Thread Closed 
 
Thread Rating:
Projekty Antonowskiego
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #1
Projekty Antonowskiego
Quote:Projekt ustawy autorstwa prof. Antonowskiego o systemie oświaty

Czego ustawa dotyczy: Reguluje funkcjonowanie systemu oświaty obejmując szkoły podstawowe i średnie

Jak wygląda obecna regulacja? Szkoły średnie w większości prywatne. Obowiązuje 7-letnia szkoła podstawowa zgodnie z reformą jędrzejewiczowską, a następne czteroletnie gimnazjum ogólnokształcące. Licea ogólnokształcące jak i zawodowe są dwuletnie, a pedagogiczne trzyletnie.

Jakie zmiany wprowadza ustawa?

1. Wprowadza się 8-klasową szkołę podstawową.
2. Wprowadza się 4-klasowe liceum ogólnokształcące oraz 4-klasowe szkoły zawodowe.
3. W ostatniej klasie liceum obowiązuje egzamin maturalny.
4. Przedmioty obowiązkowe na egzaminie maturalnym to język polski, historia, wiedza z religii katolickiej, nauka przyrody.
5. Szkoła zawodowa kończy się egzaminem praktycznym.
6. Wprowadza się dodatkowo obok liceum 5-klasowe szkoły wojskowe, które również kończy się egzaminem praktycznym. Przygotowują one do zawodu żołnierza i mają docelowo podnosić wiedzę oraz umiejętności żołnierzy jak i być przepustką do stopnia oficerskiego. Podlegają pod ministerstwo odpowiedzialne za obronę narodową, które określa w nich program nauczania.
7. Nad realizacją i tworzeniem programów oraz metod nauczania dla szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących czuwa kościół katolicki współpracując z szefem resortu odpowiedzialnego za edukację, który będąc właściwym ministrem wydaje w drodze rozporządzenia programy nauczania. Opinia kościoła katolicka jest w tym względzie wiążąca.
8. Szkoły są bezpłatne, dotowane przez państwo.
9. Obowiązek szkolny rozpoczyna się od 7 roku życia i trwa do 18 roku życia.
10. Likwiduje się licea pedagogiczne i zamiast nich wprowadza się 3-letnie policealne szkoły nauczycielskie pod nadzorem ministerstwa odpowiadającego za edukację we współpracy z kościołem katolickim. Minister określa ich organizację i program kształcenia nauczycieli w drodze rozporządzenia.
11. Minister odpowiadający za oświatę ma prawo w drodze rozporządzenia wprowadzić katalog opłat za naukę dla przedstawicieli mniejszości narodowych.
12. Przedmiot wiedzy o religii katolickiej jest obowiązkowy dla wszystkich, ale uwzględnia inne obrządki chrześcijańskie.
13. Szkoła ma rozwijać postawy patriotyczne i narodowe oraz kształcić młodych ludzi w duchu konserwatywnym i narodowym rugując wszelkie ciągoty komunistyczne i lewackie.
14. Wprowadza się mundurki szkolne zawierające elementy narodowe i katolickie.
15. W szkołach nie może być żadnych symboli socjalistycznych i kojarzonych z kominternem. Obowiązują symbole narodowe i chrześcijańskie.
16. Każdy dzień zaczynać się będzie od modlitwy na pierwszej lekcji.
17. Ostatni dzień szkoły następuje w każdy trzeci piątek czerwca. Pierwszy dzień szkoły rozpoczyna się 1 września, chyba że przypada on w sobotę i niedzielę, to wtedy w następny dzień pracy przypadający po dniach wolnych, wśród których jest 1 września.
18. Dyrektorzy szkół muszą być chrześcijanami, swoją postawą godnie reprezentować kraj oraz idee narodowe i patriotyczne, nie mogą należeć do nielegalnych, bądź lewicowych ugrupowań politycznych.
19. Minister odpowiedzialny za oświatę może odwołać dyrektora szkoły, który nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, bądź działa w sprzeczności z zapisami ustawy.
20. Resort odpowiedzialny za oświatę określa w drodze rozporządzenia wysokość wynagrodzeń dla nauczycieli, które nie mogą być mniejsze niż w roku poprzednim, ale muszą rosnąć o wskaźnik inflacji.
21. Dzienny czas pracy nauczyciela nie może przekraczać 6 godzin, zaś maksymalny czas godzin lekcyjnych dla ucznia 4 godziny w klasach 1-3 szkół podstawowych, 6 godzin w starszych klasach, 8 godzin w liceach. W szkołach zawodowych obowiązuje maksymalnie 7 godzin lekcyjnych na dzień i 3 godziny tygodniowo praktyk zawodowych.
22. Program nauczania w szkołach zawodowych tworzony jest we współpracy z cechami rzemiosła i samorządami zawodowymi. Szczegóły organizacji tego typu szkół określa w rozporządzeniu minister właściwy do spraw edukacji.
23. Zasady tworzenia szkolnych kółek zainteresowań określają dyrektorzy szkół.
24. Za unikanie obowiązku szkolnego można trafić przed sąd dla nieletnich.
25. Rodzicom, którzy nie pozwalają dzieciom na realizację obowiązku szkolnego grozi kara więzienia do lat dwóch.
26. Wszelkie pomoce naukowe zapewnia uczniom szkoła.
27. W szkole musi obowiązkowe być pielęgniarka jak i stołówka. Śniadania, obiady i podwieczorki są w szkołach nieodpłatne.
28. Minister odpowiedzialny za oświatę powołuje w drodze rozporządzenia Krajową Komisję Egzaminacyjną odpowiedzialną za przeprowadzanie wymaganych w ustawie i innych aktach prawnych egzaminów. Komisja nie zajmuje się szkołami wojskowymi.

Czas wejścia w życie: w miesiąc po ogłoszeniu
(This post was last modified: 12-10-2011 17:30 by Nerkare.)
12-06-2011 20:56
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #2
RE: Projekty Ustaw
Nera? To jest ustawa eventowa? Undecided
12-10-2011 17:28
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #3
RE: Projekty Ustaw
Wydaje mi się, że jest, tylko zaktualizowałem ją o datę wejścia w życie.
12-10-2011 17:31
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #4
RE: Projekty Ustaw
Zbyt długa, szczegółowa i punktowa jak dla mnie.
12-10-2011 17:59
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #5
RE: Projekty Ustaw
@Nerkare: poza tym twoja ustawa nie była omawiana przez rząd, więc nie powinna iść jako projekt rządowy pod głosowanie.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
12-10-2011 18:01
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #6
RE: Projekty Ustaw
No to proponuję dla przejrzystości projekty ustaw zamieszczać tu, na rządowym tylko linki do nich i następnie zatwierdzone pod obrady, a tu informacje czy ustawa zatwierdzona czy też nie.
12-10-2011 20:41
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #7
RE: Projekty Ustaw
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli, Nerkare.

Cały burdel dlatego że już są 2 tematy (ingame i offgame) żeby dyskutować a Tennenbaum założył jeszcze ten, wrzucając na początek projekty Tongue

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
12-10-2011 20:43
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #8
RE: Projekty Ustaw
Quote:
Projekt ustawy o ochronie rodziny i dzietności

Czego ustawa dotyczy: ochrony rodziny i zwiększenia populacji Polaków

Jaki jest stan obecny? Brak specjalnych regulacji w tej kwestii

Założenia ustawy:

1. Każde zdrowe małżeństwo ma obowiązek w ciągu dwóch lat od zawarcia sakramentu mieć chociaż jedno dziecko. Lekarze, którzy wystawiają lewe zaświadczenia o niezdolności do posiadania dzieci będą karani dożywotnim zakazem wykonywania zawodu i karą 3 lat więzienia.
2. Jeśli małżonkowie czynią starania, aby nie mieć dziecka podlegają karze grzywny od 5.000 zł do 100.000 zł lub karze aresztu, albo roku więzienia.
3. Powołuje się specjalne domy wychowawcze dla dzieci z patologicznych rodzin. Do tych domów trafiać będą dzieci odbierane rodzinom alkoholików, szpiegom Kominternu, rodzicom, którzy wychowują dzieci niezgodnie z wiarą chrześcijańską bądź wiarą uznanego związku religijnego, albo we wrogości do Narodu.
4. Za przemoc w rodzinie grozi kara chłosty lub 6 lat więzienia, a dzieci trafiają pod opiekę rodziny zastępczej, albo do domu wychowawczego.
5. Za każde dziecko powyżej drugiego wprowadza się zwolnienie z podatku 10%. Dotyczy to tylko Polaków.
6. Wprowadza się zasiłki 20 zł na każde dziecko powyżej drugiego jeśli ktoś w rodzinie jest bezrobotny, albo zarobki obojga rodziców są razem niższe od średniej krajowej określonej przez GUS. Dotyczy tylko Polaków.
7. Zabrania się homoseksualizmu i zdrad małżeńskich pod groźbą kary chłosty lub 3 lat więzienia.

Okres wejścia w życie ustawy: W trzy miesiące po ogłoszeniu.
(This post was last modified: 12-15-2011 19:14 by Nerkare.)
12-15-2011 19:10
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #9
RE: Projekty Ustaw
Prawie na pewno nie przejdzie chłosta i karanie za przemoc w rodzinie (w tych czasach?). Pomijam już inne sprawy Tongue
12-15-2011 19:19
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #10
RE: Projekty Ustaw
Ja jestem tradycjonalistą. Chłosta to moim zdaniem dobra kara, a polskich dzieci musi być jak najwięcej.
12-15-2011 19:21
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Thread Closed 




User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)