Post Reply 
 
Thread Rating:
Ministerstwo Spraw Wojskowych
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #1
Ministerstwo Spraw Wojskowych
Ku chwale Ojczyzny!

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
11-24-2011 12:01
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #2
RE: Ministerstwo Spraw Wojskowych
Quote:
Instrukcja nr II/1938/1 dla Wydziału Kontrwywiadowczego Oddziału II Sztabu Generalnego WP
w sprawie ochrony wysokich funkcjonariuszy państwowych

1. Wydział Kontrwywiadowczy przejmuje kompetencje ochrony wysokich funkcjonariuszy państwowych, to znaczy:
a) członków Rady Najwyższej,
b) członków Rady Ministrów,
c) członków Prezydium Sejmu,
d) członków Prezydium Senatu,
e) prezesów Sądu Najwyższego,
f) sędziów Trybunału Stanu.
W wyjątkowych sytuacjach ochrona może zostać rozszerzona na dowolną osobę lub grupę osób, decyzją naczelnika Wydziału Kontrwywiadowczego bądź jego zwierzchnika.

2. Zadania ochrony wysokich funkcjonariuszy państwowych polegają na:
a) sprawowaniu bezpośredniej ochrony fizycznej w miejscach publicznych,
b) sprawowaniu fizycznej ochrony miejsca pracy, miejsc zamieszkania i rodziny wysokiego funkcjonariusza państwowego w miejscach publicznych,
c) zabezpieczaniu miejsc wizyt, środków transportu oraz wykorzystywanej przez te środki infrastruktury.

3. Instrukcja obowiązuje także w czasie wizyt zagranicznych. W przypadku utrudnień w realizowaniu instrukcji należy zabezpieczyć ochranianego funkcjonariusza państwowego i zgłosić fakt utrudnień przełożonym.

4. Funkcjonariusze Wydziału Kontrwywiadowczego realizujący instrukcję podlegają naczelnikowi wydziału.

5. W początkowym okresie realizowania instrukcji zaleca się funkcjonariuszom Wydziału Kontrwywiadowczego przejęcie doświadczeń funkcjonariuszy Policji Państwowej sprawujących wcześniej określone w instrukcji zadania. Przypomina się, że zgodnie z prawem każdy funkcjonariusz służb państwowych w terenie jest zobowiązany bezwzględnie wykonywać rozkazy oficerów Wydziału Kontrwywiadowczego będących na służbie.

zatwierdził
Wiceprezes Rady Ministrów
Minister Spraw Wojskowych
gen. Jan Michał Zarucki

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
12-14-2011 22:08
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #3
RE: Ministerstwo Spraw Wojskowych
Quote:
Rozporządzenie nr V/1938/1 Ministra Spraw Wojskowych
o utworzeniu Korpusów Ochrony Pogranicza

1. Tworzy się Korpusy Ochrony Pogranicza w skład których wchodzą następujące jednostki Wojska Polskiego:

a) I Korpus Ochrony Pogranicza (dowódca: płk dypl. Tadeusz Różycki-Kołodziejczyk)
- Wielkopolska Brygada Kawalerii z Poznania
- 6 Brygada Kawalerii z Płocka
b) II Korpus Ochrony Pogranicza (dowódca: płk dypl. Zdzisław Przyjałkowski)
- 1 Brygada Kawalerii z Kalisza
- 7 Brygada Kawalerii z Częstochowy
c) III Korpus Ochrony Pogranicza (dowódca: ppłk dypl. Tadeusz Puszczyński)
- 3 Samodzielna Brygada Kawalerii z Krakowa
- 15 Dywizja Piechoty Górskiej z Bielska
d) IV Korpus Ochrony Pogranicza (dowódca: płk dypl. Jerzy Płachta-Płachtowicz)
- 4 Samodzielna Brygada Kawalerii ze Stanisławowa
- 10 Karpacka Dywizja Piechoty ze Stanisławowa

2. Do zadań Korpusów Ochrony Pogranicza należą
a) działania bojowe przeciwko nielegalnym związkom zbrojnym działającym nieopodal granic państwowych;
b) zwalczanie nielegalnego przekraczania granic przez agentów i dywersantów Kominternu;
c) zwalczanie przemytu, ze szczególnym uwzględnieniem broni, materiałów wybuchowych, wartościowych przedmiotów i kruszców, w koordynacji ze Strażą Graniczną;
d) wczesne ostrzeganie przed agresją nieprzyjaciela oraz, w przypadku agresji, działania rozpoznawczo-dywersyjne do otrzymania nowych rozkazów.

podpisano:
Wiceprezes Rady Ministrów
Minister Spraw Wojskowych
gen. Jan Michał Zarucki

Załącznik - obszary graniczne pod ochroną poszczególnych Korpusów Ochrony Pogranicza

I KOP - od północnej granicy z Imperium Rosyjskim opodal Działdowa do granicy z Niemiecką Republiką Rad opodal Leszna
II KOP - od granicy z Niemiecką Republiką Rad opodal Leszna do granicy z Niemiecką Republiką Rad opodal Zawiercia.
III KOP - od granicy z Niemiecką Republiką Rad opodal Zawiercia do granicy z Księstwem Słowacji.
IV KOP - cały odcinek granicy z Węgierską Republiką Rad.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-26-2012 14:59
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: