Thread Closed 
 
Thread Rating:
[Wniosek] o postawienie Ministra Zaruckiego przed Trybunał Stanu
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #1
[Wniosek] o postawienie Ministra Zaruckiego przed Trybunał Stanu
Ogar Wrote:
Quote:
Wniosek o postawienie ministra Jana M. Zaruckiego przed Trybunał Stanu

My, niżej podpisanie posłowie na Sejm, domagamy się postawienia Ministra Spraw Wojskowych, p. Jana M. Zaruckiego przed Trybunału Stanu za jego działania w czasie sprawowania urzędu.

Uzasadnienie:
-grożenie Premierowi nielegalnym użyciem wojska
-wymuszenie przy użyciu siły powołanie p. Konara na stanowiska MSZ
-dokonania zatrzymania członka Rady Najwyższej i wymuszenia na nim zgody, na uznanie Mieczysława Ledóchowskiego jako następcy Romana Dmowskiego
-pogarszanie bezpieczeństwa międzynarodowego Polski

<podpisane przez posłów kojarzonych z „Słowiańskimi Orłami”, a także wiele podpisów z opozycji i spośród posłów ONL >
Wniosek przedstawia: w imieniu wnioskodawców poseł i Marszałek Sejmu Włodzimierz Czapliński

Debata do 12.01
(This post was last modified: 01-09-2012 15:26 by Ogar.)
01-08-2012 20:55
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #2
RE: [Wniosek] o postawienie Ministra Zaruckiego przed Trybunał Stanu
Og: debata do kiedy?

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-08-2012 21:14
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #3
RE: [Wniosek] o postawienie Ministra Zaruckiego przed Trybunał Stanu
Wysoka Izbo!
Przychodzi mi dzisiaj smutny obowiązek przedstawienia wniosku o postawienie gen. Zaruckiego przed Trybunał Stanu, co jest przyznam dla mnie niespodziewane, gdyż przez wiele lat działalności w życiu publicznym Pan Generał nie wykazywał zapędów dyktatorskich i dopiero po śmierci marsz. Dowbor-Muśnicki oraz Romana Dmowskiego w pełni ujawniły się jego makiaweliczne skłonności.

Wszyscy pamiętamy gdy podczas pogrzebu Ojca Narodu, doszło do zatrzymania pana Orlikowskiego i członków PUF, oskarżonych o zamordowanie Romana Dmowskiego. Już wtedy rzeczą zastanawiającą jest, że zatrzymania dokonało wojsko przy minimalnym udziale policji- mimo, że PUF jednak nie jest organizacją zbrojną i nie podejrzewam jej o możliwość stawienia militarnego oporu. Potem wydarzenia biegną szybko, gen. Zarucki przedstawia dowody w siedzibie ONL a jako człowiek doc. Konar z wyraźna kpiną odnosi się do pomysłu by Sejm, przedstawiciel społeczeństwa, został należycie poinformowany o prowadzonym śledztwie. Nic dziwnego, już wtedy wiadomo, że Zarucki ma w swoim ręku wszystkie asy: zmusza Orlikowskiego którego przetrzymuje jednak bezprawnie do uznania Mieczysława Lechódowskiego jako członka Rady Najwyższej by zapewnić sobie większość swojemu stronnictwu co daleko wykracza poza postulowane „zabezpieczenie” Orlikowskiego przed gniewem społeczeństwa. Dalej grozi Premierowi, że jeśli mianuje płk Ignatowicza Ministrem Spraw Zagranicznych użyje wojska i dokonana zamachu stanu, zmuszając pana Chorążewicza by wyznaczył doc. Konata na stanowisko ministerialne. Nic dziwnego, że zastraszony Premier zgadza się na te żądania i dopiero potem próbuje zawiadomić opinię publiczną o dziejącym się spisku.

Należy też dodać fakt, że Pan Generał całkowicie świadomie pogarsza nasze bezpieczeństwo poprzez pogarszanie naszych stosunków z Rosją, torpedowanie polityki wojskowej skierowanej przeciwko komunistą oraz swoimi nielegalnymi działaniami zaognianie stosunków dyplomatycznych z tym krajem. Czy to się komuś podoba czy nie, obecnie Rosja jest naszym strategicznym partnerem i jednym z głównych sojuszników w razie wojny z Niemcami oraz Czechami. To w połączeniu z brakiem stabilności w Francji i niechęcią do wsparcia generała Franco w Hiszpanii, dość jasno stawia nas w bardzo niebezpiecznej sytuacji międzynarodowej gdyż wszyscy się chyba zgodzimy, że nie chcemy kolejnej wojny na terytorium Polski.

Dlatego też proszę panów posłów by wobec tak poważnych zarzutów poparli wniosek o postawienie Ministra Zaruckiego przed Trybunałem Stanu. Samo postawienie nie równo się oczywiście skazaniu, więc pan Generał będzie miał pełną możliwość by oczyścić się z zarzutów mu stawianych na drodze rzetelnego postępowania.
Dziękuje
01-09-2012 16:13
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #4
RE: [Wniosek] o postawienie Ministra Zaruckiego przed Trybunał Stanu
docent Konar

<Rozbawiony wchodzi na mównicę>

Panie Marszałku, Wysoka Izbo!

Choć może się to wydawać dziwne, cieszy mnie ten wniosek. Widzicie, koleżanki i koledzy - po tym, jak pan Marszałek stwierdził, iż tajemnicze "inne toczące się prace" nie pozwalają mu poddać pod obrady wniosku o Trybunał Stanu dla pana Aleksandra Warnowicza, i że on ów wniosek wstrzymywał "dla dobra Sejmu". Byłem wówczas naprawdę zaniepokojony, bo jeśli jakieś "prace" tak wpływają na możliwości przerobowe tej Izby pojawiało się ryzyko, czy ze składanymi mu projektami ustaw pan Marszałek zdąży przed końcem kadencji. Szczęśliwie jednak dowiadujemy się, cóż to były za prace - trwało mianowicie gorączkowe zbieranie podpisów pod przedstawianym nam właśnie wnioskiem! Gratuluję, że - ledwo bo ledwo, ale w końcu - się udało, panie Marszałku, i serdecznie przepraszam że zmusiliśmy pana do przestrzegania regulaminu tej Izby i dobrych zwyczajów!

<Śmiechy na sali>

Wszelako muszę docenić wysiłki, jakie kładzie tym wnioskiem pan Marszałek na polu zwiększenia poczucia humoru u posłów. Osobiście dawno nie bawiłem się równie dobrze, jak czytając te bełkotliwe brednie. Ilość półprawd, przekłamań i zwyczajnych oszczerstw jest jednak tak duża, że zadam sobie wysiłek obalenia ich, jedna po drugiej.

Po pierwsze więc, zwierzył się nam pan Marszałek iż zastanawiał go udział głównie wojska w rozbiciu Polskiej Unii Faszystów i "minimalny" udział policji. Skąd pan Marszałek czerpał ten pogląd, zaiste mi nie wiadomo. Policja, panie Marszałku, uczestniczyła cały czas w akcji Krakowskiej i samodzielnie rozbijała struktury tej przestępczej organizacji w innych miastach. I nie jest to jakaś wiedza tajemna lecz najzupełniej jawna, opisywana w prasie - także antyrządowej - i wspomniana przez gen. Zaruckiego w jego przemówieniu. Zalecam więc panu uważniejsze czytanie i słuchanie, gdyż oprócz tego faktu są w uzasadnieniu inne wskazujące na dolegliwości pana Marszałka z tym związane. Dla pańskiej wiadomości, moje nazwisko brzmi "Konar", nie zaś "Konat".

<Sala rozbawiona jeszcze bardziej>

Po wtóre, panie Marszałku, spieszę zawiadomić iż z kpiną w moim przemówieniu przy wniosku o uchwałę o wezwaniu Ministra Spraw Wojskowych na posiedzenie jawne odnosiłem się nie do przedmiotu wniosku, a do jego autorów. Stenogram z posiedzenia stanowi dowód, jak mówiłem, że z przedmiotem wniosku się zgadzam! Kwestionowałem zaś jego sens w chwili, gdy de facto został on spełniony, to znaczy każdy poseł który tego chciał zapoznał się z materiałem dowodowym. Rozumiem, że taka konstatacja uszła inteligencji pana Marszałka, jednak uprzedzam - poprawy nie obiecuję.

Po trzecie - ja naprawdę nie wiem skąd pan Marszałek wziął informacje o tym, że najwyższy radca Orlikowski jest "przetrzymywany" i to bezprawnie oraz, że był zmuszany do uznania hrabiego Ledóchowskiego jako członka RN. Najwyższy radca Orlikowski w każdym momencie mógł opuścić miejsce w którym przebywał i z tego co mi wiadomo, właśnie to zrobił. Jeśli chodzi o hrabiego Ledóchowskiego to jego nazwisko padło raz - gdy radca Orlikowski zażyczył sobie z nim rozmowy telefonicznej, którą niezwłocznie odbył. Naprawdę, panie Marszałku, nielegalna prasa to kiepskie źródło informacji. Pański kolega, minister Egon Radomski powinien był pana o tym uświadomić. Gdybym był bardziej naiwny niż jestem zapytałbym, dlaczego pan Marszałek kłamie niczym mąż przyłapany przez żonę? Dlaczego kłamstwa i swoje omamy przedstawia jako fakty? Ale nie jestem, więc wiem, że odpowiedzią byłoby "to prawda, lecz w żaden sposób nie da się jej zweryfikować".

I wreszcie zarzut ostatni, dotykający mnie osobiście. Nie wiem, jakie wyobrażenie ma pan Marszałek na temat polskiego bezpieczeństwa ale rozumiem, że jeśli krytykuje pan obecną politykę zagraniczną to w wyobrażeniu tym mieści się oddanie Wojska Polskiego pod obce dowództwo. Wracam właśnie z kolejnej rundy negocjacji z Ministrem Spraw Zagranicznych Rosji, panem Popowem, i zapewniam pana, że polskie bezpieczeństwo jest niezagrożone - natomiast zagrożona jest polska suwerenność, którą tak swobodnie kupczył pan Warnowicz, w obronie którego dziś pan występujesz! <Uderza pięścią w mównicę>

Mam nadzieję, że to jawne samookreślenie się Marszałka Czaplińskiego i jego stronników jako wrogów polskiej suwerenności przemówi do rozsądku tym, którzy być może zbyt lekkomyślnie zdecydowali się poprzeć wniosek.

Wysoka Izbo! Wniosek o Trybunał Stanu winien być należycie uzasadniony! Uzasadnienie zaś stanowią fakty, które Trybunałowi Stanu przedstawia się pod ocenę, tak jak szeroko znane i przez nikogo nie kwestionowane fakty dotyczące, że tak zażartuję, "dyplomacji" pana Warnowicza. Uzasadnienia nie stanowią rojenia marszałka Czaplińskiego i jego mocodawców, którzy chcą, by Trybunał Stanu oceniał czy ktoś, kto ich zdaniem jest wielbłądem jest nim faktycznie! Fakty, panie Marszałku, powinny być możliwe do weryfikacji, by członkowie tej Izby mogli na ich podstawie podjąć świadomą decyzję. Wszelako, fakty te niezbicie dowodzą słuszności wniosku... O odwołanie marszałka Czaplińskiego, kłamcy i prostaka pozbawionego jakiejkolwiek kultury niezbędnej na jego urzędzie. Dlatego, oczywiście, namawiam wszystkie panie i panów do tegoż wniosku poparcia, a sprzeciwu wobec wniosku przedstawianego! Dziękuję!

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 01-11-2012 10:35 by Czerwony.)
01-11-2012 10:32
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Thread Closed 




User(s) browsing this thread: