Post Reply 
 
Thread Rating:
Rozmowy i knucia
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #1
Rozmowy i knucia
Goł on.
01-02-2012 12:06
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #2
RE: Rozmowy i knucia
No to może niech najpierw pan minister przedstawi swoją koncepcję.
01-02-2012 17:03
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #3
RE: Rozmowy i knucia
Moja koncepcja jest następująca:

1. Jako, że kraj niebawem pogrąży się w chaosie ogłoszę się Prezydentem i od razu powołam nowy rząd z płk. Ignatowiczem na czele jako premierem i zarazem szefem MON, Pan Orlikowski pokieruje MSZ. Uważam, że warto w rządzie zostawić także Radomskiego i Ledóchowskiego. Warto też zabiegać o poparcie Kajzera, natomiast trzeba pozbawić politycznych wpływów Chorążewicza i Zaruckiego. Ten drugi jest szczególnie groźny, zwłaszcza że może nas poróżnić z Piotrogrodem. Uważam, że zarówno PUF jak i Słowiańskie Orły powinny teraz działać wspólnie.
2. Pozostaje jeszcze kwestia Sejmu. W obecnym kształcie on jest zbędny. Proponuję, aby Prezydent miał prawo wydawania dekretów z mocą ustawy uprzednio przedstawiając je rządowi. Również rząd tworzyłby dekrety i dawał Prezydentowi do podpisu oraz ogłoszenia.
3. Aby ułagodzić opozycję sugeruję powołanie Komisji Dialogu, która dyskutowałaby nad projektami dekretów i mogła przygotowywać własne. W skład tej komisji wszedłby z urzędu Premier, przedstawiciel Prezydenta oraz po jednym przedstawicielu partii opozycyjnych.
4. W związku z zagrożeniem ze strony Kominternu myślę, czy by nie poprosić Rosji o przysłanie korpusu wojskowego celem wspomagania zabezpieczenia naszych granic i ewentualnego szybkiego odparcia wrogiej ofensywy.
01-02-2012 17:14
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #4
RE: Rozmowy i knucia
A warto tak iść, nie lepiej najpierw przejąc Radę Najwyższą i zdobyć legalnie stołek Premiera?
01-02-2012 20:21
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #5
RE: Rozmowy i knucia
Moim zdaniem Zaruckiego będzie baaaardzo ciężko obalić i w najgorszym wypadku skończy się to szybką wojną domową a dla nas plutonem egzekucyjnym.
Co do Chorożkiewicza to sprawa wygląda inaczej. Mało aktywny premier to zawsze problem dla kraju. I dlatego myślę, że nawet przy wsparciu Zaruckiego moglibyśmy zmusić go do dymisji i przepchnąć Ignatowicza.
Co do prezydenta- Warnowicza to niestety ale ten pomysł nie przejdzie ze względu na Zaruckiego. Co innego gdyby wciągnąć Warnowicza do Rady Najwyższej w miejsce Dmowskiego. Wtedy mamy w radzie głosy 2 do 1 przeciw Chorążkiewiczowi i jest idealna sytuacja. Mogę się założyć, że Zarucki już szykuje się na miejsce Dmowskiego i trzeba mu w tym przeszkodzić.
Co do SO i PUF to myślę, że można je połączyć lub zawiązać sojusz obu organizacji. Wypełni to lukę po ONL, który należy rozwiązać a jego członków wciągnąć do obu organizacji.
Co do mnie jako ministra spraw zagranicznych to lepiej aby Warnowicz dalej kierował MSW. Ja wolałbym całkowicie zmarginalizować Ledóchowskiego z którym mam na pieńku i zająć się ministerstwem spraw wewnętrznych aby wyczyścić Polskę z naszych wrogów politycznych za pomocą czegoś w rodzaju gestapo.
A na koniec co do Zaruckiego. Według mnie należy jak najszybciej wywołać wojnę z Niemcami i wtedy nasz generał będzie miał pełne ręce roboty i nie będzie miał czasu aby wchodzić nam w drogę. Natomiast sukces w wojnie z Niemcami i odzyskanie Śląska i Pomorza będzie wielkim sukcesem nowego rządu i jeśli odpowiednio to rozegramy to my będziemy dyktować warunki.
01-02-2012 20:23
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #6
RE: Rozmowy i knucia
Rosja sugeruje przeprowadzić zamach na początku kwietnia. Z Zaruckiego wg nich trzeba zrobić zdrajcę skumanego z Kominternem (niedawno z nimi rozmawiał, niby nt. wymiany jeńców) i aresztować.
01-02-2012 20:39
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #7
RE: Rozmowy i knucia
Jeżeli Zarucki nie zgodzi się na wojnę z Niemcami to to będzie idealny dowód, że się skumał z Kominternem. Ale jeżeli wyrazi zgodę to ja nie pozbywałbym się dobrego dowódcy.
01-02-2012 20:55
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #8
RE: Rozmowy i knucia
Wątpię, aby wyraził zgodę. Ponadto mam poparcie Piotrogrodu, a Rada Najwyższa to jakiś anachroniczny twór. Dobrze, żeby Orlikowski odgrywał jakąś rolę w rządzie, jak nie MSZ to chociaż MSW, jednak Rosja mile cię widzi na stołku szefa dyplomacji.
01-02-2012 21:12
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #9
RE: Rozmowy i knucia
W pierwszej kolejności chcę wojny z Niemcami. Jeśli Zarucki się na nią nie zgodzi to jestem za jego obaleniem ale jeśli wyrazi aprobatę to nie przyłożę do tego ręki.

Jestem również za premierem Ignatowiczem, wielkim radcą Warnowiczem oraz ministrem spraw wewnętrznych Orlikowskim. Ledóchowski dymisja lub nawet więzienie jeśli się będzie stawiał. W miejsce rozwiązanego ONL- koalicja SO i PUF. Tyle z mojej strony.
01-03-2012 15:40
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #10
RE: Rozmowy i knucia
Dobrze. Pomysł Orlikowskiego jest do przyjęcia. Ja jednak obawiam się rosnącej siły Zaruckiego. Trzeba go zneutralizować. Poza tym to nie on powinien podejmować decyzje odnośnie wojen, ale władza w kraju. Zarucki tu nie rządzi.
01-03-2012 17:02
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: