Post Reply 
 
Thread Rating:
Depesze i noty dyplomatyczne
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #1
Depesze i noty dyplomatyczne
Od was na zewnątrz.
11-24-2011 15:21
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tennenbaum Offline
Member
***

Bogdan Wilczopolski
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Socjaldemokracja
Przynależność: ZRL/Syberia

Posts: 226
Post: #2
RE: Depesze i noty dyplomatyczne
Quote:
[Image: godlo15.jpg]

Depesza Rządu Rzeczypospolitej Polskiej do Rządu Państwa Rosyjskiego

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej nie uznaje warunków zawartych w umowach wynegocjowanych przez Najwyższego Radcę, Władysława Orlikowskiego. Jednocześnie jesteśmy zainteresowani wznowieniem rozmów dotyczących ewentualnej współpracy ekonomicznej pomiędzy naszymi państwami oraz poruszeniem kwestii udzielenia pomocy frankistom w Hiszpanii.


/--/
Ignacy Chorążewicz
Premier Rzeczypospolitej Polskiej
(This post was last modified: 12-06-2011 10:45 by Tennenbaum.)
12-06-2011 10:45
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #3
RE: Depesze i noty dyplomatyczne
Quote:Depesza polskiego MSZ do Republiki Francuskiej

Nie dziwię się Kominternowi, ale wy Francuzi? Sądziłem, że jesteście silniejszym krajem, a tymczasem kilka słów prawdy o Kominternie powoduje u was nadmiernie emocjonalną reakcję. Bierzcie przykład ze Słowian, którzy są silni i nie panikują z byle powodu takiego jak wykazywanie barbarzyństwa Kominternu. Niech Francja nie pokazuje swojej słabości.

Warnowicz
12-28-2011 13:03
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #4
RE: Depesze i noty dyplomatyczne
MSZ wysłał do wszystkich państw w Europie i do Rosji wykluczając państwa kominternowskie zaproszenie na pogrzeb Romana Dmowskiego.

og: już nie będę się bawił w formułki.
01-03-2012 17:11
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #5
RE: Depesze i noty dyplomatyczne
Nera, weź zobacz tajne rządu -_-'

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-03-2012 17:15
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #6
RE: Depesze i noty dyplomatyczne
Quote:Do Jana Ušanki i Słowacji

Serdecznie gratulujemy Narodowi Słowacji i Janowi Ušance, który stając się przywódcą Słowacji poprowadzi ten kraj na właściwe tory godnie przewodząc swojemu Narodowi. Wyrażamy podziw dla nowego przywódcy Słowacji i liczymy na współpracę. Polska jest przyjacielem Słowacji. Ja osobiście jestem gotów z całego serca wspierać Jana Ušankę w jego dążeniach do budowy silnej Słowacji i liczę, że jego działania zakończą się sukcesem.

Z pozdrowieniami
Warnowicz MSZ Polski
(This post was last modified: 01-03-2012 21:54 by Nerkare.)
01-03-2012 21:54
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #7
RE: Depesze i noty dyplomatyczne
Quote:
[Image: godlo15.jpg]

W odpowiedzi na artykułowany przez stronę rosyjską postulat odbycia konsultacji międzysojuszniczych, rząd Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza do ich przeprowadzenia 4 kwietnia br. w Warszawie. Zgodnie z prawem międzynarodowym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP oczekiwać będzie składu rosyjskiej delegacji.

Jednocześnie rząd polski wyraża nadzieję na zawieszenie wszelkich decyzji sprzecznych z ratyfikowanymi traktatami do czasu zakończenia rozmów.

/--/
Minister Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej,
doc. Bogusław Konar

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-06-2012 18:22
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #8
RE: Depesze i noty dyplomatyczne
Quote:
[Image: godlo15.jpg]

W związku z niesprowokowaną agresją Kominternu na terytorium Królestwa Danii i Królestwa Norwegii, rząd Rzeczpospolitej Polskiej domaga się zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Ligi Narodów.

/--/
Minister Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej,
doc. Bogusław Konar
Wysłane do sekretariatu LN w Genewie.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-24-2012 17:02
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #9
RE: Depesze i noty dyplomatyczne
Quote:
[Image: godlo15.jpg]

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej z oburzeniem przyjmuje doniesienia o działaniach tzw. Rewolucyjnej Gwardii Wyzwolenia na terytorium Polski. Działania te, poczynając od nielegalnego przekroczenia granicy, przez używanie broni bez odpowiednich zezwoleń, po otwartą walkę zbrojną, w sposób kardynalny łamią polskie prawa i wymierzone są w suwerenność Polski.

Jawne wsparcie rosyjskich władz, przy pogwałceniu wszelkich wzajemnych ustaleń, stawia w opinii rządu Rzeczypospolitej Polskiej pod znakiem zapytania dalsze związanie zobowiązaniami Paktu Antykominternowskiego.

/--/
Minister Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej,
doc. Bogusław Konar

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-31-2012 17:36
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: