Thread Rating:
Dyskusje nad starymi Ante
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #1
Dyskusje nad starymi Ante
(06-27-2012 18:45)Czerwony Wrote:  by gracze mieli świadomość:
a) że ich działania doprowadzą do rozpieprzenia kraju,

Powiedział facet, który wywołał wojnę domową bo nie chciał oddać władzy Tongue

Pokaż Czerwonescu co masz zrobionego i możemy kolektywnie coś pokombinować.
(This post was last modified: 06-27-2012 19:42 by Szmer.)
06-27-2012 19:13
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #2
RE: Ante post-Zero
Tak, Czerwony, ty byś na miejscu Francuzów wpakował się w ciężkie walki z hetmanem i ZRL (jeszcze najlepiej, żeby się zachowywali jak Niemcy w ZSRR), bo koniecznie trzeba być brutalnym najeźdźcą Tongue A co, niech się Szwecja ucieszy z kilku dodatkowych frontów. Zresztą gdybym ja jeszcze wtedy GM-ował, to ze zdradą Hetmanatu i NRP nie poszłoby tak łatwo - Francuzi by ich zwinęli do wora, jak III Rzesza Horthy'ego historycznie.

Co do forum, proponuję porozmawiać przeze mnie z rolandem. On ma host na home.pl i dużo miejsca, którego użyczał już Ante i którejś mutacji II RP. Ale to chyba troszkę za wcześnie.
(This post was last modified: 06-27-2012 19:17 by Szmer.)
06-27-2012 19:16
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #3
RE: Ante post-Zero
@PPP: To nie wynikało z żądzy władzy tylko z tego, jaką postacią był Zarucki. Jakby Ogar i spółka zadbali o przeprowadzenie wszystkiego konstytucyjnie to bym spokojnie zszedł ze stołka. Serio.

Nawiasem mówiąc działania Ruskich były nielogiczne - skoro celem było wjechanie z Polską i przez Polskę na Komintern to spokojnie gwarantowały im to rządy Zaruckiego. Jestem za realizmem, ale trudno oczekiwać żebym był jedynym frajerem który trzyma się zasad gdy reszta ma je w głębokim poważaniu. To samo zresztą dotyczy mojej postawy w Ante VI, jakby ktoś chciałby mi wytknąć Tongue Realizm od początku i dla wszystkich, wtedy to zadziała.

A jak to co robię będzie się nadawało do pokazania to może pokażę.

@Szmer: jakie ciężkie walki? RTN leżała przecież na łopatkach. Hetmanat mogli sobie wziąć jak swój zamiast oddawać go Stokłosie a ZRL też jakichś ogromnych możliwości bojowych nie miał. Najwyżej zatrzymaliby się na Uralu jakby już im się nie chciało.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 06-27-2012 19:23 by Czerwony.)
06-27-2012 19:20
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #4
RE: Ante post-Zero
Z tego co pamiętam, to w wojnę z Polską trochę wmanewrował Komarenkę PPP, ja sam byłbym bardziej elastyczny. Ale nie pomnę szczegółów Tongue

co do Ante VI - gdyby wprowadzili otwarty reżim okupacyjny, to byłyby dopiero ciężkie walki i partyzantka. To była kwestia trzymania hetmana i NRP na krótkiej smyczy dzięki stacjonującym wojskom, zwłaszcza że mieli się zająć walką z Dalewinem. Pod Warszawą nawet rozłożył się jakiś wielkorządca do nadzorowania Darnego i Ogara. W dłuższej perspektywie to miały być marionetki. Tylko dla Darnego była przewidziana odgórna unia z Czechami, wschodnie Niemcy i udział w nowym porządku Europy Tongue
(This post was last modified: 06-27-2012 19:29 by Szmer.)
06-27-2012 19:23
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #5
RE: Ante post-Zero
A tak btw. to za Komarenkę powinieneś karnego Jerzyka dostać.

[Image: 187464_100002284361216_1152003_n.jpg]
06-27-2012 19:26
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #6
RE: Ante post-Zero
Najlepiej na tym wszystkim wyszedłem chyba ja i PPP XD

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
06-27-2012 19:27
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #7
RE: Ante post-Zero
I Nera, do czasu.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
06-27-2012 19:28
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #8
RE: Ante post-Zero
Ty byłeś marionetką pfff. A ja planowałem zamach na Komarenkę XDDDDDDDD
06-27-2012 19:28
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #9
RE: Ante post-Zero
Sam byłeś marionetką XD

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
06-27-2012 19:34
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #10
RE: Dyskusje nad Ante VI
Poza tym ty zaczynałeś od bycia generałem, ja od bycia zwykłym szarym działaczem. Nawet nie byłem szefem związku :3

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
06-27-2012 19:38
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user




User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)