Thread Closed 
 
Thread Rating:
Władzio Orlikowski w Rzymie
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #1
Władzio Orlikowski w Rzymie
Po przejażdżce po ulicach Rzymu zapełnionych tłumem Włochów spotykacie się w słynnym gabinecie Duce, gdzie światło pali się do późna w nocy, podczas gdy Mussolini zajmuje się Clarą Tongue
12-07-2011 16:01
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #2
RE: Władzio Orlikowski w Rzymie
OG: Benito siedzi z nami czy w pokoiku obok z Clarą?
12-07-2011 20:37
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #3
RE: Władzio Orlikowski w Rzymie
OG: jesteś sam na sam z Benito i tłumaczem, ja tak sobie wspomniałem Big Grin
12-08-2011 12:27
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #4
RE: Władzio Orlikowski w Rzymie
OG: tłumacz niepotrzebny bo nauczyłem się włoskiego na studiach Wink

Duce, chciałbym wyrazić podziw dla pańskich stabilnych rządów we Włoszech, które są dzięki panu ostoją faszyzmu w Europie. Polska znalazła się na etapie, na którym formuje ustrój na przyszłe lata. Przeważają opcje nacjonalistyczne. Oczywiście są one uzasadnione zważywszy na to, że będziemy dążyć do odzyskania historycznych regionów takich jak Śląsk i Pomorze. Jednak po odbudowie Polski etnicznej przyjdzie czas na budowę Polski imperialnej zamieszkanej przez różne narodowości. I właśnie tutaj będzie potrzebna reforma państwa w kierunku faszystowskim. Faszystów w Polsce niestety brakuje i z tego powodu jestem zmuszony prosić Waszą Ekscelencję o wsparcie finansowe i logistyczne w celu zbudowania w Polsce silnej organizacji faszystowskiej.
Poza pieniędzmi jakie są aż tak istotne w pomocy włoskiej widziałbym organizowanie wyjazdów dla polskich faszystów do Włoch oraz włoskich kolonii aby mogli zapoznać się bliżej z ustrojem faszystowskim oraz systemem korporacyjnym.

Natomiast jako członek Rady Najwyższej chciałbym poznać zdanie Waszej Ekscelencji w sprawie wojny w Hiszpanii. Nasz rząd z powodów finansowych i militarnych raczej nie jest skłonny udzielić pomocy wojskom generała Franco. Czy mogę wiedzieć jakie są wasze plany, il Duce wobec sprawy hiszpańskiej?
12-09-2011 14:26
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #5
RE: Władzio Orlikowski w Rzymie
Benito Mussolini
My również z uwagą przyglądamy się i kibicujemy postępom faszyzmu w Polsce. To jest dla was jedyna opcja, bo widać wyraźnie, że pański kraj znajduje się na krawędzi. Na ulicach szaleją bandyci, narastają problemy gospodarcze, a ministrowie rządu zachowują się niepoważnie. Potrzebujecie silnego państwa i wodza, by odbudować chwałę dawnej Rzeczypospolitej. Pieniądze oczywiście możemy przesłać.

Co do sprawy hiszpańskiej - planuję wspierać gen. Franco do końca. Zresztą słyszałem niedawno nieoficjalnie, że Rosjanie również zamierzają wyekspediować legion hiszpański w najbliższych miesiącach. Wojna z Kominternem jest obowiązkiem wszystkich cywilizowanych krajów Europy.
12-09-2011 15:31
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #6
RE: Władzio Orlikowski w Rzymie
Myślę, że po stworzeniu i wyszkoleniu grup faszystowskich w moim kraju, Polacy będą mogli również wziąć udział w walce u boku generała Franco.
Co do wsparcia mojej inicjatywy rozumiem, że pieniądze będą co jakiś czas przesyłane a członkowie faszystowskiej organizacji mogą liczyć na wyjazdy do Włoch w celu praktycznego zapoznawania się z istotą faszyzmu.
Dziękuję za przyjęcie Duce.

OG: to chyba wszystko, głównie chodziło mi o pieniądze oraz możliwość szkolenia faszystów polskich we Włoszech. Jeśli to koniec to pozwolisz, że zrobię odpowiedni event Smile
12-09-2011 19:49
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #7
RE: Władzio Orlikowski w Rzymie
Benito Mussolini
Mam nadzieję, że przy następnym spotkaniu będziemy mogli rozmawiać więcej i owocniej.
OG: OK.
12-09-2011 20:17
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Thread Closed 




User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)