Post Reply 
 
Thread Rating:
Aleksander Falner
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #1
RE: Kardynał Ludwik Dukat
W innym poście bo dostałem natchnienia

[quote]REPUBLIKANIN

Aleksander Falner

Narodowość:
Polak

Data urodzenia: 28.09.1881, Lwów

Pochodzenie społeczne: mieszczańskie

Inne fakty z życia: Urodzony w Tarnowie, syn przedsiębiorcy, odziedziczył winnicę i kilka fabryk (włókienniczą, metalurgiczną i papierniczą). Z wykształcenia psycholog. Przeciwnik monarchii, zwolennik ustanowienia silnego państwa narodowego o mocarstwowych ambicjach. Za wszelkie problemy wini Żydów, masonów i liberałów uważając ich za zakały społeczeństwa. Dwa lata temu żydowscy bankierzy wytoczyli mu proces za nawoływanie do rozdawania majątków robotnikom z ich banków. Sprawę ostatecznie umorzono. W Krakowie i Poznaniu zorganizował antyliberalne i antyżydowskie marsze z pochodniami, podczas których spalił kukłę rabina. Podburza robotników przeciwko ich żydowskim pracodawcom. Wywołał już kilka krótkich strajków, ale na tym jego działalność się nie kończy. Nawołuje on do odebrania Niemcom całego Pomorza, a Żydów i liberałów chce wysłać na Madagaskar.

Zalety: przedsiębiorczy, charyzmatyczny

Wady: okrutny, apodyktyczny

Partia: Ta od Darnego/quote]
(This post was last modified: 07-23-2011 12:39 by Nerkare.)
07-23-2011 11:09
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #2
RE: Kardynał Ludwik Dukat
proszę, zmień to zdjęcie na jakąś młoda osobę ;c

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
07-23-2011 15:23
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #3
RE: Kardynał Ludwik Dukat
Wściekle dobry av Big Grin

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
07-23-2011 15:24
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: