Post Reply 
 
Thread Rating:
Komentarze do radia
bodek Offline
kill for love
*****

Hsueh-ji Jasieński-Ye
chińska kariera [5]

Protegowany: Maria Eliza Poniatowska
Protegowany (2):
Poglądy: suprematyzm radziecki
Przynależność:

Posts: 1,298
Post: #1
Komentarze do radia
...
02-29-2012 15:23
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #2
RE: Komentarze do radia
Quote:8:31, audycja poranna programu "Dzień dobry, Polsko"

To smutna chwila dla całego Narodu, wszyscy pogrążamy się w smutku. Prezydent Raczkiewicz odszedł w bardzo trudnym dla odradzającego się państwa polskiego czasie. Mam nadzieję, że jego śmierć nie wpłynie destabilizująco na sytuację w Polsce.

Wielki Książę Syberii Jan I.
(This post was last modified: 03-14-2012 15:42 by AmaD.)
03-14-2012 15:42
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #3
RE: Komentarze do radia
Śmierć Prezydenta

Śmierć głowy państwa jest ogromnym ciosem dla odradzającego się państwa Polskiego. Jest ciosem dla wszystkich Polaków, mam nadzieję że jego praca nie pójdzie na marne.

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
03-14-2012 15:44
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Waszmi Offline
Wielki powrót
****

dr Barbara Różańska
mało znana [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: socjalizm demokratyczny
Przynależność: Polska Rzeczpospolita Ludowa

Posts: 446
Post: #4
RE: Komentarze do radia
Śmierć Głowy państwa w tak trudnym momencie dla Polski i dla Polaków na pewno nie jest dobrą wiadomością. Łączymy się w bólu z rodziną zmarłego Niech spoczywa w pokoju.
03-14-2012 15:48
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Wisznu Offline
Pierwsza Dama
*****

szpilki
mało znana [2]

Protegowany: kozaczek
Protegowany (2): baletka
Poglądy: estetyczne
Przynależność: WOMAN

Posts: 858
Post: #5
RE: Komentarze do radia
Jestem wielce zasmucona tą informacją. Nie wydaje mi się jednak, że w tak istotnym punkcie zwrotnym dla naszego narodu było miejsce na długą i głęboką żałobę. Mam nadzieję, że żałoba po Prezydencie zostanie przesunięta na czas powojenny. Dodatkowo martwi mnie chaos. Nie wiemy kto obecnie będzie pana Prezydenta zastępował. To rzecz niesłychana.
03-14-2012 16:00
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #6
RE: Komentarze do radia
To przykre, że ktoś taki jak Władysław Raczkiewicz zmarł - wielki mąż stanu. Miejmy nadzieję, że po jego odejściu Polska będzie się rozwijać tak jak on sam tego chciał.

Szewc zabija szewca.
03-14-2012 16:13
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
bodek Offline
kill for love
*****

Hsueh-ji Jasieński-Ye
chińska kariera [5]

Protegowany: Maria Eliza Poniatowska
Protegowany (2):
Poglądy: suprematyzm radziecki
Przynależność:

Posts: 1,298
Post: #7
RE: Komentarze do radia
Quote:Jestem wielce zasmucona tą informacją. Nie wydaje mi się jednak, że w tak istotnym punkcie zwrotnym dla naszego narodu było miejsce na długą i głęboką żałobę. Mam nadzieję, że żałoba po Prezydencie zostanie przesunięta na czas powojenny. Dodatkowo martwi mnie chaos. Nie wiemy kto obecnie będzie pana Prezydenta zastępował. To rzecz niesłychana.

ktoś rzucił w tę wstrętną babę jajem
03-14-2012 16:15
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Wisznu Offline
Pierwsza Dama
*****

szpilki
mało znana [2]

Protegowany: kozaczek
Protegowany (2): baletka
Poglądy: estetyczne
Przynależność: WOMAN

Posts: 858
Post: #8
RE: Komentarze do radia
Ale zrobiła szybki unik i jajko rozbiło się o ścianę studia w budynku radia.
(This post was last modified: 03-14-2012 16:20 by Wisznu.)
03-14-2012 16:19
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #9
RE: Komentarze do radia
Wiadomość o śmierci Prezydenta to niestety kolejny cios jaki Naród musi przyjąć w tak krótkim czasie. Odrodzone państwo Polskie powinno zapewnić mu godny pochówek, gdyż pan Prezydent w czasie wojny pozostawał symbolem wolnej Polski, a jego starania na rzecz wolnej Polski są znane i szanowane.

Cześć jego pamięci, niech spoczywa w pokoju!
03-14-2012 16:31
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #10
RE: Komentarze do radia
(03-14-2012 15:42)Polskie Radio Wrote:  8:31, audycja poranna programu "Dzień dobry, Polsko"


Wiadomość o śmierci pana Prezydenta zastała mnie podczas wizyty towarzyskiej u moich znajomych mieszkających po drugiej stronie miasta. Wywołała wielki szok i smutek. Jadąc przez Warszawę widziałem twarze ludzi, pogrążonych w smutku i w wielu miejscach starających się oddać mu hołd. Sam wiele razy miałem sposobność rozmawiać z Prezydentem Raczkiewiczem, jeszcze na emigracji i doskonale rozumiem jak wielka jest to strata dla Polski, nie tylko ze względu na urząd jaki sprawował, ale także jak wyrozumiałym i inteligentnym człowiekiem był. Dlatego nie możemy zostawić w pamięci obrazu tylko Prezydenta RP, ale też wielkiego człowieka oraz wspaniałej osoby. W takich chwilach powinniśmy być bardziej ludzcy i wspominać osoby, nie funkcje które pełnili.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
(This post was last modified: 03-14-2012 20:40 by poulenc.)
03-14-2012 20:16
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: