Thread Closed 
 
Thread Rating:
[PU] reformy programu socjalnego
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #1
[PU] reformy programu socjalnego
Quote:
Quote:
Projekt ustawy o zmianach w systemie pomocy socjalnej

Ustawa dotyczy: polepszenia warunków życia każdego obywatela, zagwarantowania im emerytur oraz pensji pozwalających zarabiać powyżej minimum bytowego

Stan obecny: emerytury poniżej minimum bytowego, problemy z wypłacaniem, niskie pensje oraz strajki w kraju wynikające z marnej sytuacji materialnej robotników i chłopów

Wprowadzane zmiany:
-obniżenie podatku dochodowego do 10% dla ludzi zarabiających mniej niż 400zł miesięcznie, dla reszty podatek na poziomie 13%, przy pensji powyżej 2000 zł podatek wysokości 16%
-obniżenie wieku emerytalnego z 67 do 65 dla mężczyzn i 63 dla kobiet
-dla straży pożarnej, policji, wojska, straży granicznej, górników, hutników oraz robotników pracujących przy dużych maszynach oraz pracowników kolei emerytury od 62 roku życia
-emerytury będą w wysokości 140zł, przy czym każdy obywatel ma możliwość wpłacania części pensji na specjalne konto, z którego potem będzie otrzymywał miesięczny dodatek do emerytury(modyfikacja obecnego systemu)
-obowiązek szkolny do 16 roku życia
-pensja minimalna na poziomie 180zł, gdy pracownik zarabia mniej do tej sumy dopłaca państwo
-zasiłek dla bezrobotnych na poziomie 120zł, dodatkowo zakład pracy ma obowiązek uprzedzenia pracownika o zwolnieniu na miesiąc przed zwolnieniem, dodatkowo pracodawca ma obowiązek znaleźć pracę na podobnym stanowisku zwalnianemu pracownikowi.


Czas wejścia w życie: trzy tygodnie po ogłoszeniu ustawy.
Opracował i przedstawił Włodzimierz Kramer, poseł niezależny





Włodzimierz Kramer:

Myśle, że każdy obecny na tej sali poseł doskonale sobie zdaje sprawe jak fatalna jest sytuacja finansowa obywateli naszego kraju. Robotnicy i chłopi strajkują, co jest efektem braku należytych zabezpieczeń socjalnych od państwa. Aby uniknąć sytuacji podobnych do obecnej opracowałem projekt drobnej ustawy dotyczącej podstawowej pomocy socjalnej. Jako iż zależy mi na dobru ludu pracującego miast i wsi, apeluje z tego miejsca do wszystkich posłów by odrzucili na ten moment wzajemne animozje i wczuli się w sytuacje najbiedniejszych i najbardziej doświadczonych przez los. Ci ludzie są takimi samymi obywatelami naszego kraju, takimi jak ja czy Państwo. Dodatkowo z tego miejsca chciałbym ogłosić, że chciałbym zrzec się diety poselskiej na rzecz jedej z czołowych organizacji charytatywnych w kraju. Tak więc, chciałbym prosić o nie przekreślanie tego projektu ustawy z góry, i zastanowienie się czy głosując na nie, nie wyrządze komuś krzywdy. Komuś żyjącemu w podłych warunkach, w biedzie i z pustym brzuchem. Musimy skończyć z ubóstwem w naszy kraju i dać obywatelom żyć normalnie.
Dziękuje za uwagę i zapraszam do zabrania głosu.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
01-17-2012 22:59
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #2
RE: [PU] reformy programu socjalnego
Konar

Pośle Kramer, to może być dla pana szok ale projekty ustaw poddaje pod obrady Marszałek Sejmu lub jeden z jego zastępców.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 01-17-2012 23:07 by Czerwony.)
01-17-2012 23:07
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #3
RE: [PU] reformy programu socjalnego
Kramer:

Kolejny biurokratyczny bubel, który uniemożliwia reformy kraju. I spowalnia walkę o lepszy byt robotników oraz chłopów. Państwo jak widać nie chce pomagać, tylko wyzyskiwać.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
(This post was last modified: 01-17-2012 23:09 by poulenc.)
01-17-2012 23:09
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #4
RE: [PU] reformy programu socjalnego
doc. Konar

Panie pośle, być może pan nie wie ale bez mała w każdym parlamencie na świecie istnieje funkcja kogoś, kto prowadzi jego obrady.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-17-2012 23:10
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #5
RE: [PU] reformy programu socjalnego
rob. Kramer


Ja już wypowiedziałem swoje zdanie, to bubel, przeszkoda. Taki proces składania wniosków ustaw może doprowadzić do wykorzystywania fukncji do sprzyjania poszczególnym partiom. To są poważne wypaczenia.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
01-17-2012 23:13
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #6
RE: [PU] reformy programu socjalnego
Prof. Antonowski:

Założenia tego projektu są słuszne, jednak uważam, że trzeba iść o krok dalej dlatego proponuję następującą poprawkę:

Quote:Wprowadzane zmiany:
-obniżenie podatku dochodowego do 10% dla ludzi zarabiających mniej niż 400zł miesięcznie, dla reszty podatek na poziomie 15%, przy pensji powyżej 2000 zł podatek wysokości 30%
-ustalenie wieku emerytalnego 63 lata dla mężczyzn, zaś 60 lat dla kobiet
-dla straży pożarnej, policji, wojska, straży granicznej, górników, hutników oraz robotników pracujących przy dużych maszynach oraz pracowników kolei emerytury od 60 roku życia
-emerytury będą w wysokości 140zł, przy czym każdy obywatel ma możliwość wpłacania części pensji na specjalne konto, z którego potem będzie otrzymywał miesięczny dodatek do emerytury(modyfikacja obecnego systemu)
-obowiązek szkolny do 16 roku życia
-pensja minimalna na poziomie 180zł, gdy pracownik zarabia mniej do tej sumy dopłaca państwo, które ma prawo dokonywać kompensaty z zarobków pracodawcy odpowiednio zwiększając jemu podatek dochodowy
-zasiłek dla bezrobotnych na poziomie 120zł, dodatkowo zakład pracy ma obowiązek uprzedzenia pracownika o zwolnieniu na miesiąc przed zwolnieniem, dodatkowo pracodawca ma obowiązek znaleźć pracę na podobnym stanowisku zwalnianemu pracownikowi. Przepis ten stosuje się gdy pracownik zostanie zwolniony nie z własnej winy, ale z winy pracodawcy np: w momencie redukcji zatrudnienia bądź upadku przedsiębiorstwa
-nie wolno zwalniać nikogo za udział w strajkach czy za poglądy polityczne. Zwolnienia dozwolone tylko wtedy gdy pracownik samowolnie opuści miejsce pracy, będzie spożywać alkohol w miejscu pracy, dopuści się przestępstwa, będzie niszczył mienie w pracy, wywoływał konflikty lub w momencie redukcji zatrudnienia
-w każdym zakładzie pracy powstanie komisja zakładowa złożona z przedstawicieli pracodawcy i pracowników, której celem będzie doradzanie pracodawcy odnośnie kierunków rozwoju przedsiębiorstwa. Konsultacje z komisją będą obowiązkowe.
- wolne od pracy będą soboty, niedziele i święta, przy czym każda druga i ostatnia sobota miesiąca będzie mogła być pracująca, ale praca w tym dniu będzie wynagradzana podwójnie, tak samo praca w te dni i święta przy zawodach szczególnych jak Policjant, wojskowy czy lekarz, albo strażak.
- czas pracy nie może być dłuższy niż 9 godzin w ciągu dnia i 8 godzin w soboty pracujące oraz święta w przypadku zawodów specjalnych.
01-17-2012 23:16
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #7
RE: [PU] reformy programu socjalnego
doc. Konar

Pragnę się upewnić, pośle Kramer: mówi pan, że wypaczone są ustroje na przykład republikańskiej Hiszpanii, Francji czy też państw Kominternu?

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-17-2012 23:22
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #8
RE: [PU] reformy programu socjalnego
Kramer:

Opodatkowanie ludzi zarabiających pomiędzy 400 a 2000 złotych na poziomie 15% to zdecydowanie za dużo, ale doceniam pana inicjatywę.
Zachęcony postawą posłów parti rezimu przedstawię dalsze punkty, które chciałem umieścić w projekcie ustawy:

Quote:-Każda kobieta która urodzi dziecko ma prawo do 4 miesięcznego urlopu maciezyńskiego, pracodawca nie może zwolnić w tym momencie pracownicy, dodatkowo w tym czasie pracownica otrzymuje 80% pensji.
-Pracownicy mają prawo w ciągu roku do 28 dni urlopu, podczas którego pracodawca wypłaca pracownikowi 60% procent pensji. Urlop można brać w okresach letnim i wiosennym, oraz w okolicach świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Bożego Ciała
-Dzień 1 maja dniem wolnym od pracy jako Święto Robotnicze.
-Dla dzieci z rodzin których miesięczny dochód nie przekracza 300 złotych od szkół podstawowych do szkół średnich wypłacane będą pomoce finansowe w wysokości 40 złotych miesięcznie. Warunkiem otrzymywania tej kwoty, są dobre wyniki w nauce, o przyznaniu tak zwanego ''stypendium'' decyduje dyrekcja oraz opiekun klasy do której uczęszcza dany uczeń.
-Każdy robotnik który ucierpi w wypadku podczas wykonywania zawodu, bądź na terenie zakładu pracy w wyniku błędu innego pracownika, będzie otrzymywał od państwa rentę w wysokości 200 złotych miesięcznie. Jeśli jego zdolność do wykonywaniu zawodu będzie utrudniona, pracodawca ma obowiązek znaleśc pracę dostosowaną do możliwości pracownika, dodatkowo, przez okres 2 lat winien jest wypłacać 200złotych odszkodowania miesięcznie

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
01-17-2012 23:35
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #9
RE: [PU] reformy programu socjalnego
rob. Kramer:

Cały czas mówię o polskim Sejmie, naucz się pan słuchać uchem, a nie brzuchem!


<śmiechy z sali>

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
01-17-2012 23:37
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #10
RE: [PU] reformy programu socjalnego
doc. Konar

A ja panu mówię, że tak jak w polskim Sejmie prowadzi się obrady w każdym innym parlamencie. Pan tego nie rozumie czy jest upośledzony?

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-18-2012 00:27
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Thread Closed 




User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)