Post Reply 
 
Thread Rating:
Majątek Rostowskich
Juiz Offline
Knaź
**

Władimir Rostowski
mało znany [1]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Pan-Rusizm
Przynależność:

Posts: 8
Post: #1
Majątek Rostowskich
Quote:Ziemie należące do rodu Rostowskich liczą około 1 800 km2. Ulokowane na północ od Tomska, składają się głównie z lasów, zmarzlin i tajgi. Większość użytków znajduje się na południowych rubieżach posiadłości,w tym 9 000 ha gruntów rolnych. Obszar ten zamieszkuje ok. 70 tysięcy ludzi, głównie Rusinów.

Merya (Meria) to miasto pełniące rolę siedziby rody Rostowskich. Jego punktem centralnym jest zbudowany w 1868 roku pałacyk zwany także od imienia ówczesnej głowy rodu Pałacem Fiodorowskim. Pałacyk liczy ok. 3500 m2 i stanowi regionalne centrum towarzyskie. Sama Meria, w przeciwieństwie do reszty posiadłości Rostowskich, jest miastem przemysłowym, liczącym około 7 tysięcy mieszkańców.

Quote:Zakłady przetwórstwa żywności Molochnya założone w 1899 roku i ulokowane w Merii to jeden z największych w Wielkim Księstwie Moskiewskim producentów przetworów żywnościowe, głównie mleczne. Lwia część produkcji skierowana jest na rynek rodzimy. Zakłady są w 100% własnością rodu Rostowskich i nie są notowane na żadnej giełdzie.

Quote:Rostowska Zbrojeniówka to kompleks industrialny w Rostowie Wielkim, założony w 1910 roku przez Nikołaja Fiodorowicza Rostowskiego. Obecnie składa się z jednej fabryki broni krótkiej oraz karabinów, oraz kilku mniejszych afiliowanych zakładów przemysłowych i rzemieślniczych. Produkcja Zbrojeniówki skierowana jest głównie na rynek Moskiewski i Syberyjski, ostatnimi czasy wzrósł też eksport min. do Szwecji. RZ to także w całości własność Rostowskich i nie są notowane na żadnej giełdzie.
08-17-2011 20:15
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 

User(s) browsing this thread: