Dalewin
Anas platyrhynchos
Igor Niszony
mało znany [2]
Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:
Posts: 1,690
|
Prawo
Quote:Dekret o Państwowej Komisji Wyborczej oraz funkcjonowaniu Partii Politycznych.
zawierający określenia odnoszące się do organizacji wyborów, głosowania,oraz zakładania, zgłaszania i funkcjonowania partii politycznych
Rozdział I
O Państwowej Komisji Wyborczej
Art.1
Powołuje się do życia Państwową Komisję Wyborczą odpowiedzialną za organizację i przeprowadzanie wyborów do Sejmu oraz Rad Ludowych. Państwowa komisja wyborcza funkcjonuje jako organ tylko na czas wyborów tj. od ogłoszenia terminu wyborów przez Radę Państwa do czasu podliczenia głosów i wydania ostatecznego oświadczenia o wynikach.
Art.2
Państwowa Komisja Wyborcza składa się z:
1)Sędziów Sądu Najwyższego
2)Członków Rady Państwa
3)Sekretarzy powoływanych przez Radę Państwa
Art.3
Obowiązkami sędziów sądu najwyższego oraz członków Rady Państwa jest kontrola nad prawnym przebiegiem wyborów, zaś sekretarzy obowiązkiem jest organizacja okręgów wyborczych, organizacja społeczeństwa w zakresie liczenia głosów oraz zapewniania miejsc głosowań, kart do głosowań oraz odpowiedniego oznakowania miejsc głosowań.
Art.4
Państwowa Komisja Wyborcza podlicza głosy otrzymując informację z okręgów wyborczych, następnie podaje je do publicznej wiadomości.
1) Liczbę oraz zasięg okręgów wyborczych ustala Rada Państwa i podaje nie później niż w 7 dni od ogłoszenia wyborów.
2) Okręgi wyborcze w pierwszym głosowaniu od czasu powołania Związku Rad Ludowych, ustalane są jako wzór dla kolejnych, i nie powinny być zmieniane, z wyjątkiem reform administracyjnych które takowe zmiany wymogą.
3) Każdy okręg wyborczy powinien posiadać w swym zasięgu co najmniej 350 000 obywateli (włączając w to dzieci), przypadających na jednego posła.
Art. 5
Państwowa Komisja Wyborcza karty głosowań opiera na zgłoszonych do niej listach wyborczych.
1)Listy wyborcze zgłaszają partie oraz organizacje społeczne
2)Listy wyborcze zgłoszone muszą być nie później niż na 3 tygodnie przed rozpoczęciem wyborów.
3)Do list wyborczych nie mogą zgłaszać się osoby nie posiadające obywatelstwa Polskiego.
Rozdział II
O Partiach Politycznych
Art. 6
Organizacjami skupiającymi obywateli w ramach ruchów ideowych są partie polityczne. Partie polityczne nie wymagają oficjalnej rejestracji w sądzie, jednak ich finanse oraz organizacja podlegają Najwyższej Izbie Kontroli która dba nad wykonywaniem ich działalności zgodnie z obowiązującym prawem.
Art. 7
Każda partia polityczna Związku Rad Ludowych powinna swoją działalnością nie godzić w robotnika i chłopa, zaś nawoływanie do nienawiści rasowej,społecznej, bądź inne występki przeciwko porządkowi publicznemu i społecznemu będą osądzane przez odpowiednie sądy.
Art. 8
Partie polityczne Związku Rad Ludowych zobowiązane są do posiadania regulaminu który określać będzie ich system funkcjonowania, sposób wydatkowania funduszy oraz założenia ideowe we wstępie. Regulamin ten jest podstawą przy kontroli Najwyższej Izby Kontroli. Regulamin musi być zatwierdzony przez przewodniczących partii bądź osoby odpowiadające swoją osobą za funkcjonowanie organizacji.
Art.9
Partia polityczna w czasie wyborów do sejmu powinna określić osobę przewodniczącego. Osoba przewodniczącego w razie wygrania wyborów przez partię którą reprezentuje, wchodzi w skład Rady Państwa i funkcjonuje w niej do czasu wyborów następnego sejmu.
Art.10
Przepisy dekretu dot. Rozdziału I wchodzą w życie od momentu ogłoszenia wyborówr, zaś przepisy rozdziału II wchodzą w życie w 2 tygodnie od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.
[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com
Zapraszam do kontaktu
|
|
08-23-2011 11:29 |
|
Dalewin
Anas platyrhynchos
Igor Niszony
mało znany [2]
Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:
Posts: 1,690
|
RE: Prawo
Quote:Dekret o Warunkach Pracy w Gospodarce Wojennej.
Zawierający opis postępowania z chłopami w warunkach wojny oraz konsolidacji siły roboczej na potrzeby wojny.
Art.1
Komisariat ds. Rolnictwa wraz z osobą Komisarza Ludowego ds. Rolnictwa, zobowiązuje się do organizowania warunków pracy chłopów w warunkach wojny.
Art.2
Gospodarka rolna w warunkach wojny opierać się musi na założeniach konsolidacji siły roboczej oraz usytuowaniu jej w miejscach najbardziej wydajnych dla pracy, a także z charakteru obronności-bezpiecznej.
Art.3
Komisarz ds. Rolnictwa określa w rozporządzeniach Komisariatu, tereny o najlepszych walorach rolnych, dających najlepszy (najobfitszy) plon, przy jak najmniejszym nakładzie osobowym pracy.
Art.4
Na podstawie Art. 3, ludność chłopską z terenów o mniejszych walorach rolnych, mobilizuje się i przemieszcza na tereny określone w Art. 3, organizując dla nich miejsce dla noclegu, sanitariat, oraz narzędzia pracy jeżeli takowych nie posiadają.
Art. 5
Migracja siły roboczej jest tymczasowa, wyraźnie na potrzeby chwili (w tym wypadku trwającej wojny), zaś po zakończeniu działań wojennych lub gdy obszar nie jest bezpośrednio zagrożony interwencją obcych sił zbrojnych i nie zapowiada się iż będzie terenem walk, powraca się do normalnego trybu pracy.
Art. 6
Chłopom przybyłym na nowe ziemie, gwarantuje się udział w plonach odpowiedni do charakteru obfitości plonu, po odjęciu części poboru żywności na potrzeby wojny. Sytuacja gospodarki rolnej - wojennej w miarę możliwości powinna przypominać tę z czasów pokoju na ziemiach właściwych chłopowi (odejmując wyższe potrzeby spowodowane wysiłkiem zbrojnym)
Art. 7
Armia Czerwona lub komórki państwa odpowiednie za ochronę mienia, winny zapewnić maksymalną ochronę dóbr chłopa który udaje się do pracy na ziemi innej niż jemu właściwa, bądź pozwala na pozostawienie osoby do pilnowania majątku.
Art. 8
W sytuacji gdy chłop nie chce opuścić dobrowolnie ziemi, należy z pomocą Rad Ludowych uświadomić rolnika metodami perswazji oraz udowadniania potrzeby takiej sprawy w imię dobra ogółu bądź istnienia Związku Rad Ludowych.
Art.9
Dekret wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com
Zapraszam do kontaktu
|
|
08-23-2011 11:29 |
|
Dalewin
Anas platyrhynchos
Igor Niszony
mało znany [2]
Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:
Posts: 1,690
|
RE: Prawo
Quote:Dekret KOMWOJ o rozpoczęciu wiosennego poboru do Armii Czerwonej
I. Zgodnie z Zarządzeniem 2/1924 KOMWOJ, ogłasza się pobór w okresie 2 Kwartału 1925 roku do służby cywilnej i wojskowej Armii Czerwonej.
II. Dowódcy Okręgów zobowiązani są do wyznaczenia punktów poboru oraz podaniu odpowiedniej informacji do świadomości zbiorowej.
III. Dowódcy Okręgów wysyłają odpowiednie zapytania do KOMWOJ w celu wyznaczenia porcji uzbrojenia niezbędnego do wyposażenia odziałów, jednak w ilości nie większej niż 1 na żołnierza, i 0,25 na każdego jako uzupełnienie strat w uzbrojeniu. Większy przydział zarządza KOMWOJ.
IV. Sformowanie odpowiednich jednostek pozostaje w gestii dowódców Korpusów i informacje o nich podawane są do odpowiednich dla nich Okręgów.
V. Dowódcy okręgów zgodnie ze sformułowaniem przep. IV. wysyłają skład osobowy do miejsc zbiórki określonych przez dowódców korpusów.
VI. Pobór do służby cywilnej odbywa się na polecenie dowódców korpusów, zaś Ci zobowiązani są do zgłoszenia w okręgach odpowiedniego zapotrzebowania.
VII. Pobór jest ciągły.
[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com
Zapraszam do kontaktu
(This post was last modified: 08-23-2011 11:37 by Dalewin.)
|
|
08-23-2011 11:36 |
|
Dalewin
Anas platyrhynchos
Igor Niszony
mało znany [2]
Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:
Posts: 1,690
|
RE: Prawo
Quote:Dekret o Opiece Zdrowotnej.
Art. 1
Związek Rad Ludowych zgodnie z konstytucją otacza opieką zdrowotną każdego obywatela.
Art. 2
Podstawą funkcjonowania Służby Zdrowia, jest sieć placówek lekarskich zwanych dalej "Przychodniami", oraz Szpitali z wyłączeniem szpitali polowych których nadzór powierzono Armii Czerwonej.
Art. 3
Każdy lekarz lub pielęgniarka, pracuje w systemie zagwarantowanym konstytucją, oraz otrzymuje odpowiednie wynagrodzenie każdorazowo określane w ustawie budżetowej.
Art. 4
Przychodnie oraz Szpitale wyznacza Rada Ludowa. Powołuje ona personel medyczny, oraz zapewnia odpowiednie wyposażenie placówek. Rady Ludowe zamówienia składają bezpośrednio do Komisariatu ds. Służby Zdrowia.
a)Placówkami zarządzają Dyrektorzy powoływani przez Radę Ludową, z grona personelu medycznego.
Art. 5
Dostęp do opieki medycznej jest nielimitowany. W sytuacji gdy dana placówka nie posiada możliwości infrastrukturalnych i personalnych do przeprowadzenia zabiegu, wskazywany jest najbliższy punkt mogący wykonać dany zabieg.
Art. 6
Lekarzami mogą być osoby z wykształceniem wyższym kierunkowym. Podczas rekrutacji Rady Ludowe poprzez wyznaczone osoby, sprawują kontrolę nad rzeczywistymi kwalifikacjami lekarza (pobierają odpis bądź oryginał dyplomu do wglądu bądź kopii)
Art. 7
Zaopatrzenie placówek jest pozyskiwane z magazynów centralnych bądź przedsiębiorstw za pośrednictwem zamówień składanych przez Rady Ludowe, a te otrzymują wykaz potrzebnych narzędzi pracy (bądź lekarstw), od Dyrektorów placówki.
Art. 8
Przepisy wchodzą w życie z dniem ogłoszenia.
|
|
08-23-2011 21:52 |
|
Dalewin
Anas platyrhynchos
Igor Niszony
mało znany [2]
Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:
Posts: 1,690
|
RE: Prawo
Quote:Dekret o tymczasowym podziale administracyjnym Związku Rad Ludowych
zawierające podstawowe ustalenia co do podziału na republiki,gminy,miasta
Art. 1
Ustanawia się podział administracyjny ZRL (wg. załącznika) i wprowadza nazewnictwo dla okręgów oznaczonych liczbami i kolorem:
1)Republika Północna -ze stolicą w Permie
2) Republika Ukraińska - ze stolicą w Kudaku
3) Republika Kaukaska - ze stolicą w Wołgogradzie
4) Republika Moskiewska - ze stolicą w Moskwie
Art. 2
W imieniu Rady Komisarzy Ludowych, Republikami zarządzają Rady Ludowe Republiki. Powołują oni w każdych miastach Miejskie Rady Ludowe, wyłaniane poprzez głosowanie spośród mieszkańców miasta.
Art. 3
Rady Ludowe Republiki powołują podobnie jak w Art. 2 Rady Ludowe Gmin.
Art. 4
Rady Ludowe Republiki odpowiadają za:
a)Nadzorowanie pracy Rad Ludowych Gmin i Miast
b)Wykonywanie zamówień Rady Komisarzy Ludowych, we współpracy z Radami Ludowymi niższego szczebla
c)Nadzorowanie poboru do Armii Czerwonej oraz Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego
d)Współpracę z innymi Radami Ludowymi Republiki, w celu realizacji planów centralnych oraz wymianie gospodarczej i naukowej
e)Uchwalanie budżetów Republik oraz dystrybucją środków do Rad Ludowych Gmin i Miast.
f)Budowę osiedli mieszkaniowych, dbanie o infrastrukturę republiki, zapewnienie dostępu do świeżej wody, oraz dbają o środowisko naturalne.
g) Podział Republiki na Gminy
Art. 5
Rady Ludowe Gmin odpowiadają w szczególności za:
a)Politykę rolną we współpracy z Radami Ludowymi Republiki, oraz nadzorują wykonanie Dekretów wydawanych przez Komisarza Ludowego ds. Rolnictwa
b)Politykę ludnościową w tym politykę mieszkaniową, dostępu do służby zdrowia
c)Zaspokajanie potrzeb żywnościowych obywateli poprzez dystrybuowanie płodów rolnych
d)Koordynowanie polityki spółdzielczej (prowadzenie ewidencji, Banków Rolniczych) oraz wspieranie ich na szczeblu rządowym
e)Dbanie o infrastrukturę sanitarną, drogową, melioracyjną
f)Organizację targowisk i hal targowych,
g)Cmentarze Gminne
h)Porządek publiczny
i)Edukację publiczną
j)Tworzenie i wykonanie budżetów gmin oraz dbanie o politykę fiskalną
Art. 6.
Rady Ludowe Miast odpowiadają za koordynację ludności w miastach w szczególności za:
a)Rozwijanie architektury miasta
b)Politykę ludnościową w tym politykę mieszkaniową, dostępu do służby zdrowia
c)Koordynację przedsiębiorstw państwowych (w szczególności zakładów pracy)
d)Tworzenie i wykonywanie budżetów Miast oraz dbanie o politykę fiskalną
e)Dbanie o infrastrukturę sanitarną, drogową, melioracyjną
f)Organizację terenów nieustającego handlu
g)Cmentarze Miejskie
h)Porządek publiczny
i)Edukację publiczną
j)Współpracę z Gminami w zakresie polityki żywnościowej oraz spożywczej
Art. 7
Rady Ludowe zobowiązane są do składania sprawozdań ze swojej rocznej działalności oraz przedstawiania ich do świadomości publicznej.
Art. 8
Rady Ludowe dysponują służbami Milicji Obywatelskiej, pilnują poprzez ten organ porządku publicznego, dbają o poszanowanie mienia, majątku i nietykalności cielesnej.
Art. 9
Rady Ludowe koordynują swe działania w celu wykonania Dekretów, Ustaw i Prawa nadawanego przez Radę Komisarzy Ludowych i Sejm.
Art. 10
Rady Ludowe swoimi działaniami kierują się powszechnym dobrem obywateli, poszanowaniem konstytucji oraz prawa.
Art. 11
Podział administracyjny określony jest jako trójstopniowy (Republika, Gmina, Miasto). Każda Gmina i Miasto podlega Republice odpowiedniej do oznaczenia terenowego zawartego w załączniku.
Art. 12
Dekret wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com
Zapraszam do kontaktu
|
|
08-23-2011 21:52 |
|
Dalewin
Anas platyrhynchos
Igor Niszony
mało znany [2]
Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:
Posts: 1,690
|
RE: Prawo
Quote:Dekret o Zapomogach Państwowych dla Rolnictwa
zawierający informacje o działalność Ludowego Banku Rolniczego
Art. 1.
Tworzy się Ludowy Bank Rolniczy, pod kontrolą Ludowego Komisarza ds. Finansów.
Art. 2.
Ludowy Bank Rolniczy zwany dalej LBR, dysponuje funduszami przyznawanymi każdorazowo przez Ustawę Budżetową, przeznaczonymi na zapomogę dla rolnictwa oraz rozwój rolnictwa w Związku Rad Ludowych.
Art. 3.
LBR udziela kredytów na rozwój działalności rolniczej, a w szczególności na zakup nasion na zasiew,trzody, maszyn rolniczych oraz nawozów.
Art. 4.
LBR finansuje spółdzielczą działalność rolniczą, pobierając opłatę operacyjną w wysokości nie niższej niż 0,5% i nie wyższej niż 2% od pożyczonej kwoty
a) Wysokość opłaty operacyjnej jest uzależniona od powodzenia inwestycji oraz zasobności plonów sfinansowanych z inwestycji.
b)Każdorazowo zbiór ocenia pracownik LBR przy asyście Sekretarza ds. Rolnictwa powołanego przez Radę Ludową Gminy.
Art. 5
LBR udziela kredytów na okres nie dłuższy niż 10 lat i nie krótszy niż 24 miesiące, chyba, że indywidualne ustalenia ze spółdzielnią nie stanowią inaczej.
Art. 6
LBR ustanawia swoje placówki w każdej z gmin Związku Rad Ludowych.
Art. 7
Koordynacją Gminnych oddziałów LBR zajmuje się Centrala LBR z siedzibą w Permie.
Art. 8
Zwrot Kredytu następuje na warunkach ustalonych przez LBR i Spółdzielnie, jednak w terminie nie przekraczającym czasu oznaczonego Art. 5.
Art. 9
LBR udziela kredytów bezzwrotnych w ramach zarządzeń wydawanych przez Komisarza ds. Rolnictwa
Art. 10
Dekret wchodzi w życie z dniem ogłoszenia
[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com
Zapraszam do kontaktu
(This post was last modified: 08-24-2011 11:49 by Dalewin.)
|
|
08-23-2011 21:52 |
|
Dalewin
Anas platyrhynchos
Igor Niszony
mało znany [2]
Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:
Posts: 1,690
|
RE: Prawo
Quote:Dekret o Systemie Podatkowym i Budżecie
zawierający informacje o funkcjonowaniu urzędów skarbowych, stawce podatku oraz zasadach rozliczania.
Art. 1
W trosce o płynność finansową państwa, oraz wspólnotę i ogół Związku Rad Ludowych tworzy się instytucję Urzędów Skarbowych odpowiedzialnych za pobór podatków do budżetu państwa.
Art. 2
Urzędy Skarbowe zajmują się poborem podatków od ludności oraz przedsiębiorstw.
Art. 3
Podatki pobierane zgodnie z Art. 2, przekazywane są do Budżetu Centralnego, którego wykonanie i wartość określa się w Ustawie Budżetowej. Nadzór nad budżetem i podatkami sprawuje Ludowy Komisarz ds. Finansów przy pomocy organizacji terenowych.
Art. 4
Każdy obywatel zobowiązany jest do prowadzenia indywidualnej księgi dochodowej w której comiesięcznie określa swój roczny przychód pozyskany z pracy.
Art. 5
Każde przedsiębiorstwo zobowiązane jest do prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów w której określa szczegółowo:
a)Wydatki na wynagrodzenia dla pracowników z wyszczególnieniem imienia i nazwiska oraz numeru dowodu tożsamości obywatela.
b)Wydatki na zakup materiałów
c) Ogólne koszta wykonania pracy zakładu w danym miesiącu
d) Przychody które przedsiębiorstwo uzyskało w danym miesiącu.
Art. 6
Urząd Skarbowy pobiera od obywatela oraz przedsiębiorstwa podatki zgodnie z informacjami uzyskanymi w Art. 4 i Art. 5
Art. 7
Wysokość stawki podatkowej ustala się:
a) Dla przedsiębiorstwa państwowego: 28% uzyskanego dochodu
b) Dla przedsiębiorstwa prywatnego: 44% uzyskanego dochodu
c) Dla obywatela: 18% uzyskanego dochodu
Art. 8
Przedsiębiorstwa rozliczają się z Urzędem Skarbowym poprzez księgowych ewidencjonowanych w Krajowym Rejestrze Fiskalnym, i uiszczają co kwartał odpowiednią należność bezpośrednio do terenowego oddziału Urzędu Skarbowego.
Art. 9
Obywatel rozlicza się z Urzędem Skarbowym co roku, comiesięcznie odkładając odpowiednią sumę z wynagrodzenia w terenowym oddziale Urzędu Skarbowego a w terminie nie późniejszym niż 25 Lutego (roku następnego) składając wykaz dochodu w całym roku, i zatwierdzając wpływ swoim podpisem.
Art. 10
Dopuszcza się składanie sumy podatku przez obywatela, w dziale księgowości przedsiębiorstwa w którym pracuje. Wtedy obowiązek rozliczania comiesięcznego spoczywa na przedsiębiorstwie, natomiast obowiązek roczny nadal na obywatelu.
Art. 11
W przypadku obywatela prowadzącego działalność rolniczą, stawka podatku ustalana jest na 10% zebranego plonu, przekazywanego do spichlerza Rady Ludowej Gminy.
Art. 12
Dekret wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com
Zapraszam do kontaktu
|
|
08-23-2011 21:53 |
|
Dalewin
Anas platyrhynchos
Igor Niszony
mało znany [2]
Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:
Posts: 1,690
|
RE: Prawo
Quote:Dekret o Ewidencji Ludności i Spisie Powszechnym
zawierający informacje o dokumentach tożsamości oraz spisach powszechnych ludności
Art. 1
Ustanawia się Krajowy Rejestr Ludności, zawierający dane osobowe obywateli, będący podstawą do funkcjonowania w systemie prawnym Związku Rad Ludowych.
Art. 2
Każda Rada Ludowa Gminy i Miasta zobowiązana jest do zorganizowania w swej siedzibie lub w odpowiednim miejscu dostępnym dla ludności Gminy bądź Miasta, wydziału zajmującego się wydawaniem Dokumentów Tożsamości, przyjmowaniem wpisów do KRL oraz obsługą ewidencyjną mieszkańców.
Art. 3
Każdemu obywatelowi zgłoszonemu do KRL wydaje się Dokument Tożsamości, zawierający imię, nazwisko, miejsce zamieszkania oraz imiona rodziców. Numer dokumentu tożsamości jest podstawą do obsługi poprzez instytucje państwowe.
Art. 4
Rady Ludowe zobowiązuje się do organizacji powszechnych spisów ludności (a ich wyników przekazywania do Ludowego Komisarza ds. Wewnętrznych). Spisy powszechne odbywają się poprzez wysyłanie pracowników terenowych oraz spisywaniem danych które zawarte być powinny w Dokumencie Tożsamości.
a) Na podstawie spisów powszechnych wydaje się Dokumenty Tożsamości obywatelom którzy nie zgłosili się bezpośrednio do siedzib Rad Ludowych.
Art. 5
Obywatel może posiadać tylko jeden dokument tożsamości. W razie zagubienia, kradzieży lub zniszczenia, obywatel jest zobowiązany do wymiany dokumentu tj. zgłoszenia faktu do Rady Ludowej.
Art. 6
Krajowy Rejestr Ludności organizowany, nadzorowany i modernizowany jest przez Komisariat ds. Wewnętrznych
Art. 7
Dekret wchodzi w życie z dniem ogłoszenia
[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com
Zapraszam do kontaktu
|
|
08-23-2011 22:02 |
|
Dalewin
Anas platyrhynchos
Igor Niszony
mało znany [2]
Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:
Posts: 1,690
|
RE: Prawo
Quote:Dekret o Powszechnym Szkolnictwie
zawierający informacje o powszechnym dostępie do szkoły, trybie jej organizacji oraz systemie nauczania
Art. 1
Związek Rad Ludowych, dbając o wykształcenie i świadomość każdego obywatela, organizuje powszechny system szkolnictwa finansowany z budżetu centralnego państwa.
Art. 2
Każda Rada Ludowa Gmin i Miast zobowiązana jest do zorganizowania na swoim terenie odpowiednich budynków i infrastruktury które przeznaczone zostaną na szkoły.
Art. 3
Wprowadza się następujący podział szkolnictwa:
1) Szkolnictwo podstawowe, obejmujące 6 klas podstawowego nauczania w zakresie:
a)Matematyki
b)Języka Polskiego (ortografia, gramatyka, wybór literatury)
c)Historii (starożytność, średniowiecze, okres nowożytny do epoki oświecenia)
d)Przyrody (podstawowe formy życia, kształtowanie się człowieka, środowisko naturalne)
1) Szkolnictwo średnie, obejmujące 4 klasy nauczania rozszerzonego w zakresie:
a)Matematyki
b)Języka Polskiego (historia języka, literatura)
c)Historii (okres nowożytny od epoki oświecenia do dziś)
d) Przyrody (biologia człowieka i zwierząt- zoologia,botanika ewolucja,)
e)oraz innych przedmiotów ustalanych każdorazowo przez Radę Pedagogiczną Szkoły, przygotowujących ucznia do uczestnictwa w rynku pracy. Rozumie się przez to przedmioty zawodowe, rzemieślnicze.
Art. 4
Szkolnictwo jest obowiązkowe i dotyczy każdego dziecka które ukończy 7 rok życia. Rok szkolny rozpoczyna dziecko 1 września roku w którym ukończy 7 rok życia.
Art. 5
Dla dzieci w wieku od 3 lat do 7 organizuje się przedszkola jako formę kształcenia w zakresie kontaktów społecznych oraz rozwój psychofizyczny dziecka przed przystąpieniem do obowiązku szkolnego.
Art. 6
Obowiązek zatrudniania grona pedagogicznego oraz obsługi szkół i przedszkoli spoczywa na Radach Ludowych, a gdy zaistnieje pełen skład punktu szkolnictwa, obowiązek ten spoczywa na wybranym przez Radę Ludową dyrektorze (spośród grona pedagogicznego).
Art. 7
Program nauczania ustala każdorazowo rada pedagogiczna w zależności od możliwości grona pedagogicznego oraz warunków w jakich nauczanie się odbywa.
Art. 8
Obowiązek szkolny ustaje po uzyskaniu przez obywatela 18 roku życia lecz nie mija do czasu ukończenia klasy do której uczeń uczęszcza.
Art. 9
Obywatel który nie ukończył 18 roku ma prawo do dokształcenia, tj. uczestnictwa w nauczaniu w klasie odpowiedniej do swojego wieku (równanej w dół)
Art. 10
Po ukończeniu każdej klasy, uczeń otrzymuje dyplom który potwierdza odbyte nauki. Wzór określany jest w załączniku.
Art. 11
Na koniec nauczania tj. po ukończeniu ostatniej klasy liceum, uczeń otrzymuje Świadectwo Dojrzałości, potwierdzane osobnym testem znajomości zagadnień nauczania, każdorazowo organizowanym przez Radę Pedagogiczną.
Art. 12
Jakość zdobytej wiedzy przez ucznia, określa nauczyciel na podstawie stopni w skali od 1 do 5 gdzie:
1) 1 oznacza niedostateczną wiedzę, bliską zeru
2) 2 oznacza wiedzę dopuszczającą czyli w zakresie podstawowym by rozumieć zagadnienie
3) 3 oznacza wiedzę dostateczną oznaczającą znajomość zagadnienia, jednak bez zrozumienia wszystkich jego aspektów
4) 4 oznacza wiedzę wykraczającą poza zakres podstawowy zagadnienia, uczeń rozumie większość aspektów dotyczących sprawy
5) 5 oznacza całkowite zrozumienie tematu, jego aspekty
Art. 13
Oceny każdorazowo nauczyciel odnotowuje w dzienniku w którym również sprawdza obecność każdego ucznia na lekcji.
Art. 14
Każdy rok szkolny dzieli się na dwa semestry. Semestry oddzielają zakresy zagadnień i pozwalają uczniowi usystematyzować wiedzę. Między semestrami następuje przerwa tygodniowa dla uczniów.
Art. 15
Rok szkolny ustanawia się od 1 Września do piątku trzeciego tygodnia czerwca (ruchomo).
Art. 16
Dekret wchodzi w życie z dniem ogłoszenia
[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com
Zapraszam do kontaktu
|
|
08-24-2011 10:27 |
|
Dalewin
Anas platyrhynchos
Igor Niszony
mało znany [2]
Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:
Posts: 1,690
|
RE: Prawo
Quote:Dekret o prywatnej działalności gospodarczej
Art. 1.
1. Przez prywatną działalność gospodarczą rozumie się każdą działalność zarobkową o charakterze wytwórczym, handlowym bądź usługowym nie spełniającą definicji działalności spółdzielczej.
2. Prawo do prowadzenia prywatnej działalności gospodarczej, zwanej także "przedsiębiorstwem", przysługuje każdemu obywatelowi Związku Rad Ludowych. Obywatel prowadzący przedsiębiorstwo zwany jest dalej "przedsiębiorcą". Grupa przedsiębiorców wspólnie prowadzących przedsiębiorstwo zwana jest dalej "spółką".
3. Prawo do prowadzenia działalności gospodarczej może zostać uchylone prawomocnym wyrokiem sądu.
4. Zabronione jest prowadzenie prywatnej działalności gospodarczej w:
a) przemyśle wydobywczym,
b) przemyśle drzewnym,
c) przemyśle metalurgicznym i hutniczym,
d) przemyśle zbrojeniowym.
Art. 2.
1. Tworzy się ewidencję prywatnej działalności gospodarczej, zwaną Krajowym Rejestrem Działalności Gospodarczej.
2. Za prowadzenie Krajowego Rejestru Działalności Gospodarczej odpowiada Ludowy Komisarz Nauki i Przemysłu.
3. Na wniosek obywatela chcącego rozpocząć prywatną działalność gospodarczą Ludowy Komisariat Nauki i Przemysłu udziela mu wpisu do Krajowego Rejestru Działalności Gospodarczej i wydaje numer ewidencyjny.
4. Uzyskanie wpisu w Krajowym Rejestrze Działalności Gospodarczej jest niezbędnym warunkiem rozpoczęcia prywatnej działalności gospodarczej.
5. Przedsiębiorcy tworzący spółkę obowiązani są ponadto złożyć w Ludowym Komisariacie Nauki i Przemysłu potwierdzony notarialnie egzemplarz umowy określającej udział każdego przedsiębiorcy w spółce.
Art. 3.
1. Prawo własności w przedsiębiorstwie prywatnym jest jednolite i niepodzielne. Może zostać przekazane lub odsprzedane wyłącznie w zakresie obejmującym całą część udziałów.
2. Wyjątek stanowi dziedziczenie prawa własności, gdzie w przypadku braku deklaracji zmarłego posiadacza prawa własności, może zostać ono decyzją sądu podzielone między uprawnionych członków rodziny.
3. Przedsiębiorca może posiadać prawo własności wyłącznie jednego przedsiębiorstwa. Przyjęcie nowego prawa własności jest równoznaczne z przepadkiem poprzedniego na rzecz Skarbu Państwa.
Art. 4.
1. W każdym przedsiębiorstwie pracownicy mają prawo do działalności związkowej.
2. Jeżeli w danym przedsiębiorstwie działa jeden lub więcej związków zawodowych, właściciel jest zobowiązany do konsultowania z ich przedstawicielami decyzji dotyczących przedsiębiorstwa.
3. Decyzje o zatrudnianiu lub zwalnianiu pracowników nie mogą zostać podjęte bez zgody większości działających w przedsiębiorstwie związków zawodowych.
4. Jeżeli w przedsiębiorstwie nie działają związki zawodowe, ww. decyzje wymagają zgody większości pracowników przedsiębiorstwa.
Art. 5.
1. Przedsiębiorstwa działające w gałęziach przemysłu wymienionych w art. 1 ust. 4 ulegają przejęciu przez Skarb Państwa. Właścicielom wypłacane są odszkodowania równe rynkowej cenie przedsiębiorstwa.
2. Przedsiębiorcom, których przedsiębiorstwa zostały przekształcone w spółdzielnie bez podstawy prawnej, wypłacane są odszkodowania równe rynkowej cenie przedsiębiorstwa.
3. Dekret wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com
Zapraszam do kontaktu
|
|
08-28-2011 10:41 |
|