Post Reply 
 
Thread Rating:
Biuro Informacji PZPR
kopia Szmera Offline
ex-Duch Dziejów
***

Wiesław Matecznik


Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: stalinizm
Przynależność: PZPR

Posts: 108
Post: #1
Biuro Informacji PZPR
Noż... murwa, towarzysze!
Co to ma być za rozbieżność zdań ws. wydarzeń poznańskich? Co najmniej trzech różnych wersji może się dowiedzieć obywatel z prasy i radia. W głowie mu się miesza. A Wolna Europa szczeka. Czają się sabotażyści i agenci Zachodu!
Żądam, by:
1. Odtąd oficjalnie obowiązujące stanowiska Partii ws. bieżących były ustalane raz i centralnie. Proponuję, by zajmował się tym tow. Szymborski.
2. Odkręcić ten wielogłos ws. Poznania! Konieczne jest wyraźny, jednoznaczny i oficjalny komunikat w radio co do tamtejszych wydarzeń. Sugeruję ogłosić, że zamieszki były, ale nieduże i sprowokowane przez agentów CIA, którzy w dodatku rozpuszczali wśród robotników bzdurne plotki i wrogą propagandę. Co więcej, w szeregach robotników znaleźli się uzbrojeni chuligani przysłani przez rząd londyński, bo tam jest taka bieda, że dzieci emigrantów muszą się takich rzeczy chwytać Tongue Ogólne przesłanie będzie takie, że sytuacja jest pod kontrolą, Partia z proletariatem, proletariat z Partią i nie damy się wrogowi. Hm?
3. Nie podoba mi się to, jak się zachowuje tow. Grabowicz. Tak na razie tylko mówię... Partia ma was na oku, towarzyszu. Doceniamy oczywiście wasze zaangażowanie w tłumienie tamtych wystąpień, ale... zastanówcie się czasem, zamiast coś powiecie albo nie powiecie ku uciesze reakcji...

Szmer - Ojciec Założyciel, Sędzia i Producent Antemurale, obecnie zstąpiwszy na ziemię pogrywa sobie w Ante 3N.

Wiesław Matecznik (PZPR) - towarzysz sekretarz stalinista niezatapialny.

[Image: Scofd.png]
(This post was last modified: 10-11-2011 18:50 by kopia Szmera.)
10-11-2011 18:49
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
bodek Offline
kill for love
*****

Hsueh-ji Jasieński-Ye
chińska kariera [5]

Protegowany: Maria Eliza Poniatowska
Protegowany (2):
Poglądy: suprematyzm radziecki
Przynależność:

Posts: 1,298
Post: #2
RE: Biuro Informacji PZPR
Quote:2. Odkręcić ten wielogłos ws. Poznania! Konieczne jest wyraźny, jednoznaczny i oficjalny komunikat w radio co do tamtejszych wydarzeń. Sugeruję ogłosić, że zamieszki były, ale nieduże i sprowokowane przez agentów CIA, którzy w dodatku rozpuszczali wśród robotników bzdurne plotki i wrogą propagandę. Co więcej, w szeregach robotników znaleźli się uzbrojeni chuligani przysłani przez rząd londyński, bo tam jest taka bieda, że dzieci emigrantów muszą się takich rzeczy chwytać Ogólne przesłanie będzie takie, że sytuacja jest pod kontrolą, Partia z proletariatem, proletariat z Partią i nie damy się wrogowi. Hm?

potrzebna jest zmasowana akcja artykułowa, żeby odkręcić, co zakręciliśmy. napiszę ich do każdej gazety i może jeszcze coś krótkiego do prawdy Wink
10-11-2011 18:52
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
kopia Szmera Offline
ex-Duch Dziejów
***

Wiesław Matecznik


Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: stalinizm
Przynależność: PZPR

Posts: 108
Post: #3
RE: Biuro Informacji PZPR
Ale myślę, że PR powinno pójść przemówienie np. premiera albo moje. Jeżeli tow. chce napisać tekst tego przemówienia, to nikt mu nie broni Tongue Chodzi o "widoczny znak" Tongue , że partia jest razem i najwyższe czynniki podają jedyną słuszną wersję prawdy.

Szmer - Ojciec Założyciel, Sędzia i Producent Antemurale, obecnie zstąpiwszy na ziemię pogrywa sobie w Ante 3N.

Wiesław Matecznik (PZPR) - towarzysz sekretarz stalinista niezatapialny.

[Image: Scofd.png]
10-11-2011 18:55
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
bodek Offline
kill for love
*****

Hsueh-ji Jasieński-Ye
chińska kariera [5]

Protegowany: Maria Eliza Poniatowska
Protegowany (2):
Poglądy: suprematyzm radziecki
Przynależność:

Posts: 1,298
Post: #4
RE: Biuro Informacji PZPR
Quote:Ale myślę, że PR powinno pójść przemówienie np. premiera albo moje. Jeżeli tow. chce napisać tekst tego przemówienia, to nikt mu nie broni Tongue

nawet chciałem to zaproponować Tongue spokcio.
10-11-2011 19:00
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #5
RE: Biuro Informacji PZPR
Nic nie pisałem o tym kto dokładnie robił te zamieszki. Przyszło zadanie to zrobiłem zgodnie z tym jaka była linia Partii irl.

Co takiego wam się nie podoba, towarzyszu Matecznik? Oskarżanie mnie o sprzyjanie reakcji to potwarz na jaką oficer Ludowego Wojska Polskiego nie może sobie pozwolić. To ja radzę uważać wam na to, co mówicie.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
10-11-2011 19:01
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
kopia Szmera Offline
ex-Duch Dziejów
***

Wiesław Matecznik


Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: stalinizm
Przynależność: PZPR

Posts: 108
Post: #6
RE: Biuro Informacji PZPR
Chodziło mi to, towarzyszu, że pewne wasze posunięcia można interpretować... dwojako. Oczywiście wierzę w wasze proletariackie poglądy i niewzruszenie słuszną postawę. Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że czasami brak wam politycznego wyrobienia i dobrze byłoby kierować się radami towarzyszy bardziej doświadczonych w tego typu skomplikowanych kwestiach...

Szmer - Ojciec Założyciel, Sędzia i Producent Antemurale, obecnie zstąpiwszy na ziemię pogrywa sobie w Ante 3N.

Wiesław Matecznik (PZPR) - towarzysz sekretarz stalinista niezatapialny.

[Image: Scofd.png]
10-11-2011 19:04
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
bodek Offline
kill for love
*****

Hsueh-ji Jasieński-Ye
chińska kariera [5]

Protegowany: Maria Eliza Poniatowska
Protegowany (2):
Poglądy: suprematyzm radziecki
Przynależność:

Posts: 1,298
Post: #7
RE: Biuro Informacji PZPR
Proponuję siebie na prezesa PAP. Założymy Biuletyn PAP w którym będę dawał po konsultacjach krótkie komunikaty, precyzyjnie wykazujące nasze stanowisko na dane sprawy. Szmer wyraża aprobatę.
(This post was last modified: 10-11-2011 19:04 by bodek.)
10-11-2011 19:04
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #8
RE: Biuro Informacji PZPR
Za.

Pragnę też zauważyć że propozycja stanowiska ws. Poznania nijak nie zaprzecza temu, co opublikował "Żołnierz Wolności" Big Grin Po prostu po śledztwie, przesłuchaniach etc. okazuje się, kto dokładnie siał ferment i kłamstwem podburzał klasę robotniczą.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
10-11-2011 19:08
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Wisznu Offline
Pierwsza Dama
*****

szpilki
mało znana [2]

Protegowany: kozaczek
Protegowany (2): baletka
Poglądy: estetyczne
Przynależność: WOMAN

Posts: 858
Post: #9
RE: Biuro Informacji PZPR
Szkoda, że w ogóle ludzie spoza Poznania wiedzą o tym wydarzeniu. Dobra propaganda, to taka w której nie masz pojęcia o istnieniu jakichkolwiek informacji mogących ją podważyć.
10-12-2011 20:03
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: