Post Reply 
 
Thread Rating:
SN - dyskusje programowe
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #1
SN - dyskusje programowe
Bo AmaD chciał.

Nie widzę wielkich szans na pogodzenie mojego korpofaszyzmu z mniej lub bardziej liberalnym kapitalizmem. Zresztą będę jeszcze o tym pisał artykuły. Ale cóż, taki podział jest od razu w settingu gry i był także historycznie. Więc endecja jest albo skazana na rozłam, albo musi się skupić na kwestiach czysto narodowych, społecznych, obyczajowych. Tylko raz, że nie da się tylko na tym jechać a dwa, że kwestie te w końcu będą nawiązywały do gospodarczych.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
03-05-2012 19:15
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #2
RE: SN - dyskusje programowe
Quote:Więc endecja jest albo skazana na rozłam, albo musi się skupić na kwestiach czysto narodowych, społecznych, obyczajowych.

[Image: lol.png]

A wczoraj czy przedwczoraj przekonywałeś, że potrafisz współpracować Wink Ja tam takiego problemu nie widzę, w każdej partii są jakieś skrzydła - od współczesnej amerykańskiej sceny politycznej przez nasze kochane PO po obóz piłsudczykowski w II RP.

Wielki Książę Syberii Jan I.
03-05-2012 19:17
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #3
RE: SN - dyskusje programowe
W kwestiach ig? Potrafię. Ale mówimy chyba o czymś innym Tongue

PO i piłsudczycy to cóż, obozy władzy. Skrzydła miały i mają mniej wspólnego z poglądami i ideologią a więcej z wewnętrzną walką koterii. Zaś amerykańska scena polityczna tym się różni od polskiej, że ichnie partie są narzędziami dla polityków by wspiąć się po władzę, u nas odwrotnie - "elity" partyjne decydują kto jest politykiem a kto nie Tongue

Ale abstrahując, jak to sobie wyobrażasz w praktyce? W II RP endecja nie rozpadła się głównie z jednej prostej przyczyny - nigdy nie dorwała się do rządzenia. Więc mogli tam sobie toczyć wewnętrzne dyskusje nawet z bardzo radykalnych pozycji, a i tak póki żadna strona nie mogła tego wprowadzać w życie jednoczył ich sprzeciw wobec tego, kto akurat u władzy był - przez większość międzywojnia, sanacji. A my mamy kawałek rządu i jest niezerowe prawdopodobieństwo wygrania wyborów. I na przykład ta cała prywatyzacja bardzo średnio mi się widzi Tongue

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
03-05-2012 19:29
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #4
RE: SN - dyskusje programowe
(03-05-2012 19:29)Czerwony Wrote:  W kwestiach ig? Potrafię. Ale mówimy chyba o czymś innym Tongue

Jak kiedyś udowodnisz, to przyznam Ci rację Big Grin

Ad meritum... Ja przede wszystkim nie widzę kwestii programowych w kategoriach zero-jedynkowych. Podałeś przykład prywatyzacji. Ja nie widzę tej sprawy w kategoriach: jest prywatyzacja/nie ma prywatyzacji (niepotrzebne skreślić). Jak dla mnie można ustalić, że np.: prywatyzujemy małe i średnie przedsiębiorstwa, a z dużych te, które nie funkcją na rynkach reglamentowanych. Wszystko pozostaje kwestią uzgodnienia, zwłaszcza, że jeszcze nie posiadamy programu Big Grin

Swoją drogą, korporacjonizm wcale nie oznacza zniesienia własności prywatnej Big Grin W faszystowskich Włoszech niektóre dziedziny państwa, np.: kultura, zupełnie nie były podporządkowane państwu Smile

PS W obozie piłsudczykowskim jak najbardziej ścierały się różne ideologie Wink W PO w mniejszym stopniu, ale da się coś zauważyć (no, Gowin jest Big Grin ).

Wielki Książę Syberii Jan I.
03-05-2012 19:38
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #5
RE: SN - dyskusje programowe
Tworząc program musimy określić co jest naszym celem, a jest nim zachowanie pozycji i przejęcie władzy. To też program powinien być raczej ogólny, może czasem populistyczny, a w sprawach gospodarki raczej pragmatyczny, choć ja i tam będę za pogłównym oraz prywatyzacją, ale to nie musi być w programie partii.
03-05-2012 19:48
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #6
RE: SN - dyskusje programowe
Ja nie mówię, że oznacza. Ale oznacza podporządkowanie tej własności państwu Tongue Nie widzę tu wielkiego pola do kompromisu z liberałami Big Grin

"Kompromis" fajnie brzmi a w praktyce wychodzi różnie. Dla mnie do zaakceptowania byłoby zostawienie dużych przedsiębiorstw w rękach państwowych a ze średnich prywatyzacja tych, które działają w mniej istotnych branżach. Zresztą tak ogólnie jestem za prywatyzacją wszystkiego, tylko wolniej i w polskie, nie żydowskie ręce Wink

O, Gowin to ciekawy casus - wysłany na front gdzie jego poglądy powiedzmy, że odpowiadają deklarowanym poglądom większości partii. Czuję się podobnie w MSW Tongue

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
03-05-2012 19:49
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #7
RE: SN - dyskusje programowe
(03-05-2012 19:49)Czerwony Wrote:  Zresztą tak ogólnie jestem za prywatyzacją wszystkiego, tylko wolniej i w polskie, nie żydowskie ręce Wink

To akurat się da zrobić.

Wielki Książę Syberii Jan I.
03-05-2012 19:50
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #8
RE: SN - dyskusje programowe
Żydzi są jednak przedsiębiorczy i należy im pozwolić prowadzić działalność gospodarczą, wykorzystać ich talenty do pomnażania gotówki i odpowiednio zagospodarować, ale nie pozwolić na zbyt wiele, aby nie mieli kontroli nad gospodarką, bo mogą jeszcze zdusić konkurencję.
03-05-2012 19:52
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tennenbaum Offline
Member
***

Bogdan Wilczopolski
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Socjaldemokracja
Przynależność: ZRL/Syberia

Posts: 226
Post: #9
RE: SN - dyskusje programowe
Poprę każdą propozycję programową w której zawarte będą idee nacjonalistyczne, antykomunistyczne i wolnorynkowe. Jeśli chodzi o kwestie gospodarcze proponowałbym następujące postulaty:

- Prywatyzacja państwowych przedsiębiorstw [sprzedaż wyłącznie w ręce polskich obywateli poprzez licytację albo zwykłe oddanie fabryk w ręce pracujących tam robotników, czyli syndykalizację]
- Niskie i płaskie podatki [tutaj ustawa AmaDa jest strzałem w dziesiątkę]
- Ochrona polskiego rynku przed zalewem tanich, zagranicznych produktów [myślę, że taki postulat zadowoli bardziej radykalne skrzydło SN]
- Deregulacja gospodarki

Nie wiem jak nasza partia będzie odnosiła się do reszty spraw [wojna, komunizm, ustrój,etc.]. Ja osobiście proponowałbym w naszym programie zamieścić następujące postulaty:

- Dalsze wspieranie działań wojennych przeciwko ZSRR, poparcie dla niepodległej Rosji, Ukrainy i Białorusi,
- Podjęcie działań mający na celu uznania PPR za organizację przestępczą, rozliczenia i osądzenia PPRowców oraz zdelegalizowanie tej partii
- Dekomunizację
- Wprowadzenie systemu semiprezydenkiego [na wzór współczesnej Francji]
03-05-2012 20:26
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #10
RE: SN - dyskusje programowe
Ja jestem za podatkiem pogłównym, uważam że jest on prosty i sprawiedliwy. W dodatku koszty obsługi tego podatku są niskie.
03-05-2012 20:28
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: