Post Reply 
 
Thread Rating:
Dymitr Niezawin
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #1
Dymitr Niezawin
Imię i nazwisko: Dymitr Aleksandrowicz Niezawin
Narodowość: Moskal/Rusin
Data i miejsce urodzenia: Moskwa, 18 lutego 1902 roku
Pochodzenie społeczne: mieszczańskie
Inne fakty z życia:
Urodzony w dość bogatej, mieszczańskiej rodzinie. Matka pochodzi ze zubożałej arystokracji, ojciec jest właścicielem sklepu z towarami importowanymi w centrum Moskwy. Dzięki temu Dymitr mógł otrzymać doskonałe wykształcenie. Ojciec, chcąc przekazać synowi interes, dbał o jego znajomość języków, dzięki czemu Dymitr oprócz polskiego i rosyjskiego włada też angielskim i niemieckim. Jednak surowa i wyrachowana natura ojca nie pomagała w nawiązaniu wzajemnej więzi, przez co Dymitr chętnie spędzał czas u dziadków w Niżnym Nowogrodzie. Tam poznał Piotra Riemkinowa, którego ojciec uczył Dymitra gry na skrzypcach. Młodzi ludzie szybko się zaprzyjaźnili, a z czasem Piotr wciągnął Dymitra, studenta prawa na Królewskim Uniwersytecie Moskiewskim, w działalność rosyjskiego ruchu republikańskiego. Dymitr, trochę z własnych przekonań a trochę na przekór ojcu, chętnie się zgodził. Od tamtej pory jest nieformalnym radcą prawnym republikanów, udziela też darmowych porad ludziom mającym kłopoty z władzą ze względu na przekonania polityczne. Tuż przed powstaniem w 1924 roku legalnie wyjechał do Szwecji i nie brał udziału w walkach.
Zalety: inteligentny, zdolny do wyrzeczeń, wybitny talent prawniczy
Wady: egocentryczny, arogancki, chłodny

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 07-30-2011 23:39 by Czerwony.)
07-30-2011 14:12
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tjord Offline
The Litwin
*****

Ferdynand van der Linde
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 737
Post: #2
RE: Dymitr Niezawin
Quote:Data urodzenia: 18 lutego 1902 roku
Quote:wykształcony

Ja sadze, ze on tego wykształcenia za chiny nie mógł jeszcze zrobić Smile

/人◕ ‿‿ ◕人\
(This post was last modified: 07-30-2011 14:15 by Tjord.)
07-30-2011 14:14
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #3
RE: Dymitr Niezawin
Przed 1932 rokiem w Polsce irl gimnazjum kończyło się w wieku 18 lat i można było od razu iść na studia, więc Niezawin ma 3,5 roku studiów prawniczych. Ale może to i za mało by pisać o nim "wykształcony" Tongue

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
07-30-2011 14:27
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #4
RE: Dymitr Niezawin
Zmieniam "wykształconego" na "wybitny talent prawniczy". Teraz chyba zupełnie nie będzie się kłóciło z wiekiem.

EDIT: I "wyrachowany" jakby trochę kłóci się ze "zdolnym do wyrzeczeń", więc zmieniam na "chłodny".

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 07-30-2011 23:39 by Czerwony.)
07-30-2011 23:19
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #5
RE: Dymitr Niezawin
[Image: 54466130.jpg]

Quote:Imię i nazwisko: Adomas Razaitis
Narodowość: Litwin
Data i miejsce urodzenia: 12 maja 1898, wieś Wisaginas, Auksztota
Pochodzenie społeczne: chłopskie

Adomas urodził się w chłopskiej, lecz bogatej rodzinie. Ponieważ ojciec miał już jednego syna, któremu mógł przekazać gospodarstwo, Adomas jak wielu mu podobnych został wysłany do seminarium duchownego, co pozwalało mu uzyskać dobre wykształcenie a rodzinie prestiż z posiadania księdza. Podobnie jak wielu litewskich księży wyniósł z domu tradycyjne litewskie obyczaje i język. Po święceniach, został wysłany na posługę - traf chciał, że do parafii myślenickiej, leżącej w majątku biskupa Mariana Dukata w Niepołomicach. Zdążył poznać cokolwiek ekscentrycznego hierarchę, i chociaż uważał go - z czego ze wstydem się spowiadał - za nie do końca zdrowego na umyśle, doceniał jego prospołeczne nastawienie. Jednak wydarzeniem, które najbardziej wpłynęło na jego późniejsze życie, był Marsz na Niepołomice i późniejsze założenie przez Jana Michała Wieruszowskiego "Falangi". Widząc Polaków, którzy w trudnych czasach z dumą sięgają do tradycji narodowych Adomas stwierdził, że także jego miejsce jest w domu, na Litwie. Zbyt długo już litewskie "elity" polonizowały swe kolejne pokolenia, uznając litewskość za coś gorszego, przynależnego niższym warstwom społecznym. Według Adomasa to na stanie duchownym, ostoi litewskiej tradycji, spoczywał obowiązek przebudzenia narodowego Litwinów i wyleczenia ich z nieuzasadnionego wstydu przed własną tożsamością. Tak przyciągnęły go głoszone przez republikanów hasła wolności i samostanowienia narodów Rzeczypospolitej.

Zalety: idealista, patriota
Wady: rozrzutny, niezbyt pobożny jak na księdza

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 08-03-2011 16:25 by Czerwony.)
08-03-2011 14:50
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: