Post Reply 
 
Thread Rating:
Oddział II Sztabu Generalnego WP (Wywiad)
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #1
Oddział II Sztabu Generalnego WP (Wywiad)
Budynek przy al. Szucha 25, zawsze kiedy przechodzi się obok niego w głowie słychać niemieckie krzyki jakby z innego świata, niebo ciemnieje i zbiera się na deszcz. No mroczno jest. Wojnar czekał na swojego zaufanego doradcę, Niemca, który stwierdził, że będzie pracował dla polskich służb - Rudolfa von Szmera

Szewc zabija szewca.
03-02-2012 22:47
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #2
RE: Oddział II Sztabu Generalnego WP (Wywiad)
Jakie ma pan pytania, panie generale?
03-04-2012 10:31
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #3
RE: Oddział II Sztabu Generalnego WP (Wywiad)
Kazałem panu przecież przynieść dane nt. liczebności! Jest pan głupi czy tylko ma pan słabą pamięć?


OG: MOGĘ KRZYCZEĆ NA SZMERA!

Szewc zabija szewca.
(This post was last modified: 03-04-2012 10:34 by PakaPikiPoko.)
03-04-2012 10:33
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #4
RE: Oddział II Sztabu Generalnego WP (Wywiad)
[Image: uid_fd322e5af4ad859a22e13852f07722f61258...3_gs_0.jpg]
Von Szmer opiera się o biurko i zaczyna mówić, patrząc gdzieś w bok.
Hehe... myszmy tak sobie zawsze gezartowal w Abwehr, hehe. Ja chyba gdzesz jusz pana widzal, Herr General, dawno... *rzuca znaczące spojrzenie* ale cusz.
*wyjmuje teczkę z aktówki i podaje Wojnarowi*
Szacuje sze, że nasz polszky wywiad ma jakies 20 tys. szpionów. W Polen, w Ojropie i troche na reszcze globu. Ma pan dobry Dienst, Herr General, jeden z najlepszych bez dwóch zdan. Teraz tylko eine Frage, pszeciwko komu... hehe.
03-04-2012 11:01
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #5
RE: Oddział II Sztabu Generalnego WP (Wywiad)
No! Wiedziałem, że wybierając pana zrobiłem dobrze! Sehr gut, co nie herr Szmer? - Wojnar podszedł do barku ale szybko odwrócił się i powiedział - Proszę mi donieść też informacje co wiedzą jankesi i Brytyjczycy. Proszę wydać odpowiednie polecenia i wysłać na front wschodni 1/3 szpiegów, którzy są teraz w Polsce, Rosja jest ważniejszym obiektem. Ci, którzy są rozsiani po całym świecie mają nadal kontynuować swoje zadania i w miarę możliwości liczę na regularne raporty z ich strony. Musimy stanąć na nogi i zacząć się liczyć w całej tej zawierusze! - Sięgnął do barku, nalał amerykańskiej whisky sobie i von Szmerowi i podał mu szklankę - Prost herr von Szmer!

[Image: z9724671AA.jpg]

Szewc zabija szewca.
03-04-2012 11:15
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #6
RE: Oddział II Sztabu Generalnego WP (Wywiad)
Prost! Za przyszle sukcesy!
*na nalanej twarzy pojawia się dwuznaczny uśmiech*
Wydam befehlen, szeby powoli pszesuwacz szpionów nach Osten, Herr General. Posztaramy się tesz przeszwietlic Anglosasów. Osobiszcze proponowal wzmacniać siatkę w Centralnej Ojropie.
(This post was last modified: 03-04-2012 11:29 by Szmer.)
03-04-2012 11:28
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #7
RE: Oddział II Sztabu Generalnego WP (Wywiad)
Dlaczego tak uważacie von Szmer? Moim zdaniem priorytetem jest Rosja ponieważ w nadchodzących miesiącach to tam będą odgrywać się najważniejsze wydarzenia polityczne. Przecież będą musieli utworzyć nowe państwa, min Ruś Białą i Ukrainę. A dla dobra twojej nowej ojczyzny von Szmer lepiej byłoby gdybyśmy to my dostarczali informacji o narodowościach na wschodzie aliantom, nieprawdaż? Chociaż to niestety zależy od mojego dowództwa. Jak będę cokolwiek wiedział to zapytam ich co dalej. Ale mów, mów von Szmer czemu dla ciebie Europa centralna jest ważna. Z resztą, nie ruszam naszych agentów w "Ojropie". - Kiwnięciem głowy w stronę niedawno zakręconej butelki 'zapytał' czy von Szmer napije się jeszcze.

Szewc zabija szewca.
03-04-2012 11:39
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #8
RE: Oddział II Sztabu Generalnego WP (Wywiad)
OG: [Image: uidfd322e5af4ad859a22e1.png]

Szewc zabija szewca.
03-04-2012 13:26
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #9
RE: Oddział II Sztabu Generalnego WP (Wywiad)
*von Szmer kiwa głową*
Mitteleuropa ist immer eine Grosse Frage, Herr General! Für Polen und für Deutschland. Grenice und systemy politiczne jeszcze nieustalone. Mosze się wiele dziac, a dobsze byłoby z unser udziałem.
(This post was last modified: 03-04-2012 13:49 by Szmer.)
03-04-2012 13:47
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #10
RE: Oddział II Sztabu Generalnego WP (Wywiad)
Wojnar ponownie nalewa do szklanek łyski i tym razem nie odstawia butelki do barku tylko kładzie na biurko, a drzwiczki za którymi stoją różne trunki zamyka. Poczekał aż von Szmer skończy mówić po czym podał mu naczynie i razem wypili. - Trafna uwaga von Szmer. W takim razie możemy przesunąć agentów z mniej ważnych rejonów do Niemiec. Benelux, Szwajcarię i zachodnie Czechy możemu zluzować, trzeba ich wysłać do Niemiec, głównie Górny Śląsk, Pomorze, Gdańsk Prusy Wschodnie, Brandenburgia przy granicy z naszą Wielkopolską no i Berlin. Oczywiście na Śląsku Cieszyńskim mają pozostać nasi ludzie. Ja od dowództwa muszę się dowiedzieć czy mamy prowadzić tam jakieś akcje. Tak czy inaczej priorytetem zostaje Rosja, a na drugim miejscu są Niemcy. W dalszym toku wydarzeń zobaczę co się będzie działo. Jak pan przekaże te rozkazy dalej to jest pan wolny na dziś. Jeśli będę pana potrzebował to zadzwonię. - Wojnar rozpiął najwyższy guzik munduru i rozlał ostatki łyski i uniósł szklankę - Prost herr Szmer!

Szewc zabija szewca.
03-04-2012 14:07
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)