Thread Closed 
 
Thread Rating:
Dialog z administracją
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #1
Dialog z administracją
Dla mnie masz majątek na:
2 mln hektarów, z czego 8000 uprawnych (2 mln złp. rocznego dochodu)
50 000 mieszkańców (dochód roczny 4*250 000= 1 mln złp.)
Dochody ze spółki: 1,5 mln złp. rocznie
Co do wydatków, opisz swoją siedzibę, to pogadamy o kosztach utrzymania. Ile wydajesz na klub piłkarski?
07-15-2011 19:17
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Tvar Offline
Capo di Tutti Capi
*****

F.B.A. Pilawa
pociąga za sznurki [6]

Protegowany: Adrian Warszawski
Protegowany (2): Brunon Pilawa
Poglądy: Wolnomyśliciel
Przynależność: Nowe Polesie

Posts: 1,143
Post: #2
RE: Dialog z administracją
widzę to forum Tongue
07-15-2011 19:21
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #3
RE: Dialog z administracją
Już nie Tongue
07-15-2011 19:24
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #4
RE: Dialog z administracją
1) Dochody.

Co uznajesz za dochody ze spółki? Wynagrodzenie dla prezesa rady nadzorczej czy dywidenda? Rozumiem, że sama spółka ma większe obrotu. W ogóle warto by ustalić jej dochody i wydatki oraz jej wartość.

2) Siedziba.

Szczupła, wysoka wieża ze szkła zbudowana na planie koła. Oprócz niej budynki dla służby i ochrony, stajnie. Służba domowa składa się z grupy japońskich gejsz i dwójki kucharzy, Francuza i Włocha. Oprócz tego paru myśliwych i stajennych. Ponadto, prywatni nauczyciele dla dzieci i osobisty lekarz, a także zarządca posiadłości. Ochrona rekrutowana z ludności tubylczej, np.: buriatów. Bocznica kolejowa łącząca posiadłość z trasą Kolei Transsyberyjskiej. Wszystko otoczone murem.

3) Klub.

Chciałbym się dowiedzieć, jaki jest poziom kluby i czy na terenie Rzplitej, Syberii lub Nowej Żmudzi są rozgrywane turniej, w których może brać/bierze udział.

4) Inne.

Jak wygląda struktura własnościowa na Syberii? Czy moja postać plasuje się wśród większych czy mniejszych posiadaczy ziemskich w regionie?

Czy magnaci też mogą zakładać gazety?

Czy istniałaby możliwość powiększenia dochodów ze względu na bliskie relacje z tubylcami czy muszę się tym zająć już in-game?

Wielki Książę Syberii Jan I.
(This post was last modified: 07-15-2011 20:07 by AmaD.)
07-15-2011 19:28
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #5
RE: Dialog z administracją
1. Tu szacuj, jak chcesz, ja się odniosę.. Dla mnie ważny jest dochód na czysto przede wszystkim.
2. Szczupła, szklana wieża. Dostosuj się do realiów technologicznych i finansowych, co? Big Grin
3. Myślę, że Rzplita ma jakieś rozgrywki. Byłoby fajnie, gdybyś namówił innych posiadaczy do kupienia klubów Big Grin Możesz sobie założyć temat klubu na jawnym.
4. Takich średnich. Cały wschód Rzplitej to wielkie majątki. Nawet takie 10xBelgia.
Gazety wolno wam zakładać jak najbardziej.
Tubylcami zajmiesz się in-game.
07-15-2011 22:30
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #6
RE: Dialog z administracją
Ad 1)

Ja bym proponował tak:
wartość "PPBiA" S.A. - 80-120 milionów złp
akcjonariusz większościowy - J. B. E. L. d. B. (51% akcji)
dochody roczne spółki: 30-35 milionów złp
wydatki roczne spółki: 25-30 milionów złp
zysk/strata: 5-10 milionów złp
dywidenda dla J. B. E. L. d. B. - 2-5 milionów złp rocznie
wynagrodzenie dla J. B. E. L. d. B. - 100-250 tys. złp rocznie (określane jednorazowo przez GMa)

Ad 2)

Wyspiański bodajże pisał o szklanych domach :-P

Ad 3)

Postaram się przygotować jakiś opis i rozgrywek i klubu.

Ad 4)

Jak zakończymy kwestie wstępne, chciałbym spotkać się np.: z buriatami.

Ad 5)

Quote:
[Image: cd02.jpg]

Krzysztof Lipski (ur. 1848 r. w Krakowie) – polski polityk.

Urodził się drobnoszlacheckiej rodzinie z Małopolski. Od młodego kształcony był na urzędnika. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wielokrotnie wybierany Posłem na Sejm, jest jednym z parlamentarzystów o najdłuższym stażu. Od kilku lat jest członkiem Rady Stanu, w której zajmuje się kwestiami polityki wewnętrznej. Zwolennik monarchii parlamentarnej i wolnego rynku.

Żonaty, ma dwoje dzieci.

Wielki Książę Syberii Jan I.
(This post was last modified: 08-07-2011 09:38 by AmaD.)
07-15-2011 22:44
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #7
RE: Dialog z administracją
1. Rozsądnie to wygląda.
2. Pisać pisał, ale ewentualnie sobie rozbudujesz rezydencję w przyszłości. Sam. To będzie fajne. A póki co się ogranicz Tongue
3., 4. OK.
5. Może jakieś związki z Ląsząmpsem?
07-15-2011 23:33
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #8
RE: Dialog z administracją
W takim razie zwykły pałacyk, bez rewelacji. Pozostałe kwestie zostają bez zmian.

A propos piłki nożnej:

Piłka nożna w Rzeczypospolitej

Piłka nożna uznawana jest za sport narodowy w Rzeczypospolitej Trojga Narodowy. Jest to najpopularniejsza dyscyplina sportowa w kraju, budząca wiele emocji.

Rozgrywki w najwyższej klasie podzielone są na dwa etapy. Pierwszy etap to rozgrywki w ramach trzech lig: Zachodniej (Polska, Litwa, zachodnia Ukraina), Centralnej (Moskwa, wschodnia Ukraina) i Wschodniej. Po 3 najlepsze zespoły z lig Zachodniej i Centralnej oraz 2 najlepsze zespoły z ligi Wschodniej grają następnie w fazie pucharowej. Ostatecznie o mistrzostwie kraju rozstrzyga mecz finałowy.

Do najbardziej utytułowanych polskich klubów zalicza się: Królewski Klub Sportowy Polonia Warszawa, Wojskowy Klub Sportowy Legia Warszawa (oba z ligi Zachodniej) i Klub Sportowy Moskwa (liga Centralna). Najsilniejszym klubem w lidze Wschodniej jest Dynamo Irkutka, jednak nie jest on w stanie odnieść większego sukcesu na arenie centralnej.

Dynamo Irkutka

Drużna piłki nożnej założona w 1907 roku. W 1915 roku została kupiona przez lokalnego magnata, Jana Baptystę Emanuela Longchamps de Bérier. Od tego czasu zespół znacznie się poprawił, kilkukrotnie zajmując 1. miejsce w rozgrywkach Ligi Wschodniej. W 1922 roku udało mu się dojść do meczu finałowego rozgrywek o mistrzostwo Polski. Finał zakończył się porażką z KS Moskwa w stosunku 1:4. Gwiazdą zespołu jest sprowadzony z Brazylii atakujący Luiz Nazario de Lima.

Żona Lipskiego to ciotka J. B. E. L. d. B. - może być?

Wielki Książę Syberii Jan I.
07-15-2011 23:35
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #9
RE: Dialog z administracją
Dobra, w takim razie pałacyk kosztuje cię 1,5 mln złp. rocznie.
Piłka kopana - może być. O Dynamie wstaw sobie na jawne, ogólne może wrzucę do info o świecie?
Związki rodzinne mi się podobają, pasują do świata. Potem może to być twój prot. Na razie wstaw go sobie do karty postaci jako swojego NPC-a i dodaję cię do RS.
07-15-2011 23:39
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #10
RE: Dialog z administracją
To weź mi określi proszę jaką mam pensję jako prezes rady nadzorczej i jaka była dywidenda za poprzedni rok, to ogarnę finanse w innym temacie.

Na klub wydaję zatem 0,5 mln. Starczy na utrzymanie go na poziomie jednego z najlepszych na Syberii?

Wielki Książę Syberii Jan I.
07-15-2011 23:40
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Thread Closed 




User(s) browsing this thread: