Post Reply 
 
Thread Rating:
Rozmowy z MG
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #1
Rozmowy z MG
Być może jedyny temat, jaki tu będzie Tongue

1) Na czym stoję. Czy Riemkinow uzyskał kontakt z szefami S2K (tymi samymi, którym kiedyś dał kasę na rozkręcenie)?
2) Czy jakieś kanały kontaktu z TR-ChD są też?
3) Czy litewskie lub ruskie środowiska będące w mojej orbicie wpływów mają sympatyków wśród studentów? Chodzi mi konkretnie o matematyków i
inżynierów. Wystarczy kilku.
4) Pająk chciał żebym zapytał o Rady Ludowe, czy są jakieś w których TR-ChD ma większość.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
07-01-2013 23:33
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #2
RE: Rozmowy z MG
1, 2 - tak.
3. Są, ale niekoniecznie jakieś orły. Na szalonego supernerda z Laboratorium Dextera musisz trochę poczekać.
4. Istnieją, ale na terenach zajętych przez Hetmanat. I te większości są zazwyczaj złożone z jakichś mniejszych partyjek i bezpartyjnych inteligentów na doczepkę.
07-02-2013 10:59
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #3
RE: Rozmowy z MG
1) Są chętni do zachowania przywództwa politycznego i przekazania przywództwa polowego w moje ręce?
2) Te "kanały", które - jak mniemam - są na tyle zaufanymi i znanymi Riemkinowowi działaczami, że ma do nich kontakt - mają być w przyszłej komunikacji jedynymi którzy wiedzą, że w ogóle wrócił do kraju. Bardzo mocno ich uczulam na konieczność dyskrecji w tej sprawie, wyjście na jaw mogłoby zagrozić całej sprawie ruskiej (no, temu co z niej zostało). Oficjalnie Riemkinow siedzi w Brazylii i hoduje wino.
Jakie są nastroje wśród TR-ChD odnośnie przyszłej działalności?
3) Orłów nie potrzebuję, ale na wszelki wypadek przeznaczę swoją czakrę na agitację wśród studentów. Ale to, jak rozumiem, już po starcie.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 07-02-2013 22:05 by Czerwony.)
07-02-2013 22:03
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #4
RE: Rozmowy z MG
1. Na czym by to miało polegać?
2. No dobrze, ale na twoim miejscu byłbym zadowolony, jeśli tajemnica utrzyma się kilka miesięcy. TR-ChD to nie są w większości mistrzowie konspiracji (na Rusi to przywykli najwyżej do trzymania się z dala od "administracji" królewskiej), a powrót kogoś takiego jak Riemkinow, który swego czasu podpalił całą Ruś, to wiesz.
3. No.
07-02-2013 22:40
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #5
RE: Rozmowy z MG
1) Najprościej wytłumaczyć to na przykładzie spółki. Oni byliby radą nadzorczą, ja CEO/dyrektorem.
2) To znaczy, ci ludzie przez których mogę się kontaktować z TR-ChD nie umieją trzymać języka za zębami, czy coś innego Tongue
Jeszcze @4, co to za mniejsze partie?

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 07-03-2013 00:36 by Czerwony.)
07-02-2013 22:46
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #6
RE: Rozmowy z MG
1. Chętnie przyjmą twoje doradztwo, ale sami strasznie chcą rzucać bomby i w ogóle, więc nie będą się tylko przyglądać. Także offgame możesz nimi w zasadzie kierować, ale ingame będziesz występować jako doradca i starszy autorytet.
2. Mam na myśli, że bardzo się podniecą, że wróciłeś, i w końcu zapewne nie zdołają się ugryźć w język. I wieść się rozniesie wśród ludu.
4. Różne lokalne, będące wyrazem raczej partykularyzmów i inteligenckich ambicyjek. Takie ludowo-socjaldemokratyczne, ale nastawione raczej na gadanie niż walkę z bronią w ręku.
07-03-2013 14:19
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #7
RE: Rozmowy z MG
1) E, przywódcy to rzadko kiedy sami idą rzucać bomby. Ale ok, taki układ mi odpowiada.
2) A. Dobra, ale te kilka miesięcy o których pisałeś, niech wieść pokrąży jeszcze w wąskim gronie Tongue

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
07-03-2013 15:27
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #8
RE: Rozmowy z MG
Reformujemy! Trzeba zrobić organizację terrorystyczną z prawdziwego zdarzenia.

Quote:Kontakty - podstawowe pojęcie, oznacza możliwość nawiązania komunikacji. Kontakt następuje przez umieszczenie wiadomości w wyznaczonym i przygotowanym do tego celu miejscu, tzw. skrzynce kontaktowej. Może to być np. ławka w parku, pod którą wiadomość jest przyklejona, toaleta w jakimś miejscu publicznym itp. W ten sposób może być też uzgodnione spotkanie, ale tej formy kontaktu należy używać tylko, gdy jest to konieczne.

I. Komórka
Podstawowa jednostka organizacji. Zawiązywane się przez sympatyków w obrębie danej miejscowości.
Każda komórka powinna mieć szefa, wyłonionego wedle woli (przez głosowanie, zasadą starszeństwa, autorytetu... jak sobie chcecie). Szef powinien wyznaczyć zastępcę, który pełni jego obowiązki gdy szef z różnych powodów nie może (złapali go, postrzelili, zachorował).

Członkowie komórki powinni używać pseudonimów. W miarę możliwości unikać walnych zebrań - przekazywać wiadomości jeden drugiemu. Nie wymieniać się adresami, poza dowódcą i jego zastępcą nikt nie powinien mieć kontaktów do wszystkich członków grupy. W grupie powinien być wyznaczony łącznik, mający kontakt do dowódcy (ale nie do jego zastępcy). Komórki nie kontaktują się też między sobą, jeśli mają takie kontakty obecnie, mają one zostać zniszczone (w sensie adresy, skrzynki kontaktowe itp.).

II. Centrala
Centrala to określenie organizacyjne, nie oznacza jakiegoś jednego "sztabu" który gdzieś się mieści. Członkowie centrali dzieją się na sekcje:
- sekcja kurierska,
- sekcja księgowa,
- sekcja zaopatrzenia,
- sekcja informacji,
- sekcja kontroli,
- sekcja zadań specjalnych.

Poszczególne sekcje mają taką strukturę jak komórki, choć są rozproszone terytorialnie zależnie od potrzeb i konieczności. Członków obowiązują te same zalecenia, co na poziomie komórki: pseudonimy, unikanie walnych zebrań, wiadomości przekazywane na zasadzie jeden drugiemu. Sekcje rzadko podejmują akcje samodzielnie (wyjątkiem jest sekcja zadań specjalnych), ich działalność polega raczej na organizowaniu autonomicznie działających komórek, do których z centrali płyną wytyczne na czym się powinni skoncentrować, zwrócić szczególną uwagę etc. Dlatego nie ma np. sekcji propagandy, bo to zadanie komórki mogą realizować autonomicznie. W razie potrzeby, centrala może przeprowadzić akcję z udziałem kilku komórek, np. jednej zlecić sabotaż w celu odciągnięcia uwagi służb hetmańskich, a drugiej równolegle atak w słabiej chronione miejsce.

W odróżnieniu od komórek, szefowie sekcji nie są wyłaniani przez jej członków, lecz przez komitet polityczny. W podobny sposób wyglądają jednak relacje z wiceszefami. Ponadto, szefowie i wiceszefowie mają do siebie kontakty, na wypadek konieczności podjęcia działania kryzysowego. Aby zmniejszyć ryzyko wpadki, muszą oni często zmieniać miejsca pobytu. Zanim nowy adres się rozejdzie po centrali (wiadomości są przekazywane tak, jak na poziomie komórki) upłynie trochę czasu.

Ogólnie dopiero na poziomie szefów i wiceszefów sekcji jest taka konspira, że nie prowadzą oni w zasadzie życia społecznego. Ukrywając się, jeżdżą od komórki do komórki i tam przez pewien czas mieszkają w zapewnionym przez komórkę miejscu. Nie aspirujemy do państwa podziemnego a la to, które Dalewin robił w SDLPP. Nasi członkowie to - poza momentami, gdy dokonują aktów terroru - tzw. szarzy obywatele.

III. Kurierzy
Sekcja kurierska to bardzo istotna część organizacji, służy do komunikacji między komórkami a centralą. Są w niej ludzie, którzy z racji zawodu lub pełnionej funkcji mają możliwość swobodnego poruszania się po kraju (kierowcy, pracownicy kolei, handlowcy itp.). Kurierzy nie znają się nawzajem, w ogóle nie wiedzą o istnieniu innych kurierów. Na potrzeby komunikacji są im przekazywane kontakty do łączników. Sami łącznicy nie mają ich danych, zatem kontakt jest wyłącznie jednokierunkowy (centrala --> komórka) co zmniejsza ryzyko związane z "wpadką" jednej komórki. W czasie prowadzonego kontaktu komórka może przekazać łącznikowi wszelkie zebrane informacje, prośby, kwerendy etc.

IV. Wywiad i kontrwywiad
Sekcja informacji zajmuje się zbieraniem do kupy otrzymywanych za pośrednictwem komórek informacji, oraz prowadzeniem zakonspirowanych agentów w wyższych (ponadregionalnych) strukturach Hetmanatu. Sekcja kontroli prowadzi stałą obserwację przepływu informacji wewnątrz centrali, by wykryć i usunąć ewentualnych szpiegów. Na żądanie komórki może też przeprowadzić w niej wewnętrzne śledztwo, gdy istnieją podejrzenia że władze umieściły szczura.

V. Komitet polityczny
Najwyżsi przywódcy organizacji. Sami nie zajmują się ryzykowną działalnością, powinni być poza wszelkimi podejrzeniami. Posiadają kontakty do szefów sekcji w centrali, jednak sami są poza zasięgiem. Działają, gdy istnieje tego potrzeba. Obowiązują stosownie reguły z niższych szczebli organizacji.

Na czas reorganizacji idzie przykaz, aby się pochować, nie podejmować akcji, zminimalizować liczbę spotkań, a sprzęt albo dobrze ukryć albo zniszczyć. Niech hetmańscy myślą, że udało im się nas dobrze przyskrzynić, a gdy przyjdzie pora uderzymy ze zdwojoną siłą.

Czego nie opisałem to finansowanie i zaopatrzenie. Zwykle jest tak, że organizacje terrorystyczne mają jakichś bogatych sponsorów, którzy sympatyzują z ich ideami (ruska burżuazja?). Sprzęt jest kupowany na czarnym rynku a jego ilości raczej nie wzbudzają podejrzeń - generalnie do zamachu potrzebny jest dobry cel, a reszta to albo pistolet/karabin i kilka nabojów, albo bomba którą można zrobić z powszechnie dostępnych materiałów.

Jakie są wśród TR-ChD nastroje co do dalszej działalności lub jej zaprzestania?

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 07-04-2013 10:53 by Czerwony.)
07-03-2013 19:52
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #9
RE: Rozmowy z MG
No, no. Będzie wdrażane. Z tym finansowaniem, to obecnie jest dosyć cienko - tzn. dostajecie sumy pieniędzy ledwo wystarczające na działalność (ale zapasy broni są wystarczające). Chodzi o to, że sytuacja gosp. jest taka sobie i sponsorzy nie zbierają złp. na drzewach.

W TR-ChD jest spore zniechęcenie i dezorientacja. Tak naprawdę pod wrażeniem tego, że hetman pozwolił działać niektórym radom, skłaniają się coraz bardziej ku staraniom o stworzenie jakiegoś stronnictwa legalno-demokratycznego: o ile sytuacja polityczna sprawi, że będzie to mieć sens.
07-04-2013 17:28
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #10
RE: Rozmowy z MG
Quote:No, no. Będzie wdrażane. Z tym finansowaniem, to obecnie jest dosyć cienko - tzn. dostajecie sumy pieniędzy ledwo wystarczające na działalność (ale zapasy broni są wystarczające). Chodzi o to, że sytuacja gosp. jest taka sobie i sponsorzy nie zbierają złp. na drzewach.

Rozumiem. Postaram się o tym pamiętać wymyślając akcję. Na czas reorganizacji zawieszamy działalność w ogóle, więc może wystarczy Tongue

Quote:W TR-ChD jest spore zniechęcenie i dezorientacja. Tak naprawdę pod wrażeniem tego, że hetman pozwolił działać niektórym radom, skłaniają się coraz bardziej ku staraniom o stworzenie jakiegoś stronnictwa legalno-demokratycznego: o ile sytuacja polityczna sprawi, że będzie to mieć sens.

Napiszę potem jakieś memorandum do członków partii (anonimowe oczywiście). Ogółem to w obecnej sytuacji nie widzę opcji nielegalnej działalności politycznej, natomiast zawiązanie partii i działalność legalna byłoby wyrazem uznania dla systemu. Wobec Stokłosy takich prezentów robić nie chcę, jeśli nawet legalizacja to tak, by nie wyrazić tego wprost. Chciałbym rozwiązać to tak:
- ci, którzy chcą, pójdą do TD i będą działać jako frakcja chadecka w ramach systemu,
- bardziej radykalni zostaliby w samorządach/Radach Ludowych jako przedstawiciele, hmmm, "środowisk narodowych"; zależy nam na lokalnych elitach,
- najwięksi radykałowie mogą zająć się akcją bezpośrednią, będą cicho kaptowani do S2K Tongue
To oznacza że TR-ChD przestałoby istnieć - cóż, mamy rozbite struktury, poza tym w obliczu reżymu trzeba się trzymać kupą (z TD). Reszta, która jest już tak zniechęcona że nic nie chce robić, może porzucić działalność polityczną.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
07-04-2013 17:58
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: