Post Reply 
 
Thread Rating:
Nauka, kultura, życie codzienne
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #1
Nauka, kultura, życie codzienne
jw.
11-20-2011 19:04
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #2
RE: Nauka, kultura, życie codzienne
[Image: gapol_winieta.png]

Quote:
Rząd i opozycja opracowują nowe prawo prasowe

Wzrost liczby nielegalnych wydawnictw oraz powtarzające się w nich kłamstwa skłoniły różne środowiska do współpracy. W Ministerstwie Propagandy, Kultury i Oświecenia Publicznego rozpoczęły się konsultacje mające na celu wyłonienie skutecznego rozwiązania mającego przeciwdziałać tym procederom. Uczestniczą w nich minister Egon Radomski i wicepremier gen. Jan Michał Zarucki oraz przedstawiciele Chrześcijańskiego Stronnictwa Pracy którego wiceprzewodniczący, prof. Augustyn Breslauer, który niedawno padł ofiarą oszczerczych publikacji w jednej z nielegalnych gazet. Razem mają nadzieję uzgodnić satysfakcjonujące przepisy, które następnie zostaną złożone do Sejmu.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-19-2012 22:59
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #3
RE: Nauka, kultura, życie codzienne
[Image: gapol_winieta.png]

Quote:
Obnażamy kłamstwa zdrajców z Lublina

Gadzinówki lubelskich marionetek pisały o rzekomej śmierci gen. Zaruckiego w rzekomej zasadzce, jaką zbuntowani żołnierze mieliby nań urządzić w Wielkopolsce. Oczywiście znane są cześć i miłość, jakie żołnierze żywią do generała mężnie broniącego wolności Ojczyzny przed Rosjanami, komunistami i zdrajcami wewnątrz, szczególnie po niedawnych sukcesach pod Lwowem. Żurnalistom na pasku Rosjan życzymy, by następnym razem postarali się lepiej, osobliwie pisząc o miejscu pobytu generała. Wiadomym wszak jest powszechnie po lewej stronie Wisły jak i w Galicji, że generał Zarucki nie opuszcza Warszawy, osobiście dowodząc obroną Stolicy. W dniu wczorajszym generał Zarucki osobiście wręczył pod Radzyminem krzyż Virtuti Militari porzucznikowi Andrzejowi Szymańskiemu, który otrzymawszy postrzał w rękę nie opuścił szeregu i brocząc krwią utrzymał front wraz z resztą swojej kompanii.

[Image: 1eb6nge1.png]

O zdarzeniu tem szeroko informowały przedwczoraj stołeczne gazety i radjo, zatem zdjęcie nie mogło być wykonane przed rzekomym wyjazdem generała na "inspekcję" do Wielkopolski. Widać nań, że prawdziwe są opowieści, jakoby generał już w czasie odbijania Sztabu Generalnego z rąk faszystowskich zdrajców nie znajdował nawet czasu by się ogolić.

og: najbardziej to wręczanie virtuti podpasowało mi pod "życie codzienne" ale Szmer może przeniesie jak przyjdzie. Swoją drogą artykuł ciekawie koresponduje z poprzednim w tym temacie Big Grin

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
02-12-2012 14:25
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #4
RE: Nauka, kultura, życie codzienne
Quote:
[Image: fullscreen252520capture.jpg]

Upiór straszy w południowej Afryce

[Image: 135462.1.jpg]

Etnograf z Wielkiej Byrtanii Richard Humphrey donosi, że dwa tygodnie temu w zuluskich wioskach w południowej Afryce zapanował strach przed demonem, który powrócił z martwych jako upiór, aby gnębić tamtejszą ludność, siać pomór wśród bydła i choroby wśród ludzi. Według Zulusów demon ten to inkarnacja człowieka, który w 1913 roku gnębił tamtejszą ludność zmuszając ich do pracy w kopalni diamentów, a po śmierci powrócił, aby siać strach. Zulusi nazwali tego demona "Warno". Obecnie odprawiają modły i specjalne rytuały, aby go przepędzić. Ten upiór ma przypominać rozkładające się zwłoki, jest silny, obrzydliwy i bezlitosny. Zulusi boją się, że jeśli go nie przepędzą to powróci do kopalni diamentów, której był nadzorcą i zmusi ich do pracy, albo zamieni w żywe trupy, które będą niewolniczo pracować wydobywając szlachetne kamienie. Zdaniem Humphreya to mit, który się pojawił wśród Zulusów jako jeden z wielu. Czasem ich szamani wymyślają takie rzeczy, aby plemię było bardziej zjednoczone i porzucało konflikty w obliczu wspólnego zagrożenia. Ja żadnego upiora nie widziałem. - powiedział etnograf. Są jednak ludzie i to nie tylko Zulusi, którzy twierdzą, że w nocy widywali upiora. Część z nich co trzeba przyznać to nadużywa alkoholu. Nie ma podstaw, aby podważać słowa etnografa w sprawie upiora, brak wiarygodnych świadków wskazuje, że to jednak mit.
02-13-2012 13:21
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: