Post Reply 
 
Thread Rating:
Teczka nr. 001/04/53
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #1
Teczka nr. 001/04/53
Kryptonim: Szczur
Imię i nazwisko TW: Julian Piasecki
Opis: Informacje od tajnego współpracownika z jednej z partii satelickich PZPR. Informacje traktować jako wskazówki do ew. naszych działań niż jakieś pewniaki. Występuje prawdopodobieństwo sprzedawania lewych informacji jednak jest ono minimalne.
Status: Kontakt nawiązany, współpraca kontynuowana.
Errata do teczki: Wszelkie informacje są przekazywane przez TW "Szczura" a redagowane są przez gen. bryg. Mikołaja Czapskiego.

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
(This post was last modified: 10-12-2011 21:29 by Zgredźmin.)
10-12-2011 14:43
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #2
RE: Teczka nr. 001/04/53
Notatka: 001/001/04/53

"[wycięte] chciałoby porozumieć się z władzami emigracyjnymi."

Odpowiedź:

"Władze Rzeczypospolitej są zainteresowane ofertą, pytanie brzmi na jakich zasadach i jak ma wyglądać nasz kontakt. Jakie cele chce osiągnąć [wycięte] i jakie ma środki do realizacji tych celów."

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
10-12-2011 14:44
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #3
RE: Teczka nr. 001/04/53
Notatka: 002/001/04/53

"Zasada jest prosta - po demokratyzacji działacze [wycięte] współpracujący z rządem emigracyjnym, będę mogli kontynuować swoją działalność polityczną i nie natkną się przy tym na żadne przeszkody natury swego post-sowieckiego pochodzenia. Co do współpracy, to jak na razie pozostaje Nam przesyłanie informacji, na dzień dzisiejszy mogę przekazać, że trwają rozmowy nad wielkim zjazdem dygnitarzy z całego bloku wschodniego do Warszawy. Myślę, że tą sytuacje można wykorzystać, jak - pewnie się domyślacie, a My nie mamy zamiaru Wam w tym przeszkodzić, ba nawet pomożemy."

Odpowiedź:

"Co się dzieje u Czerwonych?"

Notatka: 003/001/04/53

"Generalnie stagnacja, [...]. Jak będą jakieś nowe wieści to powiadomię."

Notatka: 004/001/04/53

"Tow. Matecznik na plenum FN ,,Towarzysze! Obywatele!
Po śmierci towarzysza Stalina nie możemy stać z założonymi rękami. Bezwzględnie musimy wrócić do pracy nad budową społeczeństwa socjalistycznego i pracować z jeszcze większą energią. Musimy naszą pracą upamiętnić imię Wielkiego Stalina.
Ze swojej strony proponuję, byśmy w kolejnej modyfikacji do planu sześcioletniego 1949-55 zrezygnowali z pewnych inwestycji w przemysł ciężki, a w zamian podjęli stalinowskie inicjatywy poprawy codziennego bytu obywateli:
-Stalinowski Program Unowocześniania Wsi (SPUW), w ramach którego zainwestujemy w produkcję nowoczesnego sprzętu rolniczego;
-Stalinowski Program Unowocześniania Gospodarstwa Domowego (SPUGD), w ramach którego będziemy zakupować ze Związku Radzieckiego najnowocześniejsze urządzenia, takie jak chłodziarki i pralki.
Odpowiednie towary będziemy oznaczać jakimś chwytliwym hasłem, np. "POLSKA LUDOWA NOWOCZESNA STALINOWSKA".
Co uważacie, towarzysze i obywatele? Uważam dyskusję za otwartą. " "

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
10-12-2011 14:48
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)