Thread Closed 
 
Thread Rating:
Spotkanie Konara ze Słowakami
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #1
Spotkanie Konara ze Słowakami
Słowacki MSZ, niejaki Ivan Mortko, przyjmuje doc. Konara w swoim gabinecie. Pokojówka podaje mocną herbatę.
01-15-2012 12:27
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #2
RE: Spotkanie Konara ze Słowakami
<Konar odzywa się, po chwili kurtuazyjnej rozmowy i kontemplacji nadzwyczajnego upodobania narodowych bolszewików do imienia "Iwan" i jego odmian>

Wydarzenia na Słowacji postawiły Polskę w bardzo trudnej sytuacji politycznej, i to nie tylko ze względu na to, że <mówi z naciskiem> legalne władze kraju urzędują obecnie w Krakowie. Polska, jeśli nie został pan jeszcze o tym poinformowany, otrzymała od Rosjan carte blanche w kwestii słowackiej. Parafrazując wodza Wszechrusi, Iwana Komarenkę: nie możemy sobie pozwolić na tolerowanie bandytyzmu u granicy Kominternu. Uznanie nowych władz w Bratysławie byłoby równoznaczne z zaakceptowaniem rewolucyjnych sposobów przejmowania rządów, co w kontekście działań komunistów może spowodować katastrofalne skutki... Dla międzynarodowego uznania władz Słowacji za konieczne uważamy choćby fasadowe zachowanie ciągłości władzy. Jak pan się na to zapatruje?

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 01-15-2012 17:27 by Czerwony.)
01-15-2012 13:30
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #3
RE: Spotkanie Konara ze Słowakami
Ivan Mortko
Jeszcze nie zdecydowano o zniesieniu monarchii. Pan Uszanko może się ogłosić regentem, jeżeli to będzie wskazane. Zresztą Rosja też ostatnio wróciła do tradycji monarchicznej, ogłaszając się Imperium.
01-15-2012 17:34
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #4
RE: Spotkanie Konara ze Słowakami
To fakt, chociaż nie wiadomo czy za zmianą nazwy pójdą dalsze kroki w tym kierunku. Rząd w Piotrogrodzie - to moja osobista opinia - jest pod tym względem... Trochę nieprzewidywalny.

Wracając jednak do spraw słowackich. Skoro pan Uszanko nosi się z zamiarem pozostawienia ustroju monarchicznego to jakich działań możemy się spodziewać po rządzie Słowacji w kwestiach gospodarki? Czy słowacki narodowy bolszewizm, wzorem rosyjskiego, będzie dążył do systemu centralnego planowania czy też podejmie jakieś koncepcje własne?

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-15-2012 17:43
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #5
RE: Spotkanie Konara ze Słowakami
Ivan Mortko
Uważam, że wzory rosyjskie i włoskie będą zasadniczym drogowskazem naszej polityki gospodarczej. Jednakże słowacka gospodarka ma charakter głównie rolniczy; z konieczności więc będziemy się koncentrować na współpracy z włościaństwem. Jeżeli to pana interesuje, inwestycje zagraniczne znajdą się pod zwierzchnictwem ogólnego urzędu planowania. Reformy będą wprowadzane stopniowo w najbliższych latach. Rozwój przemysłu wojennego otrzyma priorytet.
01-15-2012 18:12
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #6
RE: Spotkanie Konara ze Słowakami
Dziękuję za potwierdzenie moich przypuszczeń. Cóż, Polska nie ma zamiaru ingerować w wewnętrzne sprawy sąsiadów. Jeśli ze strony słowackiej byłaby wola ściślejszej współpracy gospodarczej, jesteśmy otwarci na propozycje. Niezależnie od tego, jako wyraz dążeń do normalizacji wzajemnych stosunków rząd polski oferuje wprowadzenie korzystnych dla Słowacji, niskich ceł importowych na produkty rolne. Jeśli zostanie zachowana swoboda handlu międzynarodowego, nie będziemy też domagać się umowy dotyczącej statusu polskich przedsiębiorstw, analogicznej do tej jaką zawarliśmy z Rosją... <zawiesza głos, jakby powstrzymując się przed powiedzeniem czegoś za wcześnie>

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-15-2012 19:06
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #7
RE: Spotkanie Konara ze Słowakami
Ivan Mortko
Naturalnie może pan się spodziewać z naszej strony najszczerszej woli współpracy.
01-15-2012 19:11
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #8
RE: Spotkanie Konara ze Słowakami
<Konar z lekkim uśmiechem sączy herbatę>

Doskonale... Z naszej strony jest tylko jeden postulat. Chcemy, aby w odruchu łaski rząd Słowacji pozostawił jego wielmożności Atanazemu I tytuł księcia Słowacji. Nie żądamy, by był on związany z funkcją głowy państwa, ani nawet by Atanazy mógł tu powrócić. Jego czysto tytularne znaczenie pozwoli nam uznać nowy rząd w Bratysławie, a jednocześnie nie postawi w zbyt wielkim konflikcie z księciem na uchodźstwie i da podstawy ciągłości władzy.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-15-2012 20:10
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #9
RE: Spotkanie Konara ze Słowakami
Mortko
*takoż z uśmiechem*
Myślę, że jest to rzecz możliwa do załatwienia, panie ministrze.
01-16-2012 10:26
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #10
RE: Spotkanie Konara ze Słowakami
Żywię taką nadzieję. Zatem z roboczych notatek wyłania się następujący obraz umowy:

Quote:
Umowa o dobrosąsiedzkich stosunkach polsko-słowackich

Strony:
Rzeczpospolita Polska, reprezentowana przez Ministra Spraw Zagranicznych Bogusława Konara
Księstwo Słowacji, reprezentowane przez Ministra Spraw Zagranicznych Ivana Mortko

Treść:
1. Umawiające się Strony potwierdzają brak wzajemnych roszczeń i pretensji. Wyrażają nadzieję, że przyszły rozwój wzajemnych relacji będzie przebiegał w duchu przyjaźni, współpracy i poszanowania suwerenności Stron.
2. Strona słowacka uznaje jego wielmożność Atanazego I za legalnego posiadacza tytułu księcia Słowacji. Strona słowacka zastrzega, że z tytułem nie są związane żadne godności i urzędy państwowe ani zobowiązania strony słowackiej wobec księcia.
3. Strona polska zobowiązuje się do utrzymania stawek celnych na produkty rolne według kwot określonych w załączniku (og: niskie)
4. Umawiające się Strony gwarantują swobodę wzajemnych relacji handlowych i przestrzeganie w nich zasad wolnego rynku.
5. Umowa wchodzi w życie z chwilą ratyfikowania jej przez wszystkie Strony.

Czy strona słowacka chciałaby coś dodać, ująć...?

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 01-16-2012 16:27 by Czerwony.)
01-16-2012 15:41
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Thread Closed 




User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)