Post Reply 
 
Thread Rating:
Dyplomacja - kontakt z Okręgiem Pomorskim
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #1
Dyplomacja - kontakt z Okręgiem Pomorskim
Quote:Amadeusz
16:39:13
Hej. Z tej strony AmaD z Ante. Zastałem towarzysza DH?


D.H.
16:39:24
hej hej


Amadeusz
16:40:11
Chciałeś pogadać. Ja w sumie też. Z tym, że ja muszę pogadać z Tobą jako przedstawiciel Rady Związku Polskiego w sprawie akcesji Twojego państwa do ZP. Masz chwilkę?


D.H.
16:40:24
pewnie


Amadeusz
16:41:13
To Rada z chęcią przyjmie Republikę Bałtycką do Związku Polskiego. Nie mamy nic przeciw. Co do pomocy musielibyśmy mieć jednak więcej danych, tzn. ile macie wojska, jaki stan magazynów, jaki macie deficyt żywności.


D.H.
16:41:31
mamy 45 tys zołnierzy
16:41:50
to chyba mowi wszytko Big Grin



Amadeusz
16:42:02
Trochę tego jest, muszę przyznać Big Grin


D.H.
16:42:23
prawie połowa ludnosci jest pod bronią
16:42:47
jezeli chodzi o deficyt żarcia to zacznie sie on 2 miesiace po zbiorach
16:42:52
wiec jeszcze troche czasu jest


Amadeusz
16:44:23
Hm, ja bym to osobiście widział tak, że część z tych sił powinno się włączyć do Armii Zachodniej WP. Utracilibyście wtedy nad nimi kontrolę, ale za to ZP wzięłoby na siebie utrzymanie tych sił. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?


D.H.
16:44:52
Jezeli chodzi o Wojsko to w 2/3 jest ono pod komenda Jaruzelkisego
16:45:10
i on prowadzi ofensywę na Niemców (i raczej zatrzymac się nie da )
16:45:26
bo widzisz u mnie jest tak ze to ja rzadze ale jaruzelski Włada
16:45:50
zreszta Jaruzelski i Mickiewicz już sie dogadali - i sadze ze musza to załatwić miedzy sobą


Amadeusz
16:47:13
Ok, to ja bym to widział tak, że te wojska Jaruzelskiego weszłyby w skład WP, ZP przejąłby ich zaopatrzenie, a Mickiewicz i Jaruzel by się już ze sobą dogadali. Moglibyśmy wtedy obliczyć ile będziecie potrzebowali żywności, żeby utrzymać te 15 tys. i ewentualnie przygotować jakiś program pomocy.


D.H.
16:47:42
nie 15 a prawie 30 tys .
16:48:02
Pozatym jest jeszcze wtedy kwestia tego do kogo beda anelzec tereny podbite przez Jaruzelskiego
16:48:13
teraz wszyscko odrazu właczane jest do RB ...
16:48:54
Bo to jest tak : sadze ze Rb w ciagu 2-3 miesiecy dojdzie do stanu gdzie utrzymam i 60 tyseczna armię ... chodzi mi przedewszytskim o bezpieczeństwo od ztrony ZP
16:49:21
bo juz dochodze do 75% efektywnosci rolnictwa .. a jak dojda kutry rybackie to bedzie luz.
16:49:47
wiec proponuje ustalic tak ze Jaruzelski i Mickiewicz ustalą miedzy soba układy
16:49:54
kto rzadzi itd
16:50:24
a ZP po porstu wezmie na utrzymanie czesc wojska Jaruzela (głownie chodzi o paliwo)



Amadeusz
16:51:38
Hm, ZP nie weźmie raczej na utrzymanie wojsk, które nie wejdą w skład Wojska Polskiego. Nie pamiętam, aby taka sytuacja się zdarzyła. Jeżeli wojsko podporządkowane jest danemu krajowi, dany kraj je utrzymuje.


D.H.
16:52:33
hmm w sumie niech bedzie ... Jak mówiełm w Akcesie RB do ZP chodzi głownie o bezpieczesntwo naszych granic
16:52:59
bo jakbym zabrał kolejne 10 tys zołnierzy na walke z ZP to juz u mnie młodziesz szkolna by została
16:53:39
Jest teraz Sprawa Druga ... i trzecia . Jedna to CHojnice, Trzecia to republika Pomorska a czwarta to Ukraina
16:54:08
mam nadzieje ze Dobrowolnei demokratyczne przyłaczenie Chojnic do RB nie bedzie specjalnie mocno zauwazone ?


