Thread Closed 
 
Thread Rating:
Sesja Ligi Narodów w sprawach Danii i Norwegii
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #1
Sesja Ligi Narodów w sprawach Danii i Norwegii
Sesja odbędzie się 22 bm. Jak rozumiem, zechcesz wydać instrukcję polskiemu delegatowi i oświecić mnie - jako człek, który się ponoć na tym zna - co do tego, jak taka sesja powinna wyglądać Tongue
01-24-2012 19:11
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #2
RE: Sesja Ligi Narodów w sprawach Danii i Norwegii
Obradom Rady przewodniczył cóż, przewodniczący, na okres jednej sesji. Wyłaniano go (miałem "o kurwa" jak to przeczytałem) spośród członków Rady w kolejności alfabetycznej, wedle francuskich nazw krajów które reprezentowali. Także nie wiem, na kogo teraz padnie. Przewodniczący przyznawał głos wedle zasady wysłuchania wszystkich stron, zarządzał głosowania, zamykał sesję. Zwołanie sesji nadzwyczajnej wymagało zgody co najmniej połowy członków Rady (w takich okolicznościach chyba się uzbiera). Rada podejmowała rezolucje jeśli wszyscy członkowie głosowali "za". W sytuacjach gdy rezolucja dotyczyła członków rady, ich głos nie był wymagany (czyli w tej sytuacji Danii, Norwegii i Kominternu).

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 01-25-2012 17:07 by Czerwony.)
01-25-2012 17:05
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #3
RE: Sesja Ligi Narodów w sprawach Danii i Norwegii
No dobrze, a polskie stanowisko? Czego się ma domagać polski przedstawiciel?
01-25-2012 19:17
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #4
RE: Sesja Ligi Narodów w sprawach Danii i Norwegii
Zasadniczo to trudno wyrokować, bo zależy jakie będą stanowiska innych członków. Ale mniej więcej, wg. priorytetu:
1) Wezwania stron do natychmiastowego zaprzestania walk i zawieszenia broni
2) Wydania rezolucji potępiającej Komintern i nakazującej przywrócenie stanu terytorialnego stron sprzed agresji
3) Uchwalenia sankcji gospodarczych
4) Jeśli 2 i 3 nie wypalą (a pewnie nie) - wyjaśnienia agresji Kominternu na Danię i Norwegię, powołania komisji arbitrażowej bądź przekazania sprawy Trybunałowi Sprawiedliwości

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-25-2012 19:43
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #5
RE: Sesja Ligi Narodów w sprawach Danii i Norwegii
1 i 2 się udało. Problem w tym, że Komintern przyjechał z własnym projektem potępienia ataku WlkB i Portugalii na republikańską Hiszpanię. Kiedy to się nie udało, jego przedstawiciel ogłosił wystąpienie państw komunistycznych z Ligi Narodów i zapowiedział powołanie konkurencyjnej Ligi Europejskiej. Francja popierała Komintern i niewykluczone, że pójdzie za nim.
Była jeszcze kwestia przedstawiciela duńskiego rządu tymczasowego (tego, który powstał pod okupacją), którego Rosja i WlkB nie chciały dopuścić do obrad. Groziły, że w jego obecności nie będą obradować, i musiał sobie pójść.
Ty chcesz napisać eventa czy ja mam? Tongue
(This post was last modified: 01-26-2012 13:22 by Szmer.)
01-26-2012 13:21
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #6
RE: Sesja Ligi Narodów w sprawach Danii i Norwegii
Wieczorem napiszę. Do prasy polskiej czy zagranicznej?

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-26-2012 14:30
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #7
RE: Sesja Ligi Narodów w sprawach Danii i Norwegii
Jak ci wygodnie.
01-26-2012 14:33
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #8
RE: Sesja Ligi Narodów w sprawach Danii i Norwegii
Quote:Nadzwyczajna sesja Rady Ligi Narodów w Genewie okazała się kolejnym aktem międzynarodowego kryzysu, jaki rozpoczął atak Kominternu na Danię i Norwegię. Zwołana z inicjatywy Polski, Rada miała zająć się przedłożonym przez polskiego delegata projektem rezolucji potępiającym agresję i nakazującym przywrócenie stanu terytorialnego z marca bieżącego roku. Na sesję przybył jednak przedstawiciel uznawanego jedynie przez Komintern Rządu Tymczasowego w Kopenhadze. Gdy Wielka Brytania i Rosja nie dopuściły go do obrad i odrzuciły wniesioną przez delegata Kominterntu rezolucję w sprawie hiszpańskiej interwencji Anglików, ten ogłosił obrady "ustawionym teatrem groteski" i zapowiedział wystąpienie z Ligi Narodów oraz utworzenie konkurencyjnej organizacji międzynarodowej - Ligi Europejskiej. Wraz z nim salę obrad opuścił przedstawiciel nowego rządu Francji, która zapewne przyłączy się do inicjatywy Kominternu. W okrojonym składzie Rada przyjęła projekt rezolucji - jednak nikt nie ma wątpliwości, że próba wprowadzenia go w życie zakończy się kolejną Wojną Światową.

Myślę że do tej szwedzkiej albo szwajcarskiej gazetki.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-28-2012 12:33
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #9
RE: Sesja Ligi Narodów w sprawach Danii i Norwegii
Dzięki.
01-28-2012 14:34
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Thread Closed 




User(s) browsing this thread: