Post Reply 
 
Thread Rating:
Pytania do świata
Tvar Offline
Capo di Tutti Capi
*****

F.B.A. Pilawa
pociąga za sznurki [6]

Protegowany: Adrian Warszawski
Protegowany (2): Brunon Pilawa
Poglądy: Wolnomyśliciel
Przynależność: Nowe Polesie

Posts: 1,143
Post: #1
Pytania do świata
To ja jeszcze zapytam o stan Nowego Polesia
Nowe Polesie ze stolicą w Nowym Gdańsku liczy 55 tys. ludności.
Tymczasowa władza ustanowiona po rozpoczęciu wojny: Obywatelski Zarząd Nowego Polesia złożony z dowódcy I Samodzielnej Brygady Strzelców Zimowych, Feliksa Pilawy oraz przedstawiciela lokalnych włościan.
Aktualnie porty Nowego Polesia są okupowane przez flotylle Syberii i Hetmanatu, jednakowoż nie stanowią one zagrożenia ani nie wykazują wrogich zamiarów. W samej prowincji nic ciekawego się nie dzieje, ludzie po prostu żyją, rąbią drewno i polują (w końcu cała ta Alaska ma mniej ludności niż Zamość). Obywatelski Zarząd nie uznaje rozpadu RTN i nie opowiada się po żadnej ze stron konfliktu.

Dobrze rozumiem?
07-03-2013 01:43
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #2
RE: Dyskusje nad scenariuszem post-Ante VI
Niedobrze.
http://gringo.home.pl/ante6/showthread.p...2#pid36462

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
07-03-2013 01:46
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tvar Offline
Capo di Tutti Capi
*****

F.B.A. Pilawa
pociąga za sznurki [6]

Protegowany: Adrian Warszawski
Protegowany (2): Brunon Pilawa
Poglądy: Wolnomyśliciel
Przynależność: Nowe Polesie

Posts: 1,143
Post: #3
RE: Dyskusje nad scenariuszem post-Ante VI
Czyli na odwrót, Amerykanie mają tam flotę. Rozumiem.
07-03-2013 02:03
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
(^.~) Offline
nemezis
****

Sasuke Uchiha
nożowzębny oszołom [3]

Protegowany: Hiacynt Potter
Protegowany (2):
Poglądy: Anarchokomunizm
Przynależność: WKS

Posts: 279
Post: #4
RE: Dyskusje nad scenariuszem post-Ante VI
1. Jaki dokładnie panuje ustrój we Francji? Nadal są plebiscyty pytające o poparcie dla Napoleona w których głosuje się jawnie? Czy zniesiono plebiscyty? Czy może utajniono głosowania? Jak się wybiera następcę? Wyznacza poprzedni Napoleon i ludzie głosując jawnie zgadzają się na wybór następcy? Dzieje się to jak poprzedni Napoleon żyje, czy po jego śmierci przegłosowują jego "testament polityczny"?

2. Skoro nie ma nic o Paragwaju i Urugwaju mogę napisać, że jest tam republika jezuicka. To byłby fajny smaczek i zwiększenie strachu przed Czarnym Papieżem.
(This post was last modified: 07-03-2013 07:25 by (^.~).)
07-03-2013 07:09
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #5
RE: Pytania do świata
1. Ostatnie plebiscyty mogły być na początku lat 20., teoretycznie powinien być plebiscyt nt. wprowadzenia państwa totalnego w 1924 r., ale w końcu go nie zrobiono, bo wojna i mobilizacja. Z sukcesją dobre pytanie. Zakładam, że konstytucja ustanowiła dziedziczność tronu, ale każdego kolejnego Napoleona zatwierdza parlament i plebiscyt, dla czystej formalności.
2. Za późno na tak poważne zmiany. Ewentualne dysputy nad samym pomysłem zostawiłem w temacie z dyskusjami.
07-03-2013 13:48
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #6
RE: Pytania do świata
Będzie jakiś opis stanu ZRL? I Ochudczyzny? Bo skoro jeszcze istnieją to dobrze by wiedzieć z kim właściwie walczymy :>
(This post was last modified: 07-03-2013 17:07 by Ogar.)
07-03-2013 17:05
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
bodek Offline
kill for love
*****

Hsueh-ji Jasieński-Ye
chińska kariera [5]

Protegowany: Maria Eliza Poniatowska
Protegowany (2):
Poglądy: suprematyzm radziecki
Przynależność:

Posts: 1,298
Post: #7
RE: Pytania do świata
ja mogę napisać ZRL

ZRL <3
07-03-2013 17:08
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #8
RE: Pytania do świata
To może będe wiedział na czym stoimy bo ostatnio się dowiedziałem, że zlikwidowano tam własnośc.
07-03-2013 17:12
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #9
RE: Pytania do świata
Ochudczyzna już poszła do Szmera, niestety zniknął i czekam na jego adnotacje i poprawki.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
07-03-2013 17:13
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
bodek Offline
kill for love
*****

Hsueh-ji Jasieński-Ye
chińska kariera [5]

Protegowany: Maria Eliza Poniatowska
Protegowany (2):
Poglądy: suprematyzm radziecki
Przynależność:

Posts: 1,298
Post: #10
RE: Pytania do świata
próbowano, ale Dalewin chyba nie posunął się tak daleko, zresztą nie mógł bo ta władza zawsze była niepełna
07-03-2013 17:13
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: