User(s) browsing this forum:
Forums in 'Obozy polityczne'
  Forum Threads Posts Last Post
Forum Contains New Posts Socjaliści
Robotnicy i inteligenci; anarchiści, komuniści, ludowcy, socjaldemokraci - jednym słowem, dość szeroki wachlarz poglądów i wspomnienie jedności w ramach Socjal-Demokratycznej i Ludowej Partii Polski (SDLPP). Obecnie główna linia podziału przebiega między tymi, którzy akceptują lub odrzucają rewolucyjny terror w upadającym Związku Rad Ludowych.
Czakra: 2, frakcje: 4
Sub Forums: Forum Contains No New PostsSDLPP-Frakcja Demokratyczna, Forum Contains New PostsSDLPP-Frakcja Rewolucyjna, Forum Contains New PostsTAJNE komunistów, Forum Contains New PostsTAJNE obozu socjalistycznego, Forum Contains New PostsTAJNE demo-socjalistów
16 185 Las ok. 40 km na północ o...
07-28-2013 12:38
by Szmer
Forum Contains New Posts Demokraci
Demokraci wywodzą się ze stronnictwa republikańskiego. Wyznają poglądy liberalno-demokratyczne i postępowe, chociaż są nie do końca zgodni w kwestiach gospodarczych. Najsilniejsi są na Syberii.
Czakra: 4, frakcje: 2
Sub Forums: Forum Contains New PostsTAJNE autonomistów, Forum Contains New PostsTAJNE demokratów, Forum Contains New PostsTowarzystwo Demokratyczne
17 525 rozmowy ze Szmerem & Dale...
07-25-2013 13:22
by Szmer
Forum Contains No New Posts Republikanie
Większość republikanów z Hetmanatu rozluźniła kontakty z syberyjskimi demokratami. To dość niejednorodne środowisko o tradycjach sięgających pierwszej połowy XIX w. składa się zarówno z polskich narodowych demokratów, jak i burżuazyjnych liberałów. Różnice wynikają przede wszystkim ze stosunku do reżimu hetmana Stokłosy.
Czakra: 2, frakcje: 2
Sub Forums: Forum Contains No New PostsTowarzystwo Republikańskie Polskie
0 0
Never
Forum Contains New Posts Imperialiści
Stosunkowo młody i niejednorodny obóz polityczny Hetmanatu. Tworzą go wojskowi, kombatanci, a także polscy narodowi totaliści oraz kapitaliści. Wspólne mianowniki ich poglądów to autorytaryzm, etatyzm i hasło forsownej modernizacji. Ideologicznie i politycznie związani są z państwami ententy.
Czakra: 1, frakcje: 3
Sub Forums: Forum Contains New PostsPartia Gospodarczo-Imperialna, Forum Contains New PostsTAJNE imperiałów
11 53 Kiczki Hetmańskie
07-23-2013 20:34
by Szmer
Forum Contains New Posts Świętojózefowcy
Świętojózefowcy to chrześcijańscy korporacjoniści odwołujący się do katolickiej nauki społecznej, selektywnie nawiązujący do dziedzictwa Rzeczypospolitej Trojga Narodów. Opierają się na średniej szlachcie, wojsku i drobnych posiadaczach (głównie chłopach). Są podporą autorytarnego reżimu hetmana Stokłosy.
Czakra: 5, frakcje: 3
Sub Forums: Forum Contains New PostsZwiązek Pracodawców i Pracowników im. świętego Józefa, Forum Contains New PostsTAJNE świętojózefowców
3 27 Dialog z administracją
07-24-2013 21:47
by Szmer
Forum Contains New Posts Reformiści
Stronnictwo konserwatywno-liberalne, legalistyczne, silnie związane z magnatami i wielkimi przemysłowcami. Powstało wokół hasła ewolucyjnych zmian w Rzeczypospolitej Trojga Narodów. Przybudówka, Partia Wolności, jest bardziej liberalna i nastawiona na mniejszości narodowe. Reformiści są najmocniejsi na Syberii, gdzie trzymają ster rządów.
Czakra: 3, frakcje: 2
Sub Forums: Forum Contains New PostsStronnictwo Reformistyczne [Książęce], Forum Contains No New PostsPartia Wolności, Forum Contains New PostsTAJNE reformistów
6 10 Rozmowy wewnętrzne
07-06-2013 16:10
by Tvar
Forum Contains New Posts Sarmaci
Chociaż średnia i drobna szlachta mocno ucierpiała na wojenno-rewolucyjnych zawieruchach, gdzieniegdzie (zwłaszcza w Wielkim Księstwie Litewskim i mniej przeoranych rewolucją terenach Moskiewskiego) zachowała spoistość i pewne wpływy polityczne. Jednak jeśli pominąć umiłowanie złotej wolności, w niewielu kwestiach panowie bracia mogą dojść do zgody.
Jedyną poważniejszą partią jest Partia Konserwatywna założona przez księcia Ropuchowa na Syberii, mająca wpływy w tamtejszym rządzie i parlamencie.
Czakra: 1, frakcje: 6
Sub Forums: Forum Contains No New PostsPartia Konserwatywna, Forum Contains New PostsTAJNE sarmatów
1 1 Lista obecności
06-30-2013 15:38
by Usta słodsze od malin