rozpadzie ZRL.
(This post was last modified: 06-13-2013 18:07 by Szmer.)
06-13-2013 18:06
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Wisznu Offline
Pierwsza Dama
*****

szpilki
mało znana [2]

Protegowany: kozaczek
Protegowany (2): baletka
Poglądy: estetyczne
Przynależność: WOMAN

Posts: 858
Post: #5
RE: Ante VI: ciąg dalszy nastąpił
Ja niezbyt wiem co miałbym robić w kontynuacji. Mało się orientuję w sytuacji, a nie ma takiego przewodnika jak w wypadku klasycznego ante.
06-13-2013 18:09
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #6
RE: Ante VI: ciąg dalszy nastąpił
Wisznu, jeśli już wybrana zostanie VI to proponuję Ci duchownego w NRP i rozgrywanie sceny politycznej między radykałami, konserwami etc.
Jakiegoś arcybiskupa który miałby posłuch.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
06-13-2013 18:17
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Dalewin Offline
Anas platyrhynchos
*****

Igor Niszony
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:

Posts: 1,690
Post: #7
RE: Ante VI: ciąg dalszy nastąpił
Przecie napiszemy rys historyczny i skrot wydarzeń. to oczywiste
06-13-2013 18:19
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Wisznu Offline
Pierwsza Dama
*****

szpilki
mało znana [2]

Protegowany: kozaczek
Protegowany (2): baletka
Poglądy: estetyczne
Przynależność: WOMAN

Posts: 858
Post: #8
RE: Ante VI: ciąg dalszy nastąpił
Miałem kardynała na Kamczatce. Chyba go reaktywuję. Choć nie wiem, czy zmieściłem się w grywalnym świecie.
06-13-2013 18:25
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Darne Offline
Naczelnik
****

Robert Kajser
mało znany [2]

Protegowany: Michał Rogowski
Protegowany (2):
Poglądy: Konserwatyzm
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 614
Post: #9
RE: Ante VI: ciąg dalszy nastąpił
Hetmanat i Sybir? NRP było prawie demokratyczne, szło tam żyć ._. Chyba że było się Niemcem, komunistą, masonem, Niemcem, Żydem, Niemcem, cyklistą lub Niemcem... Wspominałem o Niemcach?
Ale nie no, może zasymulujmy na start jakąś konferencję pokojową lub działania wojenne? Bo zaczynanie w kompletnym bajzlu... Hmmm... Chyba że ktoś chce Ungern-Sternberga udawać i np. Mongołów podbić.

8419751 - numer gg
06-13-2013 18:25
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #10
RE: Ante VI: ciąg dalszy nastąpił
Wg. mnie ograniczenie gry do NRP to było by najlepsze rozwiązanie, ale pewnie część wolała by Hetmanat/Syberię.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
06-13-2013 18:26
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)