Thread Rating:
Pająkante czyli Ante IX-P
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #1
Bug Pająkante czyli Ante IX-P
[Image: p_PFchan_131991315504_pan%20pajonk%20bor...abijew.gif]


Zawsze drażnił mnie fakt, że nie było edycji oznaczonej jedną z moich ulubionych cyfr czyli dziewiątką. Jako iż jedyny jestem jeszcze gotów prowadzić grę a wiem, że raczej nikt nie będzie miał ochoty u mnie grać mam pomysł jak zachęcić graczy.
Otóż wszyscy razem wymyślimy setting. Wiem, że takie akcje już były i wtedy wszystko rodziło się w bólach ale teraz jeśli edycje będzie ustalało 5-6 osób i tyle zagra to można o tym pomyśleć. Zwłaszcza, że mamy jeszcze 2 miesiące wakacji by się tym porządnie zająć a jak się zacznie rok szkolny to rozpocząć grę (Ante VI+ pokazało, że nagłe zniknięcia mogą skomplikować grę a wakacje takie są bardziej prawdopodobne). Mam nadzieje Szmer, że również, mimo braku czasu włączysz się do tej "burzy mózgów". Pierwsza ważna rzecz to ograniczenie nieistotnych stanowisk dla postaci i rozdzielenie pomiędzy graczy najważniejszych stołków w zakresie jednego państwa. Myślę, że ta jeszcze nienarodzona edycja była by podobna do Ante 7 gdzie w zasadzie najważniejsze rozgrywki odbywały się w pomiędzy członkami obozu władzy. Z doświadczenia wiemy, że widmo zagłady kraju wcale nie jednoczy graczy więc możemy postawić z góry, że kraj zgodnie z anteczną tradycją rozpadnie się na mniejsze podmioty. Można też wyeliminować wielką wojnę światową która zazwyczaj zamiast rozbudzić rozgrywkę powoli ją zabija. Tak więc dyskusję która do jutra upadnie czas zacząć :3

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
(This post was last modified: 07-30-2013 11:00 by poulenc.)
07-30-2013 10:57
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #2
RE: Pająkante czyli Ante IX-P
Quote:Zapraszam do dyskusji i zabijania mojego zapału!
Zawsze możesz na mnie liczyć :3

Na wstępie: pomysł mi się podoba, jest podobny do czegoś co kiedyś proponowałem (w czasie Ante 0), ale nie uda się. Czemu?
- obecna fala mobilizacji już zgasła, następna będzie niewiadomokiedy
- znaczna część graczy nie ma jakiegoś zestawu preferencji, lecz kieruje się tym, co akurat w danej chwili stanowi ich fetysz; może się okazać, że w to, co wymyślą teraz, za dwa miesiące nie będzie im się chciało grać

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
07-30-2013 12:41
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #3
RE: Pająkante czyli Ante IX-P
To zróbmy coś neutralnego może, bez jakichś skrajnych sytuacji w kraju typu reptilianie rządzą Polską.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
07-30-2013 12:52
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #4
RE: Pająkante czyli Ante IX-P
Ziew...

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
07-30-2013 13:17
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
bodek Offline
kill for love
*****

Hsueh-ji Jasieński-Ye
chińska kariera [5]

Protegowany: Maria Eliza Poniatowska
Protegowany (2):
Poglądy: suprematyzm radziecki
Przynależność:

Posts: 1,298
Post: #5
RE: Pająkante czyli Ante IX-P
spadaj, zgredź

jestem za, proponuję wielką bolske z koloniami
07-30-2013 14:34
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #6
RE: Pająkante czyli Ante IX-P
O, bodek to przykład poglądowy. Zanim gra powstanie motyw wielkopolonijnokolonialny mu się znudzi i pogra dwa tygodnie Tongue

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
07-30-2013 14:39
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #7
RE: Pająkante czyli Ante IX-P
Ja mam kilka propozycji:

a) Gramy na polskim Madagaskarze w 1937 roku wcielając się w syjonistów, starych polskich osadników i wysłanników rządu i centralnej administracji(podobna sytuacja jak Madagaskar w Ante VI). Wszyscy walczą ze sobą o wpływy a przeciwko Malgaszom Tongue
b) Post apo czyli Ante 0 zbudowane od nowa, najlepiej bez odgórnie wyznaczonej ramy ZP i PRL.
c) Polska 1938 z żyjącym Piłsudskim i sytuacją w której każdy liczy na jego śmierć
d) Ante VI-rework, czyli świat z silną Francją, ale po powstaniu Republiki Polskiej Rosja i Litwa odłączyły się od RTN. Litwa ma obszar podobny do tego w 1410, Rosja przegrała z Hinami walki o Transamur więc nie jest taka blobowata i ma ochotę zbić Litwę. Nie będzie takiego jasnego podziału na UH/Ątąt i wojny w tle lecz zagrożenie ze strony konfliktu Rosja/Litwa który łatwo może się przenieść na Polskę.
Polska jest silna przemysłowo, nowoczesna lecz narastają problemy społeczne oraz finansowani przez Litwę reakcjoniści zaczynają zyskiwać poparcie wśród starych elit. Reszta do ustalenia.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
07-30-2013 14:56
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #8
RE: Pająkante czyli Ante IX-P
Z tego wszystkiego to najlepiej mi pasuje b i c.

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
07-30-2013 15:25
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
bodek Offline
kill for love
*****

Hsueh-ji Jasieński-Ye
chińska kariera [5]

Protegowany: Maria Eliza Poniatowska
Protegowany (2):
Poglądy: suprematyzm radziecki
Przynależność:

Posts: 1,298
Post: #9
RE: Pająkante czyli Ante IX-P
b lub c
07-30-2013 16:39
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #10
RE: Pająkante czyli Ante IX-P
No ja przyznam, że najbardziej mnie się podobają c i d, więc poczekajmy na głosy jeszcze kilku osób ale chyba c) to najlepszy wybór bo
1) Może przyciągnąć więcej graczy (nie wszyscy czują takie alt-histy jak w ante gdzie kilkaset lat historii może być zmienione i to w jakieś niszowe pozycje) lecz wyjadaczy antecznych poza czerwonym raczej nie odrzuci.
2) Będę mógł zabić Piłsudskiego w każdym momencie gry co stworzy fajne napięcie. Oczywiście jeśli w jakiś sposób będzie posiadał władzę. Uznajmy, że będzie co musimy ustalić w scenariuszu. A i nie jestem sympatykiem z żadnej ze stron sceny politycznej II RP więc będzie mi łatwo zachować bezstronność jeśli będę gmować.
3) IIRP wśród kuców, geeków i histfagów jest chyba popularna więc niektórzy będą mogli się wykazać.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
07-30-2013 17:17
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user




User(s) browsing this thread: