Post Reply 
 
Thread Rating:
Komisariat ds. Nauki i Przemysłu
Dalewin Offline
Anas platyrhynchos
*****

Igor Niszony
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:

Posts: 1,690
Post: #1
Lightbulb Komisariat ds. Nauki i Przemysłu
Sprawy gospodarcze, oświatowe (propagandowe).

[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com

Zapraszam do kontaktu
(This post was last modified: 08-16-2011 22:52 by Dalewin.)
08-16-2011 22:52
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Dalewin Offline
Anas platyrhynchos
*****

Igor Niszony
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:

Posts: 1,690
Post: #2
RE: Komisariat ds. Nauki i Przemysłu
Towarzyszu Komisarzu! Zwracam się z prośba ze strony wojska,o ziększenie przydziału zaopatrzenia. Aktualnie rozpoczyna się okres zasiewów i czas gdy chłop podejmie trud obrobienia ziemi.W tej trudnej sytuacji gdy gro chłopów walczy musimy jak najszybciej konsolidować siłe roboczą.Znany jest model umieszczania siły roboczej w jednym miejscu. Proponuję przenieść tych co zostali,do obrabiania ziemi tam gdzie jest najlepsza.Wojsko zapewni pomoc w budowaniu tymczasowych schronień.Wspólnie będzie im łatwiej. A także lepiej bedzie dla obronności narazie tak postąpić. Lepiej chronić w dużych grupach niż pojedynczo.Zadbamy by ich majątek doczekał powrotu, nienaruszony.

Także odnośnie uzbrojenia.Chcelibyśmy aby żaden burżuj czy posiadacz nie miał wstępu do fabryk. Musimy mieć tam monopol tak jak i w hutach. Mam obawy,że mogą szpiegować albo celowo sabotować produkcję.A broni potrzeba nam jak najwięcej. Około 100 tys nowych strzelb.
Dziękuje Tow. za pomoc.

[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com

Zapraszam do kontaktu
(This post was last modified: 08-21-2011 10:07 by Dalewin.)
08-21-2011 10:04
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #3
RE: Komisariat ds. Nauki i Przemysłu
1. napisz eventa.
2. broń jest produkowana wciąż - przecież przejęliście większość przemysłu zbrojeniowego. 100 tys. karabinów się już znajdzie.
08-21-2011 11:29
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Dalewin Offline
Anas platyrhynchos
*****

Igor Niszony
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:

Posts: 1,690
Post: #4
RE: Komisariat ds. Nauki i Przemysłu
Do czerwonego pisałem z gospodarką ;-) czerwony,zrobiłbyś jakiś artykuł o organizacji rolnictwa?

[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com

Zapraszam do kontaktu
08-21-2011 11:35
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #5
RE: Komisariat ds. Nauki i Przemysłu
Już robię akcję. A co do gospodarki, Szmerze, mamy jakieś dokładniejsze dane o tym co przejął ZRL i potencjale ekonomicznym czy tak sobie improwizujemy? Tongue

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
08-21-2011 11:37
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #6
RE: Komisariat ds. Nauki i Przemysłu
Dokładniejsze dane można ewentualnie oszacować, również na podstawie arkusza Tjorda. Generalnie to przejęliście może ok. 1/3 przemysłu w kraju (okręg południoworuski i uralski).
08-21-2011 12:02
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #7
RE: Komisariat ds. Nauki i Przemysłu
Co do tej ewakuacji chłopów - przygotowałem akcję propagandową, ale odpowiednie rozporządzenie powinien chyba wydać komisarz właściwy ds. rolnictwa. Jeśli mogę zasugerować, to dobrze byłoby obiecać jakąś rekompensatę za tymczasowe choćby porzucenie mienia. Chłopi są do ziemi b. przywiązani Tongue

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
08-21-2011 15:06
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Dalewin Offline
Anas platyrhynchos
*****

Igor Niszony
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:

Posts: 1,690
Post: #8
RE: Komisariat ds. Nauki i Przemysłu
Szmer dobrze powiada na SB. Trzeba ograniczyć wydawanie broni bo może być niebezpiecznie. Podpisz z przedsiębiorstwami Umowy na produkcję broni dla Armii Czerwonej, tak by cała produkcja szła na ACz. Oznakować skrzynki trzeba i nie pozwolić dozbrajać wszystkich. ACz już zajmie się uzupełnianiem stanów uzbrojonych obywateli (wydawaniem broni). Wydam stosowny dekret po tym jak Ty wydasz o reglamentacji produktów przemysłu zbrojeniowego.

Nie zabierzemy nikomu prawa dostępu do broni, ale musimy ograniczać. Oczywiście w imię walki. Lud jest wystarczająco inteligentny by wiedzieć, że broń bardziej przyda się Armii Czerwonej która broni ich...

[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com

Zapraszam do kontaktu
08-22-2011 11:02
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #9
RE: Komisariat ds. Nauki i Przemysłu
No czekaj, piszesz żeby ograniczyć sektor prywatny a teraz o podpisywaniu umów na produkcję broni? To w końcu jak daleko pozwalamy wejść państwu w gospodarkę? Big Grin

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
08-22-2011 11:11
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Dalewin Offline
Anas platyrhynchos
*****

Igor Niszony
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:

Posts: 1,690
Post: #10
RE: Komisariat ds. Nauki i Przemysłu
Przemysł ciężki tak jak za PRL w rękach państwa (zakłądy powyżej 50 pracowników). Natomiast przedsiębiorstwa państwowe też funkcjonują przecież na zasadzie kupna-sprzedaży. Tj. my im płacimy za towar bo przecież oni płacą pracownikom. Toż to normalna socjalistyczna gospodarka Big Grin

[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com

Zapraszam do kontaktu
08-22-2011 11:19
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: