Post Reply 
 
Thread Rating:
Niepodległa Syberia
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #1
Niepodległa Syberia
Do jakichś ogólnych mediów:

Quote:Niepodległa Syberia!

Syberia ogłosiła niepodległość. Powstało nowe państwo - Królestwo Syberii i Alaski, na czele którego stanął były już Pierwszy Minister Rzeczypospolitej Trojga Narodów, Jan Baptysta Emanuel Longchamps de Berier. Przyjął on imię Jan I. Ogłoszenie niepodległości wzbudziło entuzjazm lokalnego duchowieństwa i szlachty oraz umiarkowany optymizm tubylców. Nowe państwo ma zachować podstawowe rozwiązania ustrojowe Rzeczypospolitej Trojga Narodów.

Ochotnicza Armia Syberii została z chwilą ogłoszenia niepodległości przez Syberię przemianowana na Armię Królestwa Syberii. Rozpoczęto tworzenie nowych gałęzi Sił Zbrojnych, tj. Floty i Lotnictwa. Nowe państwo ma zamiar prowadzić neutralną politykę zagraniczną, skupiając się głównie na ochronie swoich granic, w skład których uznano, że wchodzą Syberia, Nowa Żmudź i Alaska.

Takie pytanie. O ile Uszakow raczej po dobroci mi się nie podporządkuje, to co z Alaską?

Jak Tatarzy patrzyliby na Królestwo Syberii?

A jak Mongolia i Ujgurystan?

Rozumiem, że Cesarstwo Chin byłoby raczej wrogie, ale Japonia - raczej nie? A Stany Zjednoczone?

Wielki Książę Syberii Jan I.
08-21-2011 16:54
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #2
RE: Niepodległa Syberia
Nie lepiej poczekać na kapitulację RTN z tym? Bo tak, to wygląda na to, że przeczytałeś w węgierskiej gazecie zapewnienia, że rychło padniesz, uciekłeś sobie i zrobiłeś własne państewko Big Grin
No i przydałoby się od razu dopuścić, przynajmniej w części, do władzy innych magnatów.
Co do spraw zewnętrznych, to chyba masz jeszcze możliwość przeproszenia się z Francuzami i NAI - ale pewnie będziesz wolał się kumać z Brytyjczykami, bo oni jeszcze są w okolicy stosunkowo silni. Co do Japończyków, to nie jest powiedziane, że oni nie spróbują wykorzystać sytuacji do zagarnięcia Nowej Żmudzi z Nowym Polesiem. Nikt im nic za to nie zrobi. Co prawda rozrzedzona ludność tych terenów raczej z tobą sympatyzuje.
Na Tatarszczyźnie możesz liczyć na sympatię magnatów i Białych, ale większość tatarska cię nie lubi albo bardzo nie lubi.
Mongolia i Ujgurystan mogą cię lubić. EUA nie interesuje się środkową Azją.
08-21-2011 17:12
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #3
RE: Niepodległa Syberia
Mogę zaczekać Wink Z tym, że nie wiem, kiedy będę miał swobodny dostęp do neta. To jakby była jakaś kapitulacja, a nie wiem, czy będzie - wrzuciłbyś tego typu event?

Rząd od razu utworzę i zachowam w nim tylko dwa stołki dla siebie (Lipski - MS, Lisowski - MSS), reszta (MSZ, MSWoj., MSWew., MG - dla pozostałych magnatów).

Nad Francuzami pomyślę Tongue

Nad Japończykami też Wink Aczkolwiek z nimi chciałbym się układać.

Po ogłoszeniu niepodległości uzyskam kontrolę nad Syberią, Kamczatką. Uszakow będzie kontrolował Nową Żmudź, a co z Alaską?

Wielki Książę Syberii Jan I.
08-21-2011 17:18
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #4
RE: Niepodległa Syberia
N. Polesie i Kamczatka póki co będą białymi plamami na mapie, do zajęcia w następnym evencie. Tam i tak życie toczy się własnym trybem.
08-21-2011 17:20
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #5
RE: Niepodległa Syberia
Czaję. Wysyłam swoich przedstawicieli do lokalnych magnatów z Kamczatki i Nowego Polesia z pytaniem, czy chcieliby się przyłączyć do Wielkiego Księstwa Syberii. Jakby ci z Kamczatki chcieli, to mogę od razu posłać tam jakiś mniejszy oddział OAS.

Quote:Syberia ogłasza niepodległość

Na gruzach Rzeczypospolitej Trojga Narodów powstało kolejne państwo - Wielkie Księstwo Syberii, na czele którego stanął były już Pierwszy Minister Rzeczypospolitej, Jan Baptysta Emanuel Longchamps de Berier. Przyjął on imię Jan I i ogłosił się Wielkim Księciem Syberii. Ogłoszenie niepodległości wzbudziło entuzjazm lokalnego duchowieństwa i szlachty oraz umiarkowany optymizm rdzennej ludności Syberii.

Nowe państwo ma zachować podstawowe rozwiązania prawne i ustrojowe Rzeczypospolitej Trojga Narodów. Wielkie Księstwo Syberii ma być monarchią parlamentarną z silną władzą wykonawczą, powszechnymi wyborami i dominującą rolą szlachty. W ciągu najbliższych kilku tygodni Wielki Książę Jan I ma nadać nowemu państwu jego pierwszą ustawę zasadniczą, wzorowaną na Konstytucji 12 maja.

Ochotnicza Armia Syberii została z chwilą ogłoszenia niepodległości przez Syberię przemianowana na Armię Wielkiego Księstwa Syberii. Rozpoczęto tworzenie nowych gałęzi Wojska, tj. Floty i Lotnictwa. Nowe państwo ma zamiar prowadzić neutralną politykę zagraniczną, skupiając się głównie na ochronie swoich granic.

Nowe państwo zostało już uznane przez Wielką Brytanię, Francję, państwa Azji Środkowej (m.in.: Mongolia) i państwa chińskie.

Poprawiłem i rozbudowałem event "początkowy".

Wielki Książę Syberii Jan I.
(This post was last modified: 08-24-2011 07:58 by AmaD.)
08-22-2011 07:56
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #6
RE: Niepodległa Syberia
Ci z Kamczatki mogą być chętni.
08-22-2011 11:19
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #7
RE: Niepodległa Syberia
A przyłączyliby trochę woja do Armii Wlk. X. Syberii?

Wielki Książę Syberii Jan I.
08-22-2011 11:22
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #8
RE: Niepodległa Syberia
Może 10 tys.
08-22-2011 13:41
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #9
RE: Niepodległa Syberia
Wyśmienicie Smile

Wielki Książę Syberii Jan I.
08-22-2011 13:48
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #10
RE: Niepodległa Syberia
Update'a eventu walnąłem. Można wrzucać do jakiejś zagranicznej prasy?

Magnatów z Tatarszczyzny przyjmuję z otwartymi ramionami, ale nie obiecuję, że odzyskamy ich majątki i wpływu na Tatarszczyźnie.

Quote:Powołano Rząd Wielkiego Księstwa Syberii

Wielkie Księstwo Syberii tworzy podstawy władzy. Powołany został Rząd Wielkiego Księstwa, którego pracami kieruje bezpośrednio Jan I de Berier. W skład książęcego gabinetu weszli: Iwan Myszkin jako Minister Spraw Wojskowych (bezpartyjny), Edward Klein jako Minister Spraw Zagranicznych (Partia Wolności), Klement Jerzy ks. Ropuchow jako Minister Spraw Wewnętrznych (Konserwatywna Partia Syberii) oraz Wiktor Pleszke jako Minister Gospodarki, Franciszek Lisowski jako Minister Spraw Społecznych i Krzysztof Lipski jako Minister Sprawiedliwości (wszyscy Stronnictwo Książęce). Marszałkiem Polnym Wojska Wielkiego Księstwa został Karol Gębarkowski.

W ciągu kilku dni ma zostać ogłoszona Konstytucja, która wprowadzi na Syberii szlachecką monarchię parlamentarną, następnie odbędą się wybory do krajowego parlamentu. Do tego czasu pełnię władzy wykonawczej i ustawodawczej będzie posiadał Wielki Książę i jego Rząd.

Miałoby to sens i odpowiadałoby oczekiwaniom społecznym? Niech trio Tapczan i spółka się nie martwi, o nich też zadbam.

I tak - tam jest prot Wulfa Big Grin

Swoją drogą, co z Łosiewiczem?

Wielki Książę Syberii Jan I.
(This post was last modified: 08-24-2011 08:36 by AmaD.)
08-22-2011 15:38
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: