Post Reply 
 
Thread Rating:
Dyplomacja
wulf Offline
Elementum meum Libertas
*****

Isa Achmatowicz
różnie pamiętany [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: słuszne
Przynależność: Sieradz

Posts: 1,483
Post: #1
Dyplomacja
Tjord - co oferowałoby EUA za to, że Kazimierz się zrzeknie praw do polesia i uzna, że te ziemie się winny należeć EUA? W sensie co mi są w stanie dać.

Podobnie - co by dała Japonia i inne kraje? Kazio się zrzeka, wspiera ich... no ale wiadomo, że nie za friko Big Grin

Isa Achmatowicz - الحمد لله ربّ العالمين
09-09-2011 11:04
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tjord Offline
The Litwin
*****

Ferdynand van der Linde
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 737
Post: #2
RE: Dyplomacja
EUA - dużo piniędzy. Z 10 miliardów.

Inne kraje NP samym w sobie zainteresowane nie są. Japonię interesują tylko bazy

/人◕ ‿‿ ◕人\
09-09-2011 11:06
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
wulf Offline
Elementum meum Libertas
*****

Isa Achmatowicz
różnie pamiętany [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: słuszne
Przynależność: Sieradz

Posts: 1,483
Post: #3
RE: Dyplomacja
A poza kasą co EUA oferuje? Bo sorry, ale kasa, bez jakiegokolwiek wsparcia chociażby dla WKS czy roszczeń restauracyjnych... nic nie znaczy i nic nie daje. A ja im daję w zasadzie wolną rękę w tym kraju i pozwalam przyłączyć naprawdę bogate tereny. No chyba, że gotowi byliby uznać, że w Nowym Polesiu rządzi Kazimierz V, jako władca w trwałym sojuszu i wieczystym z EUA - byłbym po prostu takim swoistym "gubernatorem" tego terytorium, ale działałbym wspólnie z EUA, jednym frontem.

Isa Achmatowicz - الحمد لله ربّ العالمين
09-09-2011 11:11
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tjord Offline
The Litwin
*****

Ferdynand van der Linde
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 737
Post: #4
RE: Dyplomacja
Ja trochę nie bardzo rozumiem cię, Wulf w tym momencie


1. EUA rozmawia tutaj z Kaziem jako suwerenem NP, a nie z Syberią. Syberii nic nie oferują, bo ona w zamian nie ma im nic do zaoferowania
2. 10 Miliardów to prawie 2x roczny budżet Syberii. To niesamowita góra pieniędzy, którą Kazio może wykorzystać do czego tam chce - wspomożenia Longszampsa, zrobienia sobie prywatnej armii celem restauracji, przekupienia kogoś, itp. Wolna ręka.

Opcja "Kazio jako gubernator" jest nie do zaakceptowania dla LeW, który chce te tereny inkorporować.


I nie żartuj z tymi "bogatymi" terenami, w razie dołączenia byłby to najbiedniejszy stan EUA Smile

/人◕ ‿‿ ◕人\
09-09-2011 12:30
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
wulf Offline
Elementum meum Libertas
*****

Isa Achmatowicz
różnie pamiętany [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: słuszne
Przynależność: Sieradz

Posts: 1,483
Post: #5
RE: Dyplomacja
Quote:Opcja "Kazio jako gubernator" jest nie do zaakceptowania dla LeW, który chce te tereny inkorporować.
Ale przecież ja chcę im właśnie dać inkorporację na talerzu, z tym warunkiem, że w ich imieniu władać będę ja Big Grin Czyli właśnie walnąłeś argumentem z cyklu "nie bo nie" Big Grin

Isa Achmatowicz - الحمد لله ربّ العالمين
09-09-2011 12:37
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #6
RE: Dyplomacja
wulf: napiszę to raz.

Przestań sobie interpretować wszystko tak, że jak tobie się coś ma udać to jest ok i logiczne, ale jak nie to tylko dlatego że GM tak chce, bo wszystkie okoliczności przemawiają za tobą. Co sobie myślisz na ten temat mnie nie obchodzi, ale jak twojego i AmaDa przekonania o nieomylności nie da się wyleczyć to przynajmniej przestań nim wkurwiać. Mamy lepsze rzeczy do roboty niż przekonywanie was przez 3 strony za każdym razem.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
09-09-2011 12:42
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
wulf Offline
Elementum meum Libertas
*****

Isa Achmatowicz
różnie pamiętany [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: słuszne
Przynależność: Sieradz

Posts: 1,483
Post: #7
RE: Dyplomacja
Się nie podoba - zrezygnuj Big Grin Albo zacznij myśleć Big Grin

Isa Achmatowicz - الحمد لله ربّ العالمين
09-09-2011 12:43
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #8
RE: Dyplomacja
Mi to wisi, ja po prostu kolejne roszczenia - wysuwane przy KAŻDEJ decyzji GM-ów - zaczynam olewać.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
09-09-2011 12:46
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
wulf Offline
Elementum meum Libertas
*****

Isa Achmatowicz
różnie pamiętany [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: słuszne
Przynależność: Sieradz

Posts: 1,483
Post: #9
RE: Dyplomacja
A czy ja tu z Tobą rozmawiam? Idź sobie do swojej piaskownicy i najlepiej daj sondaż, w którym okaże się, że wpływy TD w WKS dalej rosną Big Grin

Isa Achmatowicz - الحمد لله ربّ العالمين
09-09-2011 12:47
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #10
RE: Dyplomacja
Się nie podoba - zrezygnuj. Albo zacznij myśleć.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
09-09-2011 12:54
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: