Post Reply 
 
Thread Rating:
Zatwierdzone Projekty Ustaw
Tennenbaum Offline
Member
***

Bogdan Wilczopolski
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Socjaldemokracja
Przynależność: ZRL/Syberia

Posts: 226
Post: #1
Zatwierdzone Projekty Ustaw
[...]
(This post was last modified: 01-21-2012 11:46 by Czerwony.)
12-06-2011 10:52
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tennenbaum Offline
Member
***

Bogdan Wilczopolski
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Socjaldemokracja
Przynależność: ZRL/Syberia

Posts: 226
Post: #2
RE: Projekty Ustaw
Quote:
Projekt ustawy o ochronie konkurencji


Czego ustawa dotyczy? Ustawa reguluje kwestie zapobiegania i zwalczania nieuczciwej konkurencji w działalności gospodarczej oraz nadużywania pozycji dominującej;

Jak wygląda obecna regulacja? Brak jakiejkolwiek regulacji chroniącej konkurencję

Zmiany jakie wprowadza ta ustawa:

- Zakazuje wszelkie porozumienia, których celem lub skutkiem jest wyeliminowanie, ograniczenie lub naruszenie w inny sposób konkurencji na rynku właściwym poprzez:

a) podwyższanie cen lub utrzymywanie ich na poziomie gospodarczo nieuzasadnionym,
b) szkodliwe dla interesów gospodarki narodowej ograniczanie, regulowanie lub kontrolowanie produkcji, zbytu albo warunków wymiany towarów,
c) ograniczanie lub kontrolowanie postępu technicznego albo inwestycji,
d) ograniczanie dostępu do rynku dla podmiotów trzecich,
e) stosowanie w umowach z podmiotami trzecimi nierównych warunków powodujących nierówne warunki konkurencji.

- Zakazuje nadużywania dominującej pozycji na rynku przez jednego lub kilku przedsiębiorców;
- Zakazuje takich działań jak:
a) wprowadzanie w błąd oznaczeń przedsiębiorstwa lub towaru;
b) przekazanie, ujawnienie lub wykorzystanie cudzych informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa;
c) nakłanianie osoby świadczącej na rzecz przedsiębiorcy pracę do niewykonania lub nienależytego wykonania powierzonych jej obowiązków;
d) naśladowanie gotowego produktu;
e) rozpowszechnianie nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd wiadomości o innym przedsiębiorcy albo przedsiębiorstwie;
f) utrudnianie innym przedsiębiorcom dostępu do rynku.

- Zakazuje nieuczciwych reklam, które:
a)są sprzeczne z przepisami prawa, dobrymi obyczajami lub uchybiają godności człowieka, a przede wszystkim pracownika;
b)wprowadzają klienta w błąd, których pod ich wpływem może podjąć decyzję decyzję co do nabycia towaru lub usługi;
c)odwołują się do uczuć klientów przez wywoływanie lęku, wykorzystywanie przesądów lub łatwowierności dzieci;
d)stanowią istotną ingerencję w sferę prywatności klientów;
e)szydzą lub lżą z uznanych prawnie wyznań i związków religijnych, jego dogmatów, wierzeń, obrzędów, albo znieważają Boga;

- Sprawowaniem kontroli nad przestrzeganiem przepisów ustawy przez przedsiębiorców zajmują się Sądy Apelacyjne;

Czas wejścia w życie ustawy: Ustawa wchodzi w życie 2 miesiące od jej uchwalenia

Hm?
12-06-2011 11:38
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #3
RE: Projekty Ustaw
Znaczy wszystkie ustawy mamy wrzucać i dyskutować w jednym temacie? Chujowo.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
12-06-2011 11:49
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tennenbaum Offline
Member
***

Bogdan Wilczopolski
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Socjaldemokracja
Przynależność: ZRL/Syberia

Posts: 226
Post: #4
RE: Projekty Ustaw
Okej to stworzę oddzielny temat do dyskusji dot. ustaw.
12-06-2011 12:03
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #5
RE: Projekty Ustaw
A jakiś powód, dla którego nie mogą być do tego użyte istniejące tematy (sprawy rządowe, posiedzenia)? Wrzucane byłyby tam projekty a tutaj te, które zostały już przedyskutowane i przyjęte.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 12-06-2011 12:05 by Czerwony.)
12-06-2011 12:04
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #6
RE: Projekty Ustaw
Wrzucam tutaj, bo inaczej chyba się nie doczekam wysłania jako projekt rządowy.

Plan Zaruckiego Wrote:
Projekt pakietu ustaw o zabezpieczeniu socjalnym dla najuboższych

Ustawa dotyczy: wprowadzenia minimalnego zabezpieczenia socjalnego i określenia źródeł jego finansowania. Z tego względu formalnie jest to pakiet ustaw i nowelizacji do już istniejących (podatkowej, emerytalnej).

Stan obecny: pobierany jest podatek dochodowy w wysokości 10%. Każdemu po przekroczeniu 67 roku życia wypłacana jest emerytura w wysokości 50 zł miesięcznie.

Wprowadzane zmiany:
- podwyższenie podatku dochodowego do 15%,
- podwyższenie emerytur do 70 zł miesięcznie,
- wprowadzenie kwoty wolnej od podatku w wysokości do 1000 zł rocznego dochodu.
- wprowadzenie zapomogi dla osób o najniższej wartości posiadanego majątku w wysokości 30 zł miesięcznie (ile dokładnie osób zostanie objętych zapomogą określi właściwy minister w drodze rozporządzenia wiedząc, ile ma wolnych środków, więc ten aspekt może zostać og).

Czas wejścia w życie: najlepiej byłoby od nowego roku, ale skoro dopiero się zaczął to od ostatniego dnia miesiąca w którym pakiet zostałby uchwalony.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
12-10-2011 14:14
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ksawer Offline
Posting Freak
*****

Leopold Sakskoburggotski
cynik [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: hetmańskie
Przynależność: Hetmanat

Posts: 948
Post: #7
RE: Projekty Ustaw
Quote:
Projekt ustawy o bezpieczeństwie publicznym i przeciwdziałaniu sabotażom

Ustawa dotyczy: określenia kompetencji Policji, MSW i Wojska Polskiego wobec prowadzenia działalności o charakterze bojówek paramilitarnych, określeniu kategorii i sposobie przeciwdziałania sabotażom.

Stan obecny: brak regulacji.

Wprowadzane zmiany:
- prowadzenie działań, formacji o charakterze paramilitarnym jest zakazane jako sprzeczne z interesem narodowym,
- wszelkie związki zbrojne, związki paramilitarne, tzw. "bojówki", formacje quasi-ochroniarskie oraz inne działające na terenie Rzeczypospolitej, a których listę przygotuje minister ds. wewnętrznych zostają ostatecznie zdelegalizowane.
- wszystkie tego typu formacje i związki które znajdą się na liście Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zostaną poddane procesowi włączenia w skład sił zbrojnych.
- Wódz Naczelny powoła komisje i tryb wchłaniania ich w skład sił zbrojnych, określając kryteria włączenia. Członkowie wyżej wymienionych formacji którzy przejdą tryb ten z oceną "negatywny" zostaną zdemobilizowani.
- prawo do posiadania broni mają wyłącznie przedstawiciele służb mundurowych i żołnierze według zasad określanych przez minister ds. wewnętrznych dla służb i ministra ds. wojskowych dla wojska w trybie spoczynku.
- na założenie agencji ochroniarskich wymagane będzie uzyskanie zgody ministerstwa spraw wewnętrznych po spełnieniu określanych przez resort kryteriów.
- wszelkie prowadzenie działalności o charakterze paramilitarnym, sabotażowym i wywrotowym oraz niezastosowanie się do przepisów niniejszej ustawy jest ścigane jako przestępstwo kryminalne i podlega karze od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.

Czas wejścia w życie: z chwilą ogłoszenia.
01-18-2012 20:54
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #8
RE: Projekty Ustaw
Ksawer: ustawy dawaj do tematu bieżącego (ingame lub offgame, jak wolisz) pod dyskusję. Dopiero jak zostaną uznane przez rząd niech lądują tutaj.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-18-2012 20:56
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ksawer Offline
Posting Freak
*****

Leopold Sakskoburggotski
cynik [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: hetmańskie
Przynależność: Hetmanat

Posts: 948
Post: #9
RE: Projekty Ustaw
Padly tu tak głupie projekty że trudno mi było wierzyć, że zostały one wcześniej uznane (o czystości rasy)
01-18-2012 20:58
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #10
RE: Projekty Ustaw
Nie zostały. Nerkare je wrzucał jak głupi a ja przytomnie nie oponowałem i w końcu nie zdążył zapytać czemu żaden z nich nie trafił do laski marszałkowskiej Big Grin

Poproszę o moda to zrobię tu trochę porządku.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-18-2012 20:59
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: