User(s) browsing this forum:
Forums in 'Partie i organizacje'
  Forum Threads Posts Last Post
Forum Contains New Posts Socjal-Demokratyczna i Ludowa Partia Polski
SDLPP to działająca od 1884 r. partia gromadząca działaczy radykalnych i rewolucyjnych, począwszy od ludowców, przez socjaldemokratów, po komunistów. Po rewolucji SDLPP zdobyło dominującą rolę w Związku Rad Ludowych. Głównym organem władzy jest Komitet Centralny.
Najważniejsi działacze: I. Daszyński, W. Lenin, R. Luksemburg, J. Piłsudski, J. Stapiński, Ł. Sobieski, E. Reichmann
Moderated By: , bodek, Dalewin
Sub Forums: Forum Contains New PostsTajne SDLPP
33 867 Sprawy beyoncé
09-11-2011 16:43
by Czerwony
Forum Contains New Posts Kongres Demokratów Rzeczypospolitej
Porozumienie TD i TR-ChD - dwóch partii, które powstały po rozpadzie Towarzystwa Republikańskiego Polskiego na początku 1924 r. Po paru miesiącach przywódcy ugrupowań doszli do porozumienia w sprawie nowych zasad współpracy. KDR domaga się powołania liberalnej republiki demokratycznej, współpracując z socjalistami w budowie Związku Rad Ludowych.
Sub Forums: Forum Contains New PostsTowarzystwo Republikańskie - Chrześcijańska Demokracja, Forum Contains New PostsTowarzystwo Demokratyczne, Forum Contains New PostsTajne KDR
35 763 Polityka
08-30-2011 13:46
by Czerwony
Forum Contains New Posts Stronnictwo Reformistyczne
Powstała w 1924 r. partia postulująca sojusz burżuazji i szlachty pod hasłami monarchii parlamentarnej, demokracji, federalizmu i wolnego rynku. SR wywodzi się z tzw. "pilawczyków", którzy na sejmie elekcyjnym postulowali wybór na króla Feliksa Pilawy. Po upadku RTN uległa faktycznemu podziałowi na kilka regionalnych ugrupowań, z których największe jest syberyjskie Stronnictwo Książęce.
Najważniejsi działacze: K. Lipski, F. Lisowski, W. Pleszke (wszyscy WKS), G. Lwow (Ochudczyzna), M. Łosiewicz (Hetmanat).
Moderated By: AmaD
Sub Forums: Forum Contains New PostsTajne reformistów
11 197 Działalność reformistów
09-02-2011 15:52
by AmaD
Forum Contains New Posts Obóz Narodowo-Rewolucyjny "Falanga"
Partia określająca się jako "narodowo-rewolucyjna", powstała na skutek rozłamu w SDLPP dokonanego w 1924 r. przez J. Wieruszowskiego, pierwszego wodza ONR otrutego przez komunistów. Obecnie jego następcą jest Robert Rogowski, jednocześnie przywódca Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej.
Moderated By: Darne
Sub Forums: Forum Contains New PostsTajne ONR-F
16 368 Propozycje artykułów, pla...
08-21-2011 09:54
by Darne
Forum Contains New Posts Organizacje 10 72 Rozmowy wewnętrzne
08-22-2011 07:24
by Ogar