Post Reply 
 
Thread Rating:
Dialog z administracją
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #1
Dialog z administracją
Materiały:
PPP Wrote:Na terenach okupowanych wojsko, policja i ew. przy pomocy lokalnej ludności (jeśli będą pomagać) łapani są przede wszystkim komuniści, do tego padł rozkaz aresztowania najważniejszych ludzi o poglądach antyrosyjskich (jacyś szefowie fabryk czy burmistrzowie czy łotewa, bez łapania płotek zwykłych).
I rozkazy Nery:
Quote:Polowe biuro Antonowskiego, jakaś gablota z owadami, telefon, popielniczka, cygara i wódka, maszyna drukarska oraz sterta papierów i radio.
Czas przystąpić do działań. Proszę o tytuły gazet lokalnych, których redaktorzy naczelni sprzyjają Zaruckiemu, a które są w zasięgu naszych działań.
Wymienić mi tych zaruckich redaktorów naczelnych na naszych, słowiańskich, antyzaruckich. Tych zaruczan w prasie aresztować i do piachu.
(Szmer: Nie mają broni.)
Antonowski wypisuje czek z pieniędzy budżetowych i podaje.
Niech coś kupią, mogą też użyć noży, pałek i różnych tępych narzędzi.
Quote:Czas zaprowadzić tam [w Grajewie] porządki. Nakazuję bojówce zbierać informacje, donosy o ludziach popierających Zaruckiego, Komintern, o liberałach, różnych bandziorach, alfonsach, prostytutkach oddających się z własnej woli i o homoseksualistach. Wszystkich ich wyłapać i do piachu. Będzie tam porządek.
Ponadto nakazuję unieważnić małżeństwa słowian z niesłowianami czyli np: polski i żyda. Wszyscy niesłowianie mają oddać majątki pod kontrolę bojówek w ciągu 24 godzin i opuścić Grajewo, a jak nie to do piachu.
02-05-2012 16:50
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #2
RE: Dialog z administracją
Będzie. Czy to że Ogar wydaje swoim jednostkom rozkazy normalnie oznacza przypadkiem, że siedzi w tym oblężonym sztabie? Jeśli nie, to jak? Tongue

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
02-05-2012 16:58
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #3
RE: Dialog z administracją
Siedzi tam.
02-05-2012 17:43
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #4
RE: Dialog z administracją
Hm?

Quote:
Na wschodzie terror i bandytyzm

Rosjanie dopiero co weszli na wschodnie obszary Rzeczypospolitej a już rozpoczęła się fala ucieczek z terenów będących pod władzą Komitetu Sił Okupacyjnych. Tysiące ludzi, porzucając dobytek i nie zważając na ryzyko przedzierania się przez linię frontu wyrusza tam, gdzie jeszcze mogą odnaleźć wolność. To od nich "Kurier Poznański" zebrał opowieści o tem, jak wygląda rosyjska pomoc dla zdrajców Ignatowicza i Ledóchowskiego, oraz "wyzwalanie" i "przywracanie demokracji" na zajętych ziemiach polskich.

Uciekinierzy mówią o masowych aresztowaniach, jakie władze okupacyjne prowadzą wśród przedsiębiorców, samorządowców i elit społecznych. Do więzień trafiają wszyscy o "antyrosyjskich" poglądach, co w praktyce oznacza każdego kto nie dość głośno wychwala rosyjską pomoc i "odwieczne braterstwo wszystkich Słowian", co próbuje wmówić faszystowska propaganda. Rosjanom chętnie wysługuje się obsadzona ludźmi Ledóchowskiego policja. Przekupstwem lub groźbą zachęcana jest też miejscowa ludność, z czego korzystają głównie męty, żule i przestępcy - wielu z tych ostatnich wypuszczonych przy okazji niedawnej "amnestii" hrabiego.

Jest to jednak niczym w porównaniu z działaniami Aleksandra "Szmaty" Warnowicza, niesławnego Ministra Spraw Zagranicznych którego nazwisko już stało się synonimem zdrady narodowej. Otrzymał on od władz okupacyjnych na Podlasiu i Mazurach wolną rękę, po czym szybko przystąpił do wprowadzania swoich rządów. Uzbrojone przez niego bandy ludzi wątpliwej proweniencji bezlitośnie mordują wszystkich, którzy głośno wyrażali poglądy niezgodne z tymi, jakie uznaje Szmata. Na pierwszy ogień poszli redaktorzy wielu lokalnych gazet. Jak donoszą ci, którzy widzieli ich ciała, były one brutalnie zmasakrowane przy użyciu pałek, młotków, siekier i innych narzędzi. Ofiary umierały długo i w okropnych cierpieniach.

Centrum działalności Warnowicza stało się położone nieopodal Prus Wschodnich miasteczko o nazwie Grajewo. Pod pozorami walki ze złodziejstwem i prostytucją, bandyci Szmaty bezkarnie chodzą po mieście, zabijając każdego kto im się nie spodoba bądź krzywo spojrzy. Nie są oszczędzane kobiety: życie straciło wiele żon i matek, wpierw zgwałconych a potem zamordowanych za rzekome wyuzdanie. Obok tej chaotycznej orgii przemocy, krwi i gwałtów działa też zorganizowany proces wyszukiwania wszystkich, co do których istnieje choćby cień podejrzeń o poglądy lewicowe, nazbyt liberalne czy popieranie gen. Zaruckiego. Kończą oni w katowniach Szmaty, z których już nie wychodzą.

Zapewne w podziękowaniu za te zasługi protegowany Szmaty, Mieczysław Antonowski zwany już szeroko Robalem, dopiero co miał otrzymać tekę w marionetkowym rządzie Ledóchowskiego. Zająć się tam miał kulturą, ale zamiast niego na stolcu posadzono poprzedniego ministra Radomskiego. Faszystowskim sprzedawczykom chcemy powiedzieć: nie kryjcie się! Każdy, kto zwie się nie słowianinem lecz Polakiem wie, żeście są jedną kliką! Przyjdzie czas, że odpowiecie wszyscy za zbrodnie wasze i Rosjan, których żeście wpuścili!

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 02-05-2012 18:13 by Czerwony.)
02-05-2012 17:47
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #5
RE: Dialog z administracją
Poprawka: w Grajewie siedzi Aleksander Warnowicz we własnej osobie. Poza tym może iść.
Dostaniesz punkt wpływu na ludność dowolnego polskiego miasta Big Grin
02-05-2012 18:07
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #6
RE: Dialog z administracją
A chciałem wprowadzić ksywę "Robal" do obiegu publicznego :/ No nic, poprawiłem. Znaczy, mam opublikować?

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 02-05-2012 18:14 by Czerwony.)
02-05-2012 18:14
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #7
RE: Dialog z administracją
Tak.
02-05-2012 18:17
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #8
RE: Dialog z administracją
To może być fajny event z szerokim tłem.
Dotąd czystki w Rosji obejmowały głównie socjalistów, demokratów, liberałów, niechętnych oligarchów, dawnych związkowców itd. itp. Obecnie w łagrach znajduje się, jak się ocenia, 50-250 tys. osób. Obecnie rząd narodowo-bolszewicki w ramach gospodarki centralnie sterowanej wymusza na chłopach obowiązkowe kontyngenty, co skutkuje pewnym niezadowoleniem (w naszej Rosji udały się reformy Stołypina i liberałów, tzn. zamiast wspólnot-"mirów" mamy w dużej części gospodarstwa prywatne). Te napięcia ma rozładować kolejna fala czystek. Wina za całe zło spada na Żydów, kułaków, znaczących ludzi z czasów Republiki, "agentów Kominternu i Zaruckiego", co rykoszetem uderza też w Polaków. Żydzi zaczynają być prześladowani na wzór polski, przez pogromy, blokadę uniwersytetów itd., a także deportacje do "strefy osiedlenia" na terenach byłej RON. Wyrzuca się ich ze stanowisk i NBPWR. Trwają dyskusje nad utworzeniem dla nich po zwycięskiej wojnie państwa żydowskiego gdzieś w Niemczech. Temu wszystkiemu towarzyszą rzecz jasna spotęgowane dostawy siły roboczej do łagrów i ogólne zaostrzenie terroru w Rosji.
Pikanterii sprawie dodaje fakt, że ponoć Komarenko ma semickie korzenie, spójrzcie na twarz Tongue
(This post was last modified: 02-09-2012 18:20 by Szmer.)
02-09-2012 18:19
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #9
RE: Dialog z administracją
Znaczy wcześniej nikt Żydów nie ruszał?

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
02-09-2012 18:21
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #10
RE: Dialog z administracją
Tzn. w zasadzie NBPWR była im niechętna, ale koncentrowała się na innych "wrogach". Dopiero teraz antysemicka nagonka staje się zorganizowana.
02-09-2012 18:22
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)