Post Reply 
 
Thread Rating:
Rząd Jedności
wulf Offline
Elementum meum Libertas
*****

Isa Achmatowicz
różnie pamiętany [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: słuszne
Przynależność: Sieradz

Posts: 1,483
Post: #1
Rząd Jedności
Skład przeze mnie proponowany:
Pierwszy Minister: Dymitr Niezawin
Wicepremier i szef MSZ: Feliks Pilawa
Wicepremier i szef MSWoj: Jan de Berier
MSWew: Krzysztof Lipski
MS: Edward Klein
MSS: Zawisza de Sulima lub Ignacy Daszyński (jeśli socjaliści wejdą do rządu)
MSkarbu: A. Warszawski lub Zawisza de Sulima (jeśli socjaliści wejdą do rządu)

Ogar zostałby podporządkowany AmaDowi i dowodziłby wojskiem w sprawach wojny z Francją.

W sprawach wewnętrznych decydowałby premier razem z MSWew.

Rząd działałby do czasu zakończenia konfliktu.

Isa Achmatowicz - الحمد لله ربّ العالمين
08-17-2011 13:52
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #2
RE: Rząd Jedności
Jaka będzie polityka zagraniczna? Przystępujemy do UH?

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
08-17-2011 13:58
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tvar Offline
Capo di Tutti Capi
*****

F.B.A. Pilawa
pociąga za sznurki [6]

Protegowany: Adrian Warszawski
Protegowany (2): Brunon Pilawa
Poglądy: Wolnomyśliciel
Przynależność: Nowe Polesie

Posts: 1,143
Post: #3
RE: Rząd Jedności
ja optowałbym za nie przystąpieniem ale bardzo ścisłą współpracą z UH, UK, Japonią i Osmanią (z nimi wszystkimi mamy wspólne interesy, no najmniejsze z Turcją)
08-17-2011 14:00
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
wulf Offline
Elementum meum Libertas
*****

Isa Achmatowicz
różnie pamiętany [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: słuszne
Przynależność: Sieradz

Posts: 1,483
Post: #4
RE: Rząd Jedności
Ja bym optował za zachowaniem dotychczasowej "linii" (doktryna kazimierzowska) tzn:
1) Neutralność i umiarkowany izolacjonizm
2) Niemieszanie się w sprawy wewnętrzne innych państw
3) Jak się da, to olewanie spraw europejskich i skupienie się na ekspansji na "wschód" - tam mamy więcej do ugrania ;-)

Ale w związku z wojną jaka jest, to widzę szansę na porozumienie tymczasowe z każdym, kto będzie chętny francuzom wpierdolić Smile Na zasadzie "razem im wpierdolimy, podzielimy się łupami, a potem zobaczymy co dalej" ;-) Z całą pewnością zasada byłaby jedna "my chcemy powrotu do terytoriów sprzed wojny". Tzn. jak ktoś będzie np. chciał zająć francję, to mu nie przeszkodzimy, tak w zamian za to, że pomógł nam im wpierdolić Smile

Isa Achmatowicz - الحمد لله ربّ العالمين
08-17-2011 14:02
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tvar Offline
Capo di Tutti Capi
*****

F.B.A. Pilawa
pociąga za sznurki [6]

Protegowany: Adrian Warszawski
Protegowany (2): Brunon Pilawa
Poglądy: Wolnomyśliciel
Przynależność: Nowe Polesie

Posts: 1,143
Post: #5
RE: Rząd Jedności
Ja bym dodał jeszcze przejęcie Chin Cesarskich od Francji i wspólne porozumienie ich z Chinami Republikańskimi (Japońskimi)
08-17-2011 14:11
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #6
RE: Rząd Jedności
Pytanie na ile możliwa jest ścisła współpraca (wymiana informacji etc.) bez formalnego sojuszu, ale to już zostawiamy MSZ Tongue
I może skoro Darne podpieprzył RJN to nazwiemy się jakoś inaczej, tak dla odróżnienia? Rząd Jedności/Ocalenia Rzeczypospolitej? Narodowi to są oni Wink

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
08-17-2011 14:19
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
wulf Offline
Elementum meum Libertas
*****

Isa Achmatowicz
różnie pamiętany [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: słuszne
Przynależność: Sieradz

Posts: 1,483
Post: #7
RE: Rząd Jedności
Rząd Ocalenia Rzeczypospolitej

Isa Achmatowicz - الحمد لله ربّ العالمين
08-17-2011 14:24
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tvar Offline
Capo di Tutti Capi
*****

F.B.A. Pilawa
pociąga za sznurki [6]

Protegowany: Adrian Warszawski
Protegowany (2): Brunon Pilawa
Poglądy: Wolnomyśliciel
Przynależność: Nowe Polesie

Posts: 1,143
Post: #8
RE: Rząd Jedności
ROR? ;]
08-17-2011 14:40
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #9
RE: Rząd Jedności
Może Rząd Ocalenia Publicznego Tongue
08-17-2011 15:03
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #10
RE: Rząd Jedności
Dalewin pisze, że będzie albo działał niezależnie albo zaakceptuje ROR tylko w ramach ZRL, bo "co ja ludziom powiem". Proponuję stanowisko MSS na razie pozostawić nieobsadzone.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
08-17-2011 16:52
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: