Post Reply 
 
Thread Rating:
Sejm PRL
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #1
Sejm PRL
Podział na frakcje:
Stan "na dzisiaj". To, że ktoś jest w betonie nie znaczy, że potem nie przeszedł do np. puławian.
Quote:(14) natolińczycy - nie trzeba tłumaczyć.
(17) inteligencja - frakcja komunistycznych teoretyków pokroju Szymborskiego i podobnych.
(23) beton - wierni ideom dyktatury proletariatu przyboczni tow. Bieruta. Wielu przysłano z Moskwy, w tej grupie są m.in. radzieccy oficerowie LWP. Historycznie część skupiona wokół Kazimierza Mijala utworzyła potem KPP.
(31) oportuniści - partyjni aparatczycy którzy zawsze umieją wyczuć, skąd wiatr wieje. W tej grupie są m.in. Cyrankiewicz i Ochab.
(33) puławianie - nie trzeba tłumaczyć.
(50) neutralni - społecznicy, stachanowcy, ludzie sztuki i działacze z regionu. Wybrani bo byli znani. Niezaangażowani w walki koterii, interesuje ich głównie własne poletko.
(180) reszta - szara partyjna masa, ludzie o których nic nie znalazłem. Można zachować jako frakcję GM-a i/lub rozbić na pozostałe (np. natolińczycy mieli właśnie poparcie w anonimowych dołach a mniej znanych nazwisk)

Imienna lista posłów:
http://wklej.org/hash/7dfd91a001b/

Koncepcja działania:
Sejm PRL działa jako przedłużenie woli Partii. Toteż wszelkie decyzje zapadają w jej ramach, a rolą Sejmu jest wyłącznie ich przyklepanie. W Sejmie nie odbywają się debaty, miejsce na nie jest wewnątrz Partii. Przy głosowaniach wszyscy opowiadają się za rozwiązaniem, jakie przyjęła Partia - dotyczy to całego Frontu Narodowego, aby pokazać, że wszyscy stoją za władzą ludową. Oprócz bycia maszynką do głosowania i testem na lojalność, Sejm służyłby także do wygłaszania laudacji i przyjmowania uchwał okolicznościowych.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
10-16-2011 12:00
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: