Post Reply 
 
Thread Rating:
Wybór nowego marszałka
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #1
Wybór nowego marszałka
W. Sokołowicz
Proszę o zgłaszanie kandydatur.
01-18-2012 12:38
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #2
RE: Wybór nowego marszałka
Stanisław Mikołajczyk

Panie Marszałku!
Wysoka Izbo!

Chciałbym zaprezentować państwu kandydata na urząd Marszałka Sejmu którego popiera PSL i PPS. W obliczu wojny na górze jaką prowadzą między sobą członkowie partii władzy ONL uważamy że urząd Marszałka Sejmu powinna objąć osoba która uwikłana w takie spory nie jest a większą część swojej energii oraz czasu będzie mogła ona przeznaczyć na wypełnianie obowiązków płynących z piastowania owego urzędu. Szanowni posłowie i posłanki, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wymaga odpowiedniej osoby która mogłaby go godnie reprezentować, poprzedni Marszałek stał się ofiarą w rozgrywkach wewnętrznych ONL i został rzucony na pożarcie Sejmowi. Skoro partia władzy miała już swoją szansę we wskazaniu osoby która winna piastować urząd Marszałka Sejmu i owa osoba, nawet w mniemaniu ONL zawiodła to uważamy że jej następcą powinien być człowiek nie związany z ONL ani z obozem władzy który pogrąża się w coraz większej degrengoladzie.

Szanowny panie Marszałku, szanowni panowie posłowie, szanowne panie posłanki. Kandydatem PSL i PPS na urząd Marszałka Sejmu jest pan poseł Andrzej Krukowski. Pan poseł jest absolwentem Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie. Jest on osobą zasłużoną w bojach o niepodległość Rzeczypospolitej na frontach I Wojny Światowej oraz w powstrzymywaniu nawały komunistycznej na Polskę. Uważamy ze wyższe wykształcenie jakim może poszczycić się pan poseł oraz karność i dyscyplina którą z pewnością nabył w wojsku sprawi że sprawowanie przez niego urzędu Marszałka Sejmu będzie jednym z lepszych w historii Polskiego Parlamentaryzmu. Nie widzimy też żadnych przeciwwskazań aby poparła ową kandydaturę większość sejmowa i przyczyniła się do poprawy funkcjonowania naszej Wysokiej Izby.

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
01-18-2012 18:38
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #3
RE: Wybór nowego marszałka
Konar

Panie Marszałku, Wysoka Izbo!

Chciałbym, w trybie wniosku formalnego, zapytać pana Marszałka, na podstawie jakich przepisów zgłaszanie kandydatów na urząd Marszałka Sejmu znalazło się w porządku dziennym obrad? Regulamin Sejmu mówi, że Marszałek zostaje powołany i odwołany większością zwykłą. Stwierdza też, że odwołanie Marszałka odbywa się na wniosek grupy 50 posłów. Ponieważ tryb wyboru Marszałka nie jest określony, uzasadnione jest wnioskowanie per analogiam że odbywa się on w takim samym trybie, jak odwołanie - to znaczy, głosowane są kolejne wnioski o powołanie wskazanego we wniosku kandydata na urząd Marszałka Sejmu.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-18-2012 18:53
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #4
RE: Wybór nowego marszałka
W. Sokołowicz
Quote:
Projekt uchwały o powołaniu Marszałka Sejmu

Uchwała dotyczy: Powołania na urząd Marszałka Sejmu posła Andrzeja Krukowskiego z PSL

Stan obecny: Wakat na urzędzie Marszałka Sejmu.

Wprowadzane zmiany:
- Marszałkiem Sejmu zostaje wybrany poseł Andrzej Krukowski

Czas wejścia w życie: z chwilą ogłoszenia.
01-23-2012 15:49
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #5
RE: Wybór nowego marszałka
Były Marszałek

Panie Marszałku, Wysoka Izbo!

Prosiłbym o ustosunkowanie się kandydata do oskarżeń jakie padają o współdziałanie jego osoby z Kominternem i dążenie do zbrojnego przewrotu wraz z grupkami bandyckimi. Zarzuty te są bardzo poważne, jednak chciałbym by kandydat miał możliwość ustosunkowania się i ewentualnego rozwiania naszych obaw ww. kwestiach.
01-23-2012 19:42
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #6
RE: Wybór nowego marszałka
OG: kandydat jest już aresztowany, tylko robi prota Tongue
01-23-2012 19:44
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #7
RE: Wybór nowego marszałka
og: jakieś info o tym? Tongue

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
01-23-2012 20:47
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #8
RE: Wybór nowego marszałka
Stanisław Mikołajczyk

Panie Marszałku!
Wysoka Izbo!

Szanowny panie pośle Czapliński ponieważ mój kolega Andrzej Krukowski nie mógł, z niewiadomych dla mnie przyczyn gdyż nie mogę się z nim skontaktować, zjawić się na posiedzeniu Sejmu chciałbym w jego imieniu odnieść się do dziwnych zarzutów stawianych panu posłowi.

Panie i panowie posłowie!
W odpowiedzi na rozpowszechnianie informacji jakoby PSL współpracował ściśle z Kominternem oraz z komunistycznymi zbrojnymi bandami w celu zbrojnego przewrotu w kraju chciałbym powiedzieć że wszystkie te zarzuty wobec PSL jak i posła Krukowskiego są bezpodstawne. Żadnemu z posłów PSL prokuratura nie postawiła żadnych oficjalnych zarzutów o związki z Kominternem jak i zarzutów o dążenie do zbrojnego przewrotu. Informacje rozpowszechniane przez pana gen. Zaruckiego który postawił sobie chyba za punkt honoru stłamsić aktywność opozycji i powsadzać ją do więzień nie mają żadnego poparcia w dowodach ani w działaniach prokuratury. Bezpodstawne zatrzymania posłów i działaczy PSL odbyły się bez podstawy prawnej, żadne z zatrzymanych nie ujrzał nakazu swojego aresztowania ani nie został wypuszczony po upływie 48 godzin od zatrzymania i niepostawienia zarzutów. Wnioskowałem do pana Ministra Ledóchowskiego o poinformowanie mnie jakie są zarzuty wobec zatrzymanych ale niczego konkretnego się nie dowiedziałem. Działania MSW są spowite mgłą tajemnicy i nie wiadomo jakie są prawdziwe powody zatrzymań a już na pewno wszystkie te działania odbywają się na granicy prawa lub z jego przekroczeniem.

Dziękuję.

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
01-24-2012 15:46
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #9
RE: Wybór nowego marszałka
doc. Konar

Pośle Mikołajczyk, słuchając pańskiego wystąpienia zastanawiam się, czy kłamie pan umyślnie czy naprawdę jest przekonany o tym, że mówi pan prawdę. Zacznę od faktu podstawowego: skoro mówi pan, że aresztowani działacze PSL są nieosiągalni, to skąd pan wie czy zostały im postawione zarzuty?

Opieram się wprawdzie na informacjach prasowych, ale "Gazeta Polska" dość jasno opisuje, że ludowców zatrzymano pod pewnymi zarzutami - po czym te zarzuty, dość poważne, wylicza. Prasa opiera się na oficjalnych komunikatach prokuratury, która te komunikaty właśnie do prasy wysyła dla ich rozpowszechnienia. Jak rozumiem, pan poseł Mikołajczyk oczekiwałby wysyłania osobnych zawiadomień do jego nieskromnej osoby albo też do gazet nielegalnie przez PSL wydawanych. Niestety nie ma innych możliwości technologicznych by te komunikaty publikować, nie istnieje żadna sieć przez którą każdy mógłby połączyć się z prokuraturą i przeczytać komunikat - choć być może pewnego dnia powstanie.

Dlatego więc uważam, że tezy stawiane przez posła Mikołajczyka uznać należy za bezpodstawne. Cała procedura zatrzymania wygląda na przeprowadzoną w majestacie prawa. Dziękuję.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-24-2012 16:00
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #10
RE: Wybór nowego marszałka
Kramer:

Co, lud się buntuje i boicie się ruskie psy, że was od koryta ludzie chcą oderwać! Blokujecie wolność słowa i traktujecie naród jak psy, to nie dziwcie się, że potem społeczeństwo się buntuje!

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
01-24-2012 16:02
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)