Thread Closed 
 
Thread Rating:
Wielka Rosja podejmuje Warnowicza
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #1
Wielka Rosja podejmuje Warnowicza
Tym razem na dworzec zajeżdża tylko rosyjski MSZ, niejaki Igor Popow Tongue Od razu zauważasz, że klimaty są tu znacznie inne niż te, o których opowiadał Władysław Orlikowski. Niby powszechny entuzjazm, tłum z flagami, ale już Popow patrzy na ciebie z pewnym... politowaniem.

W komnacie Pałacu Zimowego podejmuje cię Komarenko, Bykow, Popow i kilkunastu innych Rosjan w garniturach: część to ministrowie, inni - zausznicy wodza. Zostajesz usadzony tak, byś czuł się otoczony przez gospodarzy, siedzących po krzesłach i złoconych kanapach. Sam Komerenko popala cygarko, patrząc w okno, na ulice Piotrogrodu.
(This post was last modified: 12-18-2011 17:31 by Szmer.)
12-18-2011 17:29
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #2
RE: Wielka Rosja podejmuje Warnowicza
Warnowicz jakby nigdy nic wyciąga swoje cygaro.

Witam Pana Wielki Przywódco Wspaniałej Wielkiej Rosji. O Wielki Komarenko, to dla mnie zaszczyt, że znalazł Pan czas, aby przyjąć na spotkanie mnie skromnego urzędnika Wielkiej Polski, przyjaciółki wspaniałej Wielkiej Rosji godnej roli przewodniej na świecie, albowiem my Słowianie co udowodniła historia jesteśmy rasą wyżej rozwiniętą niż jacyś żydzi czy germańscy barbarzyńcy. Czy mogę zapalić cygaro?
12-18-2011 17:33
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #3
RE: Wielka Rosja podejmuje Warnowicza
Gospodarze nawet się specjalnie nie dziwią, wszyscy wiedzą, jaki jest Warnowicz Tongue Mówi niedbale Popow:
Ależ naturalnie, proszę się nie krępować.
Wie pan, panie ministrze, postawa waszych władz wobec układów zawartych przez nas z panem Orlikowskim bardzo rozczarowała naszego wodza. Pan Komarenko i pan Bykow podjęli z oficjalnym przedstawicielem strony polskiej konkretne ustalenia, które, jak się okazało, rząd i pan Chorążewicz wyrzucili do kosza. Mój resort przygotował zatem na potrzeby pańskiej wizyty nowe traktaty, które ma w teczce mój asystent, pan Miedwiediew. *kłania ci się jakiś młody urzędnik siedzący na fotelu* Zechce pan podpisać od razu czy mam przedstawić ich treść?
(This post was last modified: 12-18-2011 19:20 by Szmer.)
12-18-2011 19:16
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #4
RE: Wielka Rosja podejmuje Warnowicza
Warnowicz zapala cygaro

Chciałbym na początek poznać traktatów.

Zwraca się po cichu do Miedwiediewa

Chciałbym później o ile to możliwe porozmawiać na osobności z Panem Komarenko.
12-18-2011 19:19
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #5
RE: Wielka Rosja podejmuje Warnowicza
Igor Popow
Na to może przyjdzie czas po ustaleniu sprawy traktatów.
Miedwiediew podaje ci papiery.
A więc polskie przedsiębiorstwa ostatecznie przejdą pod kontrolę WRUPG z dniem 1 marca 1940 roku - do tego czasu będą mogły skarżyć się na decyzje Urzędu polskiemu przedstawicielstwu dyplomatycznemu. Dodatkowo treść traktatu o dzierżawie portu w Połądze została poszerzona o bezcłowy tranzyt towarów.
Polska i Rosja założą Pakt Antykominternowski, który docelowo skupi wszystkie nieskomunizowane państwa wschodniej Europy. Pierwszą większą inicjatywą będzie Legion Słowiański, w skład którego wejdą również wasze siły. W czasie wojny wojska wszystkich państw Paktu przejdą pod dowództwo rosyjskie, zostanie też ujednolicona organizacja wojska. Członkowie zobowiążą się nie zawierać żadnych ważniejszych traktatów z państwami trzecimi bez wspólnych konsultacji.
Pragniemy też ustalić kilka klauzul tajnych... dotyczących między innymi wewnętrznego przystosowania się Polski do wojny z komunizmem. Chce pan wiedzieć coś jeszcze?
(This post was last modified: 12-18-2011 19:30 by Szmer.)
12-18-2011 19:30
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #6
RE: Wielka Rosja podejmuje Warnowicza
Uważam, że powinniśmy przedyskutować te tajne klauzule, a że jako są tajne, to też chciałbym je przedyskutować osobiście z Panem Komarenko i Panem Popowem na nieoficjalnym spotkaniu.
12-18-2011 19:34
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #7
RE: Wielka Rosja podejmuje Warnowicza
Popow
*daje znak maszyniście, który przestaje pisać*
Oczywiście ten fragment rozmów nie będzie protokołowany. Część ustaleń zostanie też podjęta po prostu ustnie... myślę, że będzie pan minister usatysfakcjonowany.
*innym tonem*
A więc - akceptuje pan nasze propozycje?
12-18-2011 20:14
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #8
RE: Wielka Rosja podejmuje Warnowicza
Warnowicz analizuje treść traktatu i wydaje się zadowolony z pewnych jego zapisów.

Przyznaję, że traktat jest interesujący, oczywiście kilka szczegółów wymaga doprecyzowania, ale na dzisiejszym spotkaniu jak sądzę powinniśmy wszystko ustalić. Mam ochotę się napić.

og: wolałbym nieoficjalne spotkanie przy wódce z Komarenko i Popowem na swoim tajnym.
12-18-2011 20:17
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #9
RE: Wielka Rosja podejmuje Warnowicza
OG: a oni nie Tongue Możesz założyć temat na tajnym do dalszych rozmów w tym gronie, proszę bardzo.
12-18-2011 20:51
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #10
RE: Wielka Rosja podejmuje Warnowicza
Miedwiediew z kamienną twarzą podaje wieczne pióro.
Bykow
Zniżki na węgiel... cóż, myślę, że mogłoby to być nawet 20%, przynajmniej w tym sezonie. To dla odbiorców indywidualnych.
12-19-2011 17:13
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Thread Closed 




User(s) browsing this thread: 2 Guest(s)