Czerwony
Chichot historii
Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]
Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:
Posts: 4,482
|
RE: Prawodawstwo
Quote:Rozporządzenie o organizacji brygad obrony cywilnej ZRL
1. W związku z niestabilną zachodnią granicą ZRL oraz trwającymi buntami świętojózefowców, zobowiązuje się Rady Ludowe do powoływania brygad obrony cywilnej.
2. Brygady obrony cywilnej wykorzystywane są do realizacji niebojowych zadań związanych z obronnością Związku Rad Ludowych. Członkom brygad obrony cywilnej przysługuje żołd w wysokości połowy żołdu szeregowca Armii Czerwonej.
3. Brygady obrony cywilnej podlegają Ludowemu Komisarzowi Spraw Militarnych, po nim Ludowemu Komisarzowi Spraw Wewnętrznych, po nim zaś Radom Ludowym.
4. Ludowy Komisariat Spraw Wewnętrznych udziela Radom Ludowym wszelkiej pomocy związanej z organizacją brygad obrony cywilnej.
Podpisano:
Ludowy Komisarz Spraw Wewnętrznych, Dymitr NIEZAWIN
Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
|
|
08-28-2011 19:54 |
|
Dalewin
Anas platyrhynchos
Igor Niszony
mało znany [2]
Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:
Posts: 1,690
|
RE: Prawodawstwo
Quote:Dekret o uregulowaniu prawa własności gruntów w Związku Rad Ludowych
ustalający podział ziem między rolników, prawo do dzierżawy oraz podział na rolników indywidualnych i spółdzielnie
Art. 1
Zgodnie z ideą uwłaszczenia, każdy rolnik Związku Rad Ludowych nabywa prawo do posiadania własnej ziemi, bądź ziemi pod uprawę na zasadzie dzierżawy.
Art. 2
Z wyłączeniem obszarów miejskich, oraz należących do instytutów badawczych i uniwersytetów rozwoju rolnictwa, oraz państwowych zakładów rolnych, nadaje się ziemię rolnikom którzy składają jasną chęć i wyrażają gotowość do uprawiania ziemi.
Art. 3
Parcelizację przeprowadzać będą Komisje Parcelizacyjne, wybierane przez Rady Ludowe gmin, pracujące w trybie ciągłym, na terenie gminy.
Art. 4
Podział ziem Związku Rad Ludowych w pierwszeństwie należy się:
1)Bohaterom wojennym
2)Głowom rodzin rolniczych,
3)Rolnikom którzy chcą prowadzić spółdzielnie o charakterze produkcyjnym,
4)Rolnikom działającym w spółdzielniach
5)Rolnikom o obszarze upraw nie przekraczającym 1ha
Art. 5
Obszar parcelizacji nie może być mniejszy niż 11ha dla rolników indywidualnych, i nie mniejszy niż 15ha dla rolników działających w spółdzielniach. Z czymże przy parcelizacji należy uwzględnić możliwość obrobienia tej ziemi przez rolnika, zaś w sytuacji gdy przez dwa lata od uzyskania jej przez rolnika, ziemia leży odłogiem, nieuprawiana, Komisja Parcelizacyjna ma prawo do zmniejszenia powierzchni gospodarstwa i przekazania ziemi, do gospodarstwa o większej możliwości produkcyjnej.
1)Udział obszarów łąk w parceli nie powinien być mniejszy niż 1ha
Art. 6
W razie wystąpienia rolnika ze spółdzielni, różnica 4ha, parcelizowana jest między członków spółdzielni, a w przypadku jej rozwiązania, różnice przechodzą na własność państwa, i podlegają dalszej parcelizacji.
Art. 7
Obszarnikom którzy posiadają więcej niż 30ha ziemi, państwo wypłaca odszkodowania.
Art. 9
Rolnicy chcący korzystać z ziemi należącej do państwa, bądź instytutów naukowych i uniwersytetów, winien wnieść jednorazową opłatę dzierżawy, ustalaną przez Rady Ludowe, kierownictwo instytutu bądź uniwersytetu. Okres dzierżawy ustalany jest indywidualnie.
Art. 8
Każdemu rolnikowi przysługuje w Ludowym Banku Rolniczym, prawo do uzyskania pożyczki na spłatę opłaty dzierżawy. Zgodnie z Dekretem o LBR, pożyczka może być bezzwrotna.
Art. 9
Rolnik nabywa prawo do wykupu majątku większego niż uzyskany, od innych rolników, bądź z puli gruntów państwowych. Finansowanie zakupu może być pokrywane z pożyczek Ludowego Banku Rolniczego.
Art. 10
Majątek uzyskany w ramach parcelizacji, nie może być rozdrobniony na części mniejsze niż 7ha. Rolnik powinien z całą stanowczością dążyć do utrzymania gruntów w jedności.
Art. 11
Dekret wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com
Zapraszam do kontaktu
(This post was last modified: 08-29-2011 10:27 by Dalewin.)
|
|
08-29-2011 10:03 |
|
Dalewin
Anas platyrhynchos
Igor Niszony
mało znany [2]
Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:
Posts: 1,690
|
RE: Prawodawstwo
Quote:Dekret o Państwowych Gospodarstwach Rolnych
ustalający PGR, dające dodatkowe zatrudnienie dla osób chcących pracować w rolnictwie
Art. 1
Powołuje się do życia Państwowe Gospodarstwa Rolne, będące uzupełnieniem produkcji rolnej w państwie, a także będące podstawą do zatrudniania i kształcenia kolejnych mas rolników.
Art. 2
Państwowe Gospodarstwa Rolne, zwane dalej PGR, zajmują się produkcją rolną z zakresu upraw eksperymentalnych, a także uprawami towarów deficytowych na rynku, z niezamkniętą możliwością produkcji rolnej płodów zbóż,warzyw, owoców oraz produkcją mleka i mięs.
Art. 3
Państwowe Gospodarstwa Rolne, otrzymują w każdej gminie, nie mniej niż 11ha gruntów i nie więcej niż 25ha. Na każdą gminę przypadać może tylko jeden PGR.
Art. 4
PGR zatrudniają pracowników na zasadzie wynagrodzenia w formie pieniężnej, bądź udziału w płodach rolnych. Poziom zatrudnienia nie może być większy niż 5 osób na stanowiskach do obsługi płodów rolnych, i 3 osoby do obsługi trzody chlewnej. Zmiany zatrudnienia nie mogą być większe niż 25% składu ustalonego dekretem.
Art. 5
Płody uzyskane przez PGR, sprzedawane są na rynku wewnętrznym i zewnętrznym, bądź w sytuacji niedoboru żywności w gminie, bezpośrednio przekazywane do Rad Ludowych a te zobowiązane są do odpowiedniej reglamentacji.
Art. 6
PGR mogą korzystać z zasobów maszynowych państwa, i mogą służyć do wprowadzania nowych technologii w produkcji. W tym celu każda Rada Ludowa, zobowiązana jest 3 lata przygotowywać plany mechanizacji PGR, podliczać środki wydane na mechanizację, oraz jej efektywność.
Art. 7
Dekret wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
Gospodarstwa te mogą służyć(powinny) przede wszystkim do kształcenia rolników, ale i dawanie pracy uzupełniającej. Osoby które np. pracują w miasteczkach, a chcą dorobić np. jedzenie, czy wynagrodzenie, mogą zrobić to w PGR, jeżeli np. rolnicy mają wystarczająco rąk do pracy (liczna dzietność).
[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com
Zapraszam do kontaktu
|
|
08-29-2011 10:13 |
|