Amadeusz
16:54:14
Hehe Big Grin


D.H.
16:54:36
Jezeli chodzi o Republike Pomorska to wiem ze mocno tam działasz i masz tam moje błogosławieństwo
16:54:44
i jest jeszcze Ukraina
16:55:00
mam tam niecała 15 tys zołnierzy ale akurat tam przydała by sie pomoc



Amadeusz
16:55:56
Hm, to po kolei. Przede wszystkim, ZP chciałoby powołać pełnomocnika Związku na Pomorzu do koordynacji działań członków ZP. Rozważaliśmy kandydaturę Tuska (Kowalskyego). To powinno usprawnić dialog i współpracę.
16:56:51
Co do Chojnic chcielibyśmy, aby tam udał się pełnomocnik ZP i zobaczył co się stało. W sumie, ze względu na to, że ich delegat zaakceptował inkorporację, to sprawa wydaje się zamknięta, aczkolwiek formalności trzeba dopełnić.
16:57:15
Co do Ukrainy, wydaje się, że jak się "zmobilizuje" Republikę Pomorską, to dojdzie do wsparcia.


D.H.
16:57:58
Niestwty proby mediacji z Ukrainą nie dały rezultatu,. porozumieli sie z NRD i chca wiecej jiz Koszalin i Kołobrzeg



Amadeusz
16:58:22
Ogólnie to wykluczamy możliwość porozumienia się z Ukrainą.
16:58:29
Popieramy Wasze działania względem jej.


D.H.
16:58:53
Prawde mówiac to nie było w planach wojny z nimi ...
16:59:02
po porstu za duzo chcieli


Amadeusz
16:59:14
Cóż, bywa, polityka Big Grin


D.H.
17:00:02
swoja droga ciekawy jestem jaka wizja eweolucji ZP jest w Sieradzu


Amadeusz
17:00:28
My jesteśmy zwolennikami powołania III RP ;]


D.H.
17:00:44
a co z takimi tworami jak Swiete Cesarstwo ?
17:01:01
wszytsko bedzie załatwione siłą ?


Amadeusz
17:01:20
Za wcześniej, aby wybiegać tak daleko w przyszłość.


D.H.
17:02:18
Byc moze warto rozwazyc system Konfederacyjny ze wspolna armią i polityką zagraniczną ale autonomia terytorialną
17:02:39
malo kto zechce dobrowlnie oddac władze w zasadzie absolutną


Amadeusz
17:02:42
Raczej będziemy dążyć do ustroju federalnego, aniżeli do państwa jednolitego.
17:04:00
Ale wracając do tematu, to jak rozumiem takie są ustalenia naszych rozmów:
- Republika Bałtycka wstępuje do ZP;
- część wojsk RB wchodzi w skład WP i przechodzi na utrzymanie ZP;
- zostaje ustalony pełnomocnik ZP na Pomorze;
- Republika Pomorska pomoże RB w walce z Bałtycką Ukrainą.
Czy coś jeszcze?



D.H.
17:05:11
nie przy czym pk 2 jest uzalezniony od rozmów generała Jaruelskiego i Mickiewicza i (Jaruzelskiego ) zgody .


Amadeusz
17:05:23
Jasne.
17:05:53
Jeszcze sprawa techniczna - przejęliście Chojnice. A Chojnie miały swojego człowieka w RB. Kto go będzie kontrolował? Ty czy Szmer?


D.H.
17:06:24
Przedstawiciel Chojnic jest z SdPP


D.H.
17:07:04
i jest to tak ze to ja mówie ustami Szmera


Amadeusz
17:07:39
Ok, rozumiem. To ja przekaże Radzie ustalenia.
17:09:17
Tak się jeszcze zastanawiam, czy czegoś jeszcze byście potrzebowali. Jakbyś sobie coś przypomniał, to wal śmiało Wink


D.H.
17:09:34
pewnie


Amadeusz
17:10:35
A, to ja sobie przypomniałem Big Grin Jak masz jakichś ludzi z SdPP w Republice Pomorskiej, to lepiej ich wycofać Big Grin


D.H.
17:11:01
ja nie załatwiam spra przez SdPP
17:11:15
tylko przez wywiad ... który zatrudnia 3 tysiace ludzi Tongue



Amadeusz
17:11:38
Heh, to Wy chyba nie jesteście państwem z wojskiem, ale wojskiem z państwem Big Grin


D.H.
17:11:57
dlatego cały czas kombinuje z żarciem
17:12:08
u mnie jest tylko 2500ha zasiewów
17:12:16
a reszta to kombinowanie na maxa



Amadeusz
17:12:51
2.500 ha?! Jejku, no to niezłe kombinowanie musi być.


D.H.
17:13:11
tyle tylko ze ja juz mam 75% efektywnosci
17:13:31
u mnie ludziska wiecej jedza ryb niż ziemniaków
17:13:40
bo jezior od groma


Amadeusz
17:14:20
W Sieradzu jest 65% i troszkę więcej tych hektarów, a uważam, że wcale nie mamy zbyt różowo.


D.H.
17:14:51
tylko ze 2500hs to wszysctko co moge zasiać
17:14:54
nie mam ludzi
17:15:09
jaruzeslki ma najwieksza Amrię i nie da rozwiazac
17:15:15
wiec musze kombinowac


Amadeusz
17:16:14
Huh, współczuję.
17:16:37
Dobra, ja lecę. Ustalenia przekazane Radzie, czekam na akceptację. A tymczasem spadam. Na razie.


D.H.
17:16:44
okok

Wielki Książę Syberii Jan I.
(This post was last modified: 05-12-2012 16:21 by AmaD.)
05-12-2012 16:20
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #2
RE: Dyplomacja - kontakt z Okręgiem Pomorskim
AmaD Wrote:
D.H. Wrote:czy po zapewnieniu zaopatrzenia dla Mickiewicza Jaruzelski jest gotów podporządkować się ustaleniom związanymi z akcesją Okręgu Pomorskiego do Związku Polskiego (włączenie jego wojsk w skład WP, np.: jako Armia Północna)?


Kiedy to ustalaliśmy?
Bo albo ja mam zaniki pamieci albo ty omamy ?

Quote:Amadeusz
17:02:42
Raczej będziemy dążyć do ustroju federalnego, aniżeli do państwa jednolitego.
17:04:00
Ale wracając do tematu, to jak rozumiem takie są ustalenia naszych rozmów:
- Republika Bałtycka wstępuje do ZP;
- część wojsk RB wchodzi w skład WP i przechodzi na utrzymanie ZP;
- zostaje ustalony pełnomocnik ZP na Pomorze;
- Republika Pomorska pomoże RB w walce z Bałtycką Ukrainą.
Czy coś jeszcze?


D.H.
17:05:11
nie przy czym pk 2 jest uzalezniony od rozmów generała Jaruelskiego i Mickiewicza i (Jaruzelskiego ) zgody .


Amadeusz
17:05:23
Jasne.

AmaD Wrote:
D.H. Wrote:w sumie punkt dla ciebie

tylko :

1/ Gdzie była pomoc w walce ?
2/ Jaruzelski wyraził zgodę ?

Ad 1) Pytanie należy kierować nie do mnie, a władz Republiki Pomorskiej. Jak mniemam, dopiero teraz udało im się zmobilizować siły, o czym świadczy informacja o działaniach w kierunku Wierzycy.

Zresztą, sam Piec informował, że sama RepBał poradzi sobie z Bałtycką Ukrainą ( http://antemurale.pl/showthread.php?tid=...9#pid31889 ).

Ad 2) Jeszcze nie. Dlatego pytam. Jak nie wyrazi, to nikt go nie będzie zmuszał do włączenia jego sił do WP. Jak i oczywiście nikt z RP (ZP) nie będzie go zaopatrywał. Zresztą, z tym też się zgodziłeś:

Quote:Amadeusz
16:51:38
Hm, ZP nie weźmie raczej na utrzymanie wojsk, które nie wejdą w skład Wojska Polskiego. Nie pamiętam, aby taka sytuacja się zdarzyła. Jeżeli wojsko podporządkowane jest danemu krajowi, dany kraj je utrzymuje.

D.H.
16:52:33
hmm w sumie niech bedzie ... Jak mówiełm w Akcesie RB do ZP chodzi głownie o bezpieczesntwo naszych granic

Wielki Książę Syberii Jan I.
(This post was last modified: 05-24-2012 10:22 by AmaD.)
05-24-2012 08:13
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #3
RE: Dyplomacja - kontakt z Okręgiem Pomorskim
AmaD Wrote:
D.H. Wrote:Przecież się nie dopominam o zaopatrzenia dla Armii.
To ZP chce by poza wojskami walczącymi w Niemczech oraz tymi "cywilnymi" B zaopatrywać kolejne 20 tys zołnierzy.

W zasadzie nie był by to żaden problem, jednak swoje warunki przedstawiłem.

Dodatkowo uwazam że proba przejęcia Armii Jaruzelskiego jest probą osłabienia pozycji RB w ZP, a to stanowczo słuzbie cywilnej RB nie jest na rekę.


Uważam ze RB jest na tyle silnym krajem ze symboliczne przedstawicelstwo RB w rzadzie to kpina. Przypominam równiez ze RB nie otrzymało oficjalnie miejsca w rzadzie gdyz p. Piec był delegownych z Chojnic a nie z RB.

RB może dokładać sie do wspolnego kotła pod warunkiem że bedziemy mogli wspołdecydować co gotujemy.

Druga sprawa : Przekształcone ZP miało być Federacją.
Powoływanie wojewodów którzy beda mieli jakies kometencje na terenie np Rb to w/g mnie naruszenie Federacyjności - przynajmiej tak przezmnie pojmowanej. Takie rzeczy powinny byc ratiufukowane przez kazdy z osobna kraj członkowski.

Rb chce wspołczestniczyć w ZP jednak nie kosztem suwerenności które rzad na który nie ma w jakimkolwiek stopniu wpływu chce ograniczać.

Aha.

Wielki Książę Syberii Jan I.
05-24-2012 11:07
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: