Nerkare
Święty Cesarz
Stanisław Gromowski
mało znany [2]
Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości
Posts: 1,469
|
RE: Eventy z udziałem Warnowicza
Event do umieszczenia w wydarzeniach politycznych w kraju.
Quote:NARODOWY GŁOS WYZWOLENIA LUDU
Wywiad z Aleksandrem Warnowiczem
Audycja rozpoczyna się od puszczenia Bogurodzicy.
Redaktor:
Witam państwa serdecznie. Nasze radio od dzisiaj nadaje na całą Polskę. Zaczynamy naszą działalność od wywiadu z gościem, którym jest dzisiaj Pan Aleksander Warnowicz, zasłużony działacz polityczny, człowiek wielkiego serca, prawdziwy patriota. Witam serdecznie Panie Ministrze.
Warnowicz:
Witam Panie redaktorze. Witam wszystkich słuchaczy, jestem sercem z Polakami, którzy postanowili powstrzymać reżim Zaruckiego i odnoszą sukcesy. Lud Polski niech się nie poddaje. Mieszkańcy miast i wsi, idźcie zawsze do przodu. Jeśli będą iść na was z bagnetami wy się nie zatrzymujcie. Jeśli będą do was strzelać wy nie cofajcie się. Idźcie do przodu pełni determinacji, a wróg zacznie przed wami uciekać.
Redaktor:
Szanowny Panie Ministrze, chciałbym właśnie, aby odniósł się Pan do sytuacji w Polsce. Protestują chłopi i robotnicy, a do tego dołączają się komuniści. Sytuacja jest trudna, przyzna Pan?
Warnowicz:
Łatwo nie jest w Polsce, to burzliwe czasy ludowych wystąpień i to słusznych. Zobaczcie, że chłopi chcą ziemi, chcą lepszych warunków życia. Robotnicy chcą ochrony socjalnej, większych zarobków, więcej czasu dla bliskich i dla siebie. Reformy rządu Chorążewicza nie poprawiły w niczym sytuacji. Zresztą reformy to złe słowo, to były ustawy, które tak naprawdę nic nie zmieniły. Profesor Antonowski miał projekty ustaw mogących stać się przyczynkiem do prawdziwych zmian, ale one utknęły w rządowych szufladach. Debata na temat poprawy sytuacji socjalnej zaś skończyła się zrzuceniem posła sprawozdawcy ze schodów. Chociaż debata była samozwańcza to stanowiła sygnał, aby rozmawiać. Rząd jednak nie chce rozmawiać na temat polityki socjalnej, albowiem jest nieudolny, a wszelkie konflikty rozwiązuje siłą, narzuca swą wolę, która nie podoba się społeczeństwu.
Redaktor:
Rozumiem, że Pan ma konkretne propozycje reform i zmian?
Warnowicz:
Owszem Panie redaktorze. Ja skłaniam się ku systemowi korporacyjnemu i chcę do tego przekonywać społeczeństwo. Powtarzam przekonywać, a nie narzucać. System ten polega na tym, że pracownicy i pracodawcy mają wspólne cele i wspólnie decydują o kierunku funkcjonowania zakładu pracy. System ten opiera się na dialogu i solidarności, ponadto gospodarka jest podporządkowana interesom społecznym. Nie może być tak, że przedsiębiorca jest zainteresowany zyskiem, a nie dobrem kraju i swoich pracowników. W systemie, który ja proponuję to pracodawca troszczy się o kraj, szanuje pracowników, wypłaca im godziwe wynagrodzenie. Do tego trzeba przekonać społeczeństwo, aby samo zaakceptowało ten system w drodze demokratycznego wyboru.
Redaktor:
Rozumiem, a jeśli społeczeństwo wybierze chociażby komunizm?
Warnowicz:
To będzie zły wybór i skończy się demokracja. Inne ideologie mogą działać w systemie demokratycznym, z woli ludu, zaś komunizm już nie. Jeśli społeczeństwo dopuści do władzy komunistów to oni zlikwidują demokrację i oddadzą nas pod władzę Kominternu, gdzie robotnicy wcale nie mają wolności. Kominternowski system gospodarczy to tak naprawdę oligarchia, która powołuje się na dobro ludu, a wszystko jemu zabiera. Ja tego nie chcę, pragnę realnych reform. Opowiadam się za skróceniem czasu pracy to maksymalnie 9 godzin w ciągu dnia. Praca powinna być trwać tylko 5 dni w tygodniu, zaś płaca minimalna powinna być określona na godnym poziomie, a uchylanie się przez pracodawców o jej wypłacania surowo karane, nawet więzieniem. Ponadto chcę oddłużenia obywateli.
Redaktor:
Oddłużenie? To znaczy, że chce Pan ludziom anulować wszystkie długi?
Warnowicz:
Oczywiście. Ludzie, czy to chłopi, przedsiębiorcy czy robotnicy w Polsce są dzisiaj zadłużeniu u wierzycieli, głównie bankowców. Ja uważam, że ustawą można anulować wszystkie długi tak wobec podmiotów prywatnych jak i wobec państwa. Ludzie wtedy by wyszli na prostą, polepszyły by się ich warunki materialne. Oczywiście oprócz tego chcę uruchomienia świadczeń socjalnych dla najuboższych, no i bezpłatnego dostępu do edukacji oraz służby zdrowia. Odpowiednie ustawy i determinacja mogą doprowadzić do zrealizowania tych postulatów mimo protestu garstki bogaczy i kilku bankowców. Zresztą banki powinno się moim zdaniem znacjonalizować, a kredyty winny służyć rozwojowi gospodarki i wsparciu społeczeństwa. Oprocentowanie w takich bankach nie powinno przekraczać rocznie 5%, a w większości kredytów nie powinno być go wcale.
Redaktor:
Ambitne założenia Panie Ministrze. Mamy nadzieję, że się uda je Panu zrealizować.
Warnowicz:
Wierzę w to, w końcu trzeba wreszcie poprawić sytuację obywateli, zwalczyć bezrobocie przez tworzenie nowych miejsc pracy, co powinno zrobić państwo. Wiele jest do zrobienia i zreformowania w Polsce, ale tylko odważni ludzie mogą to zrobić.
Redaktor:
Odważni jak Pan Ministrze, albo Władysław Orlikowski. Pomodlę się, aby wam się udały te odważne plany. Moim gościem był Pan Minister Aleksander Warnowicz. Do usłyszenia w następnej audycji.
Warnowicz:
Do usłyszenia i dziękuję za zaproszenie. Polacy, nie poddawajcie się.
Leci Boże Coś Polskę...
|
|