Post Reply 
 
Thread Rating:
August Ignacy Bayer herbu Leliwa
Variatzky Offline
Junior Member
**


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 36
Post: #1
August Ignacy Bayer herbu Leliwa
[Image: abw2463.JPG]
Imię i nazwisko: August Ignacy Bayer herbu Leliwa
Narodowość: Polak
Data i miejsce urodzenia: 13.07.1895 r., Kraków
Pochodzenie społeczne: magnackie.
Inne fakty z życia:
- urodzony w Krakowie
- biegle zna polski, rosyjski, angielski i francuski
- wstąpił do akademii wojskowej, chciał być pilotem, podczas jednego z lotów jego samolot uległ awarii i rozbił się, od tamtej pory August porusza się o lasce, nadal jednak uwielbia latanie.
- ze względu na uraz musiał wystąpić z akademii wojskowej, wyjechał z kraju w celu pobierania nauk na zagranicznych uczelniach technicznych i ekonomicznych (Najjaśniejsza nie jest w czołówce technologicznej państw świata)
- podczas jednego z przyjęć organizowanych przez możnych w Krakowie, będąc pod wpływem alkoholu, obił syna głowy rodu Radziwiłłów, który w niewybredny sposób zalecał się do jakiejś bliżej nieznanej dwórki; aby uniknąć gniewu rodzica spranego młodzieńca musiał wyjechać do rodzinnych posiadłości do Nowego Polesia
Zalety: inteligentny, wykształcony
Wady: arogant, gbur, cynik, porusza się o lasce, nadużywa alkoholu

Majątek ziemski: Ordynacja Kenaj, Nowe Polesie (cały Półwysep Kenajski - byłoby miło), dochody z rolnictwa, rybołóstwa, leśnictwa; kilka kopalni złota; niedawno odkryto złoża nafty.
Siedziba: Dwór Turnia - posiadłość położona na wschód od miasta Kenaj, nad jeziorem.
(This post was last modified: 08-24-2011 21:22 by Variatzky.)
08-17-2011 00:18
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #2
RE: August Ignacy Bayer herbu Leliwa
Nafta to frakcja ropy naftowej wyodrębniana w wyniku rektyfikacji, w naturze nie występuje. Wiem, czepiam się ;P

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
08-17-2011 00:23
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Variatzky Offline
Junior Member
**


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 36
Post: #3
RE: August Ignacy Bayer herbu Leliwa
Czepiasz się Wink w mowie potocznej nafta i ropa naftowa to to samo jest. Zasugerowałem się pojęciem z reala, bo na ropę w latach dwudziestych często się nafta mówiło. Zresztą August przysypiał na zajęciach z chemii po suto zakrapianych imprezach i widocznie coś mu się pomyliło.
08-17-2011 00:35
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #4
RE: August Ignacy Bayer herbu Leliwa
Nie wiem, czy nie będziemy musieli obciąć majątku (sobie przyznaaaałeś Tongue ), ale OK - to już ustalimy na tajnym. Przyjęty.
08-17-2011 11:03
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Variatzky Offline
Junior Member
**


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 36
Post: #5
RE: August Ignacy Bayer herbu Leliwa
To jak tak poproszę o ten tajny. Będzie trochę do ustalania Wink
08-17-2011 16:40
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tvar Offline
Capo di Tutti Capi
*****

F.B.A. Pilawa
pociąga za sznurki [6]

Protegowany: Adrian Warszawski
Protegowany (2): Brunon Pilawa
Poglądy: Wolnomyśliciel
Przynależność: Nowe Polesie

Posts: 1,143
Post: #6
RE: August Ignacy Bayer herbu Leliwa
widzę że mam konkurenta na rynku naftowym ;]
08-17-2011 17:05
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Variatzky Offline
Junior Member
**


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 36
Post: #7
RE: August Ignacy Bayer herbu Leliwa
A tam od razu konkurenta Wink
08-17-2011 17:13
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Variatzky Offline
Junior Member
**


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 36
Post: #8
RE: August Ignacy Bayer herbu Leliwa
Zrobiłem mały edit, i tak póki co mój hiroł nie odegrał żadnej znaczącej roli w uniwersum Ante.

PS Przypominam nieśmiało o przeniesieniu wątku.
08-23-2011 21:23
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #9
RE: August Ignacy Bayer herbu Leliwa
jaki on przystojny Big Grin

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
08-23-2011 21:28
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Variatzky Offline
Junior Member
**


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 36
Post: #10
RE: August Ignacy Bayer herbu Leliwa
Nom, i jest pilotem Wink
08-23-2011 21:33
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)