Post Reply 
 
Thread Rating:
Gospodarka - sprawy ogólne
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #1
Gospodarka - sprawy ogólne
Zanim przejdziemy do tych dziwnych wykresików, mam pytanie. Jak wygląda kwestia transportu? Samochodowy (drogowy) padł, lotniczego nie warto wspominać, rzeczny w jakimś archaicznym stylu przetrwał, a kolejowy...? Jeżeli leży na pysk, to moglibyśmy wyprzedzić konkurencję i wyprowadzić na szyny... drezyny? Big Grin

Quote:Ludność: 20.000, w tym:
rolnicy: xxx,
szabrownicy: xxx,
żołnierze: 1.000-1.500,
pozostali: xxx (zatrudnieni przy działalnościach: urzędnicy: xxx, handlarze: xxx, inżynierowie: xxx, lekarze: xxx, robotnicy: xxx, dziennikarze: xxx)

Areał upraw (ha): xxx

Żywność (kg): xxx
Sprzęt (jedn.): xxx
Paliwo (l): xxx

Miesięczna racja żywnościowa (kg): xxx

Poziom cywilizacji w skali Strangelove: 26
Wydajność upraw w %: 65
Wydajność szabru w %: 30
Miesięczna śmiertelność w %: 2,5

Działalności gospodarcze:
...

Trwające inwestycje:

Wielki Książę Syberii Jan I.
(This post was last modified: 04-24-2012 09:12 by AmaD.)
04-23-2012 22:51
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #2
RE: Gospodarka - sprawy ogólne
Stan magazynów kształtuje się następująco:
Żywność: 3 500 000 kg
Sprzęt: 10 000 jedn.
Paliwo: 10 000 l
Poza tym skala cywilizacyjna mówi, że:
Quote:18: polepszenie warunków mieszkaniowych. Możliwe powszechne zastosowanie pieniądza - sensu nabiera wprowadzenie podatków w umownej walucie.
17: możliwe uruchomienie kolei. [(liczba ludności / 500) ton żelaza]
16: utwardzanie kluczowych dróg, linie elektryczne i telefoniczne dla potrzeb administracji i przemysłu. [(liczba ludności / 200) ton asfaltu albo betonu]
Z drezynami na niedużą skalę możemy się zastanowić, tylko pamiętaj o waszym poziomie Big Grin
04-24-2012 11:55
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #3
RE: Gospodarka - sprawy ogólne
Hm, a areał upraw jaki mamy?

Drezyny to nie kolej (powiedzmy Tongue ). Poza tym, ja myślałem, aby je wykorzystać do np.: patrolowania, przekazywania sprzętu czy przesyłania informacji. Żadnego transportu ludności.

Wielki Książę Syberii Jan I.
04-24-2012 12:32
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #4
RE: Gospodarka - sprawy ogólne
Na razie areał chyba żaden. Zasiewy zaczynają się w kwietniu Tongue
Trochę możecie się pobawić tymi drezynami (jeszcze zależy jakimi). Z tym, że na terenach atomowych albo zalewowych tory są po części rozpierdzielone.
04-24-2012 17:30
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #5
RE: Gospodarka - sprawy ogólne
I jak idzie rozpisanie naszej gospodarki?
04-25-2012 20:47
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #6
RE: Gospodarka - sprawy ogólne
Szmer, czy poniższe ma sens? Czy mógłbyś udzielić jakichś dobrych porad ze względu na to, że pierwszy raz takie coś przygotowujemy?

Quote:Bilans ekonomiczny (koniec lutego 1963)

Ludność: 20.000, w tym:
rolnicy: 10.000,
szabrownicy: 2.500,
żołnierze: 1.000,
pozostali: 6.500

Areał upraw (ha): ---

Żywność (kg): 3.500.000
Sprzęt (jedn.): 10.000
Paliwo (l): 10.000

Miesięczna racja żywnościowa (kg): xxx

Poziom cywilizacji w skali Strangelove: 26
Wydajność upraw w %: 65
Wydajność szabru w %: 30
Miesięczna śmiertelność w %: 2,5

Działalności gospodarcze:
budowniczy – pracowników: 2.500, dochód: brak (budowa i odbudowa)
hodowla bydła, drobiu i trzody chlewnej – pracowników: 1.000, dochód: 5.000 kg żywności/miesiąc
targowisko – pracowników: 500, dochód: 1.000 kg żywności + 1.000 jedn. sprzętu + 1.000 l paliwa / miesiąc
szkoła – pracowników: 500, dochód: brak (kształcenie ludności) (obniżona efektywność ze względu na skalę cywilizacyjną)
szpital – pracowników: 500, dochód: brak (ochrona zdrowia) (obniżona efektywność ze względu na skalę cywilizacyjną)
gazeta – pracowników: 50, dochód: brak (propaganda)
urzędy – pracowników: 50, dochód: brak (administrowanie miastem) (obniżona efektywność ze względu na skalę cywilizacyjną)
inne – pracowników: 400, dochód: 100 kg żywności + 100 jedn. sprzętu + 100 l paliwa / miesiąc
bezrobotni – 1.000

Trwające inwestycje:
---

Quote:Luty 1963

Racja żywności na ten miesiąc (kg): 15
Żywność wydana za zeszły miesiąc (kg): 0,5 * 20.000 * 8 = 80.000

Żywność przeznaczona na etanol w tym miesiącu (kg): 0
Paliwo uzyskane w zeszłym miesiącu (l): 0

Dochód w sprzęcie (jedn.): 15 * 2.500 * 30 / 400 = 2.800

Straty wśród szabrowników (os.): 2.500 * 7 / 100 =175
Straty wśród całej ludności (os.): 20.000 * 2,5 / 100 = 500

Zasiewy (ha): ---
Koszt zasiewów w sprzęcie: ---
Koszt zasiewów w paliwie: ---

Plon: ---

Działalności:
budowniczy – pracowników: 2.500, dochód: brak (budowa i odbudowa)
hodowla bydła, drobiu i trzody chlewnej – pracowników: 1.000, dochód: 5.000 kg żywności/miesiąc
targowisko – pracowników: 500, dochód: 1.000 kg żywności + 1.000 jedn. sprzętu + 1.000 l paliwa / miesiąc
szkoła – pracowników: 500, dochód: brak (kształcenie ludności) (obniżona efektywność ze względu na skalę cywilizacyjną)
szpital – pracowników: 500, dochód: brak (ochrona zdrowia) (obniżona efektywność ze względu na skalę cywilizacyjną)
gazeta – pracowników: 50, dochód: brak (propaganda)
urzędy – pracowników: 50, dochód: brak (administrowanie miastem) (obniżona efektywność ze względu na skalę cywilizacyjną)
inne – pracowników: 400, dochód: 100 kg żywności + 100 jedn. sprzętu + 100 l paliwa / miesiąc
bezrobotni – 1.000

Inwestycje:
---

Quote:Bilans ekonomiczny (początek marca 1963):

Ludność: 19.500, w tym:
rolnicy: 9.800,
szabrownicy: 2.325,
żołnierze: 1.000,
pozostali: 6.375

Areał upraw (ha): ---

Żywność (kg): 3.500.000 - 73.900 = 3.426.100 kg
Sprzęt (jedn.): 10.000 + 3.900 = 13.900 jedn.
Paliwo (l): 10.000 + 1.100 = 11.100 l

Miesięczna racja żywnościowa (kg): xxx

Poziom cywilizacji w skali Strangelove: 26
Wydajność upraw w %: 65
Wydajność szabru w %: 30
Miesięczna śmiertelność w %: 2,5

Działalności gospodarcze:
budowniczy – pracowników: 2.450, dochód: brak (budowa i odbudowa)
hodowla bydła, drobiu i trzody chlewnej – pracowników: 975, dochód: 5.000 kg żywności/miesiąc
targowisko – pracowników: 490, dochód: 1.000 kg żywności + 1.000 jedn. sprzętu + 1.000 l paliwa / miesiąc
szkoła – pracowników: 490, dochód: brak (kształcenie ludności) (obniżona efektywność ze względu na skalę cywilizacyjną)
szpital – pracowników: 490, dochód: brak (ochrona zdrowia) (obniżona efektywność ze względu na skalę cywilizacyjną)
gazeta – pracowników: 50, dochód: brak (propaganda)
urzędy – pracowników: 50, dochód: brak (administrowanie miastem) (obniżona efektywność ze względu na skalę cywilizacyjną)
inne – pracowników: 390, dochód: 100 kg żywności + 100 jedn. sprzętu + 100 l paliwa / miesiąc
bezrobotni – 990

Trwające inwestycje:
---

Wielki Książę Syberii Jan I.
(This post was last modified: 04-25-2012 21:14 by AmaD.)
04-25-2012 21:11
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #7
RE: Gospodarka - sprawy ogólne
Może być, z tym, że:
-mam wątpliwości co do gazety;
-wypełnij pole z racją żywnościową. 15 kg to strasznie mało, głodowa racja - myślę, że w tej części Polski, gdzie jest rolnictwo jako-tako rozwinięte, po prostu nie przejdzie. Daj ze 20 co najmniej.
Można by też zostawić więcej ludzi bez państwowego zajęcia (kobiety, emeryci, te sprawy).
(This post was last modified: 04-25-2012 21:44 by Szmer.)
04-25-2012 21:43
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #8
RE: Gospodarka - sprawy ogólne
Hm, w sumie racja z tym jedzeniem.

Gazeta to nic innego jak jakaś sensowna nazwa dla agitacji i propagandy.

Jak rozumiem... te 20 tys. to wcale nie jest ludność "możliwa" do wykorzystania do pracy, czyli także właśnie dzieci, itp.? Big Grin Bo ja inaczej na początku inaczej założyłem. Chyba też za dużo ludzi dałem do szpitala, a zwłaszcza szkoły.

Wielki Książę Syberii Jan I.
04-25-2012 21:46
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #9
RE: Gospodarka - sprawy ogólne
Quote:Jak rozumiem... te 20 tys. to wcale nie jest ludność "możliwa" do wykorzystania do pracy, czyli także właśnie dzieci, itp.? Big Grin Bo ja inaczej na początku inaczej założyłem.
W sumie cholera wie, nie myślałem dokładnie Big Grin Założyłbym, że to są osoby w wieku produkcyjnym, więc również kobiety. Może z emerytami dajmy spokój, zresztą kto by im teraz coś wypłacał Big Grin
04-25-2012 21:51
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #10
RE: Gospodarka - sprawy ogólne
Hmm chyba naszym największym priorytetem gospodarczym powinno być wskoczenie na 25 poziom cywilizacyjny, bo starty ludności będą w pytę wielkie przy obecnej tendencji.
04-26-2012 08:27
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: