Post Reply 
 
Thread Rating:
Restauracja w Hotelu "Polonia"
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #1
Restauracja w Hotelu "Polonia"
[Image: jerozolimskie39.jpg]

Restauracja na parterze jednego z najbardziej ekskluzywnych warszawskich hoteli już z racji cen jest niedostępna dla zwykłych śmiertelników. W eleganckim wnętrzu często spotykają się ci, dla których atmosfera Jane-Gee jest nieco zbyt głośna i dekadencka, ale wciąż pragną zaznaczyć przynależność do elity.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
12-06-2011 20:16
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #2
RE: Restauracja w Hotelu "Polonia"
Przy niedużym stole w rogu sali siedzi Zarucki w wojskowym mundurze. Przed nim stoi kawa z mlekiem i sernik wiedeński. Generał delektuje się cygarem, od niechcenia wertując "Kuriera Polskiego" i wyraźnie na kogoś czekając. Wokół krąży odpowiednio "posmarowana" obsługa hotelu, pilnując, by nikt - choćby sam diabeł - nie zakłócał spokoju Zaruckiemu i jego gościowi.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
12-06-2011 20:20
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #3
RE: Restauracja w Hotelu "Polonia"
<po zostawieniu płaszcza w szatni, ubrany w mundur pułkownik Ignatowicz zdecydowanym krokiem zmierza do sali restauracyjnej szukając kogoś wzrokiem. W pewnym momencie obsługa delikatnie kieruje go do stolika generała Zaruckiego> Witam panie generale Zarucki, pułkownik Igantowicz melduje się.
(This post was last modified: 12-06-2011 20:49 by Ogar.)
12-06-2011 20:49
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #4
RE: Restauracja w Hotelu "Polonia"
< na tablicy Dań Dnia pojawiły się ''Jajka po Ryszewsku">

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
12-06-2011 21:09
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #5
RE: Restauracja w Hotelu "Polonia"
Spocznij - <mówi generał, wstając i ściskając rękę Ignatowicza> - Proszę usiąść, panie pułkowniku. Pali pan? Doprawdy wyśmienite cygara, wprawdzie amerykańskie, ale z pierwszorzędnego tytoniu.

<Spoglądając na tablicę> Żartowniś się znalazł... Albo ktoś z obsługi chce przypodobać się władzy. Wszelako o tym właśnie chciałem z panem dziś porozmawiać. Nie wiem, na ile prawdziwe są te plotki od których huczy na mieście, ale draby Ledóchowskiego na pewno nieźle zajęły się Ryszewskim, niezależnie od tego, czy oszczędzili jego męskość... Sam pan widzi, z kim ja muszę pracować. Tępaki albo sadyści. Dziękuję - <Mówi do kelnera, po czym zabiera się za studiowanie przyniesionej karty dań.>

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 12-06-2011 21:23 by Czerwony.)
12-06-2011 21:23
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #6
RE: Restauracja w Hotelu "Polonia"
<siada przy stoliku zapala cygaro> Niestety w Polsce nie ma warunków by uprawiać najlepsze gatunki tytoniu<zaciąga się> A o plotkach słyszałem, ech gdyby to jeszcze były oficjalne służby państwowe, a tak to sam pan wie panie generale... A kelner na razie dla mnie mocna kawa.

Ale fakt ostatnio zbytnio nie słychać wieści z rządu, Marszałek narzeka, że Sejm nie ma co robić, a sytuacja wygląda jak wygląda. Ryszewski to wywrotowiec, ale problemy na wsi istnieją realnie i muszą być rozwiązane.
(This post was last modified: 12-06-2011 21:33 by Ogar.)
12-06-2011 21:32
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #7
RE: Restauracja w Hotelu "Polonia"
Słusznie pan prawi, pułkowniku. Na tą PSL-owską awanturę w Rzeszowie pies z kulawą nogą by nie przyszedł, gdyby ludziom żyło się dobrze. Wielu wysoko postawionych ludzi zgłasza pomysły na to, jak uzdrowić sytuację... Ale cóż z tego, gdy, dajmy na to, premiera przez niemal dwa tygodnie nie idzie znaleźć? Wszystko grzęźnie, ludzie się zniechęcają, dobre idee toną a opozycja zyskuje poparcie. Co zaś tyczy się Ryszewskiego... <Zarucki również zaciąga się cygarem> Nie wiem, czy to wywrotowiec, ale jeśli nie, to na pewno nim będzie gdy już go wypuszczą... <wydmuchuje dym> Jeśli wypuszczą. W każdym razie, przyjaciół to nam od tego nie przybędzie. Tworzenie męczenników nie wyjdzie nam na dobre.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
12-06-2011 21:47
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #8
RE: Restauracja w Hotelu "Polonia"
<odbiera od kelnera kawę> Zwłaszcza jak będziemy produkować takich bezsensownych i to w taki sposób. Zresztą nie możemy bez końca ich zamykać, bo w końcu będzie ich za dużo i skończymy, jak nie przymierzając, Kajzer czy Car. Ja przynajmniej zaproponowałem ideał korporacjonizmu i spółdzielni rolniczych, co nikogo chyba zbytnio w rządzie nie poruszyło. Ale skoro rząd nie działa, to może czas go nieco rozruszać panie generale? Moi podwładni chętnie wyprostują zasiedziałe kości... Duch w Narodzie nie zginął, jak trzeba to będziemy działać.
12-06-2011 21:57
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #9
RE: Restauracja w Hotelu "Polonia"
<Uśmiechając się złowrogo znad filiżanki> Cóż, gdybym zechciał to jutro o tej porze w głównych gmachach rządowych stałoby wojsko, a ich poprzedni użytkownicy czekaliby w celach na to, jaki los ich spotka... Ale póki co nie chcę. Jedziemy jednak na tym samym wózku, czy to się nam podoba czy nie. Dopuszczenie do władzy opozycji byłoby równoznaczne z upadkiem Polski, bo komuniści tylko czekają na związany z tym zamęt. Ale myślę, że grupa rozsądnych ludzi w strukturach władzy mogłaby stworzyć progresywny ruch... W ramach obecnego systemu. Ach, przy okazji: gratuluję. Jestem raczej sceptyczny, ale rząd przychylnie odniósł się do propozycji pomocy dla Franco. Rozumiem, że przygotowuje się już pan na wyjazd do Hiszpanii? <Zabiera się za przyniesiony sznycel i sałatkę ziemniaczaną>

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 12-06-2011 22:20 by Czerwony.)
12-06-2011 22:18
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #10
RE: Restauracja w Hotelu "Polonia"
Warnowicz wchodzi do hotelu, zostawia płaszcz w szatni i podchodzi się przywitać.

Panie Generale, pułkowniku, witam serdecznie. Co ciekawego u Panów słychać?
12-06-2011 22:21
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: