User(s) browsing this forum:
Forums in 'Organy władzy'
  Forum Threads Posts Last Post
Forum Contains New Posts Sejm V kadencji
Parlament pełni w RP głównie fasadowe funkcje (Senatu, w całości opanowanego przez ludzi reżimu, nie odgrywamy w ogóle). W Sejmie istnieje jednak znacząca, 30-procentowa reprezentacja opozycji, która przynajmniej werbalnie oprotestowuje co ostrzejsze pomysły rządzących.
Marszałek: wakat
Sub Forums: Forum Contains New PostsDebaty, Forum Contains New PostsGłosowania, Forum Contains New PostsKuluary, Forum Contains New PostsWarnowicz przed Trybunałem Stanu
30 266 [PUch] o powołaniu Śmiech...
02-11-2012 18:04
by AmaD
Forum Contains New Posts Rząd Mieczysława hr. Ledóchowskiego
Powołany 26 VI '38 przez przeciwników Frontu Ojczyźnianego i gen. Zaruckiego: OLN, faszystów i część opozycji. Cieszy się poparciem Rosji.
Moderated By: Ksawer
Sub Forums: Forum Contains New PostsTajne rządu Ledóchowskiego
15 162 Gabinet MPiOP
02-16-2012 17:29
by Szmer
Forum Contains New Posts Rząd Igora Chorążewicza
Premier mianowany jest przez Radę Najwyższą i dobiera sobie ministrów. Rząd jest najważniejszym, niemalże wszechwładnym organem wykonawczym. Chorążewicz, jeden ze starych endeków, został premierem w 1933. Porwany 29 V '38 przez komunistów, został zdymisjonowany w miesiąc później przez Ledóchowskiego, czego nie uznał wicepremier gen. Zarucki.
Moderated By: Czerwony
Sub Forums: Forum Contains New PostsTajne rządu, Forum Contains New PostsDyplomacja, Forum Contains New PostsZgredźmin w areszcie, Forum Contains New PostsObara-Zarucki, Forum Contains New PostsAntonowski w areszcie
31 803 Komunikaty dyplomatyczne
02-12-2012 18:58
by Szmer
Forum Contains New Posts Rada Najwyższa
Ten triumwirat, odpowiedzialny tylko przed Bogiem i historią, sam dobierający sobie członków, stanowi najwyższy ośrodek władzy w RP. Do jego zadań należy ustalanie strategicznych kierunków polityki państwa. Tradycyjnie w jego skład wchodzą najbardziej wpływowi ludzie reżimu.
Obecny skład: Mieczysław Ledóchowski, Igor Chorążewicz, Władysław Orlikowski
Sub Forums: Forum Contains New PostsTajne Rady
7 71 Posiedzenie Rady Najwyższ...
02-15-2012 15:17
by _MCK_