Post Reply 
 
Thread Rating:
Inwestycje
Tvar Offline
Capo di Tutti Capi
*****

F.B.A. Pilawa
pociąga za sznurki [6]

Protegowany: Adrian Warszawski
Protegowany (2): Brunon Pilawa
Poglądy: Wolnomyśliciel
Przynależność: Nowe Polesie

Posts: 1,143
Post: #1
Brick Inwestycje
AmaD, mieliśmy OWP i "Głos Obywatelski"
[Image: gosm.jpg]

Na starym forum znalazłem wycenę wydawnictwa:
250 tys. złp.
i drukarnię w Piasecznie która przepadła a miała finansować koszt gazety:
620 tys. złp.

Proponuję więc postawić nową drukarnię gdzieś po środku może w Michałowie?
Z 5 milionów bym dał na porządną, wchodzisz w to?

Aha, chciałbym poinwestować troszkę u Ciebie, jakieś pola naftowe, rafineria, huta złota, i linie lotnicze. Jakieś specyficzne warunki masz? Może mógłbym wykupić u Ciebie jakąś wyłączność?
Aha, może nawet szkołę u Ciebie walnę Wink
(This post was last modified: 07-04-2013 20:21 by Tvar.)
07-04-2013 20:19
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Dalewin Offline
Anas platyrhynchos
*****

Igor Niszony
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:

Posts: 1,690
Post: #2
RE: Inwestycje
Ja od siebie tylko dodam, zanim Wam ustalę bardziej szczegółowe budżety, że wedle wszelkich głosów, Syberia ma mnóstwo złóż, ale nie ma kto ich kupić. Jakiś Trust? Kartel? Dobry system spedycji? Może kontakty handlowe z ościennymi państwami? Statki pasażerskie przerabiane na handlowe? Hę?
Ja nic nie podpowiadam! Nic nie sugeruje! Takie tylko głośne myślenie...

[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com

Zapraszam do kontaktu
07-04-2013 20:22
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tvar Offline
Capo di Tutti Capi
*****

F.B.A. Pilawa
pociąga za sznurki [6]

Protegowany: Adrian Warszawski
Protegowany (2): Brunon Pilawa
Poglądy: Wolnomyśliciel
Przynależność: Nowe Polesie

Posts: 1,143
Post: #3
RE: Inwestycje
Ja tu chciałem się w monopol bawić a jak Ty wszystko tak zdradzasz to AmaD udziałów będzie żądał ;]
07-04-2013 20:27
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Dalewin Offline
Anas platyrhynchos
*****

Igor Niszony
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:

Posts: 1,690
Post: #4
RE: Inwestycje
Monopol? Panowie! W Państwie prawa? Zarządzanym przez Wosjkowych? Przecież podobno jakieś układy z Hetmanatem mają być, że oddanie władzy czy coś. Ojej. Żeby magnaci się w takie rzeczy bawili. Przecie to niemoralne.

No ale jak mi wspólnie zapłacicie, to niewidzialna ręka rynku być może coś tam z Waszych układów dobrą kasę na przekupstwa polityków odłoży, uszczknie z tabelek, podrzuci jakieś magiczne zwiększenie wydobycia. Pan Zygfryd wynajdzie aerodynamiczny statecznik, albo ulepszone sito do przesiewu złota?

Pan Zawistnin, przysłany przez magiczną organizację Gospodirniatich, proponuje 15% od zysków z Waszych wspólnych inwestycji, za fałszowanie papierów i upewnianie Hetmana, że Wasze pieniądze pochodzą z legalnych źródeł, a wszelkie instytucje kontroli mówią, że Monopol, to nie Panowie.

Jakby co, to Niewidzialna Ręka Rynku, nic nie wie.

[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com

Zapraszam do kontaktu
07-04-2013 20:35
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tvar Offline
Capo di Tutti Capi
*****

F.B.A. Pilawa
pociąga za sznurki [6]

Protegowany: Adrian Warszawski
Protegowany (2): Brunon Pilawa
Poglądy: Wolnomyśliciel
Przynależność: Nowe Polesie

Posts: 1,143
Post: #5
RE: Inwestycje
OG: To miała być prywatna rozmowa Wink rozumiem że w WKS jest jakiś Hetmański kontroler?
07-04-2013 20:39
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Dalewin Offline
Anas platyrhynchos
*****

Igor Niszony
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:

Posts: 1,690
Post: #6
RE: Inwestycje
Przy mnie nie ma prywatnych rozmów. Jestem alfa i omega gospodarki. Jak chcecie się kłócić kto ile ma mieć udziałów w danym biznesie, to wywalajcie przy mnie. Nie jestem uwalaczem graczy. Traktujcie mnie jak trzecią siłę, która może zarządzić kto zyska a kto straci.

W WKS nie ma żadnego kontrolera. Narazie. Chyba, że cała ich ekipa wam wyśle NIK do kontroli. Żebyście zrozumieli. Hetmanat to byt polityczny. WKS, i Wy to byty gospodarcze. Powinno Was interesować tylko zachowanie swojego majątku. Szmer zarządza wątkiem fabularnym, Ja gospodarką. Z zasady podziałów kompetencji mnie interesuje, żebyście obydwoje mieli jak najwięcej kasy, mamony, źródeł przychodu (w ramach rozsądku oczywiście, Panowie!) bo Magnat to nie jest poniewierka pomniejszych generałów czy carów na niepewnych tronach, tylko Pan na włościach.

W MSG są po to modyfikatory by decydowały one jak bardzo działania polityków umniejszą Wasz zysk w stosunku do Waszej ciężkiej pracy nad majątkiem.

Podsumowując, Magnatem świat stoi, tylko pamiętajcie, że jak AmaD odda Ci np. za darmo kopalnie miedzi albo diamentów, to podejrzewam, że w pewnym momencie dociekliwy Stokłosa będzie chciał wiedzieć, czemu mu spada np. przychód do budżetu, albo nie daj boże, w budżecie Państwa ode mnie, dostanie przychód z kopalni miedzi*diamentów ZERO.

Jak macie wątpliwości: dalewinante@gmail.com

Im więcej kombinujecie, tym bardziej się ciesze.

[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com

Zapraszam do kontaktu
07-04-2013 20:53
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tvar Offline
Capo di Tutti Capi
*****

F.B.A. Pilawa
pociąga za sznurki [6]

Protegowany: Adrian Warszawski
Protegowany (2): Brunon Pilawa
Poglądy: Wolnomyśliciel
Przynależność: Nowe Polesie

Posts: 1,143
Post: #7
RE: Inwestycje
Dlatego piszę tutaj byś wszystko wiedział i widział.

Wydawało mi się że Hetman nad WKS kontroli żadnej nie ma.... jeszcze.

Spoko, rozumiem że działkę każdemu odpalić trzeba Wink

I nie bój się, kombinować będę puki żyję!
07-04-2013 20:59
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tvar Offline
Capo di Tutti Capi
*****

F.B.A. Pilawa
pociąga za sznurki [6]

Protegowany: Adrian Warszawski
Protegowany (2): Brunon Pilawa
Poglądy: Wolnomyśliciel
Przynależność: Nowe Polesie

Posts: 1,143
Post: #8
RE: Inwestycje
AmaD, jak będziesz nie czytaj reszty jak masz mało czasu tylko TO

Przeczytaj event:
http://gringo.home.pl/ante6/showthread.p...9#pid37839

I powiedz mi jak duże masz problemy z żywnością bo planuję wysadzenie jedzenia tak by na początku roku (w samym środku zimy) było co jeść.
07-05-2013 20:28
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: