Post Reply 
 
Thread Rating:
Stanisław Kat [PZPR]
wulf Offline
Elementum meum Libertas
*****

Isa Achmatowicz
różnie pamiętany [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: słuszne
Przynależność: Sieradz

Posts: 1,483
Post: #1
Stanisław Kat [PZPR]
OD Wisznu:
Wisznu Wrote:
Quote:Tajne informacje: Stanisław Kat był agentem bolszewików od 1915 roku. Informował siatki komunistyczne o działaniach Kościoła Katolickiego i później o nastrojach w armii. W czasie wojny radziecko-fińskiej wykonywał tajne egzekucje oficerów na polecenie służb. Gorliwie wykonywał czystki za co zawsze był chwalony, awans w 1944 miał bezpośredni związek z nigdy nieukrywanej niechęci do marszałka Michaiła Tuchaczewskiego, oraz zeznawaniem w jego procesie i w procesach różnych zwolenników jego „trockistowskiej linii”. W czasie II wojny światowej zgwałcił kilka członkiń 1 Samodzielnego Batalionu Kobiecego im. Emilii Plater. O 1947 roku agent GRU.

Pytania:
1. Moi znajomi z Armii Czerwonej również tej w kraju mogliby wskazać mi, która frakcja w ZSRR ma największe poparcie w wojsku?
2. GRU obecnie najbardziej związane jest z jaką frakcją?
3. Wydaje mi się, że poza Tow. Chruszczowem mamy raczej grupy dość zachowawcze, czy w takiej sytuacji podwójna lojalność (taka antychruszczowska) jest możliwa?
4. Na ile moi żołnierze są mi oddani?

Isa Achmatowicz - الحمد لله ربّ العالمين
10-04-2011 11:32
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